Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy alulműködés és...

Pajzsmirigy alulműködés és terhesség?

Figyelt kérdés

10 hetesen derült ki a vérvétel eredményéből, hogy pajzsmirigy alulműködésem van. 14-es a TSH szintem. A nőgyógyász ezért veszélyeztetett terhességet állapított meg. További kivizsgálásra megyek majd endokrinológiára.

Tapasztalatok? Minden érdekel a témával kapcsolatban! Meddig dolgoztatok? Befolyásolja a szervezetet a munkavégzés? (Adminisztrációs)



2017. nov. 15. 13:43
 1/7 Bogi1990 ***** válasza:

Szia!

Nekem évek óta alulműködik a pajzsmirigyem. Szervi okot nem találtak, gyógyszert kell szednem.

Amikor kiderült, hogy babát várok azonnal felkerestem az endokrinológusom, aki vérvétel nélkül javasolta, hogy picit emeljem meg a gyógyszer adagom. Aztán mentem vérvételre, az alapján még kellett emelni az adagon.

Az első trimeszterbe 3-4 hetente volt vérvételem a pajzsmirigy miatt, most 6 hetente kell mennem. Múlt héten voltam, most csökkentenem kellett az adagot.

Az elején azért fontos, hogy rendben legyen a TSH szint, mert vetélést okozhat a pajzsmirigy alulműködés, utána pedig a magzat normális agyfejlődéséhez kell.

Minél előbb menj el endokrinológushoz.

Én is veszélyeztetett terhes vagyok emiatt, de a munkámban nem befolyásol. Szóval még most is dolgozom, és februárig tervezek dolgozni (irodai munka).


Boldog babavárást!

2017. nov. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszod! Akkor ezek szerint te a terhesség előtt tudatában voltál a betegségnek. Én sajnos nem, jövő héten megyem endokrinológushoz, akkor már 11 hetes lesz a baba. A nőgyógyász addig is felírt L-Thyroxin-t (50 mg naponta 1 szem) Kicsit azért izgulok, hiszen az első trimeszter végén leszek mire eljutok dokihoz! :(
2017. nov. 15. 14:15
 3/7 Bogi1990 ***** válasza:
100%

Én is L-thyroxint szedtem a legelején 25 mikrogrammot, az 50 szerintem teljesen rendben van, elég hamar rendbe teszi a TSH-szintet! Ne izgulj, biztos nem lesz semmi baj!

Igen, tudatában voltam, de nekem is magas volt a TSH szint, mielőtt mentem volna az endokrinológushoz.

Én akkor 7 hetes terhes voltam.

Szóval nem hiszem, hogy ebből gond lenne, csak arra figyelj, hogy reggel, éhgyomorra vedd be a gyógyszert és utána tényleg nem szabad fél óráig enni/inni. Nekem ez picit rossz volt, mert én nagyon rosszul voltam az első hetekben,mondjuk hálistennek a gyógyszer mindig bent maradt.

Kitartást, de nem hiszem, hogy baj lenne, mivel már szeded a gyógyszert. :)

2017. nov. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyos vagy! Én úgy oldom meg a reggeli gyógyszerbevételt, hogy általában fél óra-háromnegyed órával korábbra beállítom az órát, bekapom a gyógyszert és vissza szundizok. :D
2017. nov. 15. 14:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálam szülés után jött elő!:D
2017. nov. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem tavasszal derült fény a pajzsmirigy alulműködésemre. Egy nagylabort kértem, mikor elhatároztuk hogy jöhet a kistesó. Ekkor volt 23.8 a tsh-m. Én is L-thyroxint kaptam, napi 1 szem dózisban szedem. A 3 havi kontrollon "már csak" 14.4 volt a tsh érték, amit én már sikernek könyveltem el 3 hónap után, mivel tudom, hogy hosszabb folyamat a tsh beállítása. Ennek tudatában próbálkoztunk, mivel az orvosom azt mondta nem lehetetlen a teherbeesés, csak nehezebb. Szept. végén esedékes menstruációm már nem jött meg. A doki azt mondta h továbbra is szedjem a gyógyszeremet. Pont jövő héten megyek kontroll laborba, kíváncsi leszek a mostani értékre. Eddig szerencsére minden rendben velünk.
2017. nov. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem már ismert volt a betegség, mikor terhes lettem, 6 hetente kellett menni kontrollra, de nem voltam veszélyeztetett, 34. hétig dolgoztam, szociális munkás vagyok, ami iroda+terep, sok kocsikázás. Ha be tudják állítani a gyógyszert JÓL, semmit sem befolyásol. Van fészen pajzsmirigyes csoport, keress rá, sokat tudnak segíteni
2017. nov. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!