Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, kisgyerekes anyukák!...

Kismamák, kisgyerekes anyukák! Nektek is jönnek a "jó tanácsok"?

Figyelt kérdés
2017. nov. 16. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére inkább csak olyan tanácsot adtak, ami nem okoskodás volt és ha nem tartottam, akkor nem volt belőle sértődés.


Viszont egyszer-egyszer jött csak olyan kéretlen tanács/megnyilvánulás, ráadásul férfitől, amiből írtózatos botrány lett.

Okoskodott, hogy így meg úgy, meg mindig olyan hangsúllyal mondta, hogy abból az jött le, hogy ő a mindent jobban tudó, és én h-lye vagyok, ha mást próbálok ki, mert az biztos nem fog bejönni, mert hagyjam csak sírni a gyereket, meg a nyári 40 fokban miért nem utazunk le szülinapozni a három hetes gyerekkel 100 km-re. Az indokainkat nem értette, szerinte túlféltettem a 3 hetes gyereket, mert minek vigyázni rá annyira, régen a parasztasszonyok a fára kötötték őket, a totyogókat meg elásták derékig, mégis felnőttek, meg ilyenek.

Meg volt olyan, hogy a 4 hónaposomat elkezdte majonézzel kóstoltatni, amikor még csak az almánál tartottunk. Ráadásul a tescos majo-val. Meg se kérdezte, hogy adhat-e, ő csak úgy adta, és amikor szóvá tettem, akkor megint nem akarta megérteni, hogy tőlünk, a szülőktől kell bármihez engedélyt kérnie, és az a fő baj, hogy nem tiszteli a szülők kérését.

2017. nov. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen néha jönnek.. de én nem rágódok ezeken, mosolyogva bólogatni aztán csináld úgy ahogy te akarod :D
2017. nov. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, előfordul. Mindenki baromira ért a gyerekneveléshez. Főleg a gyerektelenek és a férfiak. :D Ne foglalkozz vele, vegyél egy nagy levegőt és felejtsd el. :)
2017. nov. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik fülön be, másikon ki. :)
2017. nov. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, h hizzak jó sokat mert kettő helyett eszem

... mintha bármi táplálékot nyerne a hájból a baba.

Meg h mit hogyan és mikor csináljam

De inkább ami idegesít, hogy "majd ha megszulsz" meg élvezd ki mert majd ha megszuletik...

Ok! Jó! Nem vagyok hulye h egy ember elmondja minden nap, tudom h nem pinki álom az egész. De mintha sokan arra mennének h ne is akarjam megszülni , legszivesebben megkérdezném ilyenkor az illetot h és pár jó szót mondanál a gyermekeidről???

2017. nov. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy jőnnek a tanácsok,főleg több gyermekes anyukáktol.De azt elfelejtik ök is hogy nincs két egyforma gyerek,nem biztos hogy az én gyerekem ugyanzt fogja szeretni mint az övé.Meg kell halgatni és elengedni a levegöben.Nekem a sogornöm probálta megmagyarázni hogy csak akkor vegyem meg a gyereknek a kisruhákat ha már megszületett.Januára várjuk a kicsit pont az eggyik leghidegebb honap+kitudja hogy szűlés után milyen állapotban leszek.Meghalgattam de kizártnak tartom hogy Januárban néhány napos babával kisruhát megyek venni csak azért mert ö igy csinálta.
2017. nov. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyfolytában. Főleg az utcai idegenek öltöztetési tanácsai... :D


Én nevetek, hogy hát igen, ez van. Ha valaki problémázik, akkor meg rászólok, mert igazságérzetem az ilyen helyzetekben ordításra sarkall.. :D

Pl amikor sutyorognak, hogy a buszon feltartom a leszálló utasokat a babakocsi letolása miatt. Hagyjuk már!


Én ezt az elvet követem: EZEKET AZ EMBEREKET NEM VISZEM HAZA. Semmilyen privát szférámban nem léteznek. Így meg sem jegyzem mit mondanak. Nem az ő dolguk.

Más ha a tesó vagy anyuka mondogat tanácsokat. Nekik szépen mondani kell, hogy oké, hagyjanak, majd te meglátod hogy alakulnak a dolgaitok.

2017. nov. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor nem vagyok vele egyedül.

Végül is igazatok van, tényleg jó elengedni a fülünk mellett, de azért idegesítő tud lenni szerintem.

2017. nov. 16. 22:21
 9/10 anonim ***** válasza:
34hetes vagyok.. engem az akaszt ki,vagyis akasztott mikor megtudtuk h kislány lesz és ismerős meghallotta azt kérdezték h ,,és a párod örül nekiii??,,Nem baz...meg vissza akarja küldeni mert a lányok nem emberek!!Hát hogy lehet ekkora baromságot kérdezni???
2017. nov. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azta! Jó nagy tahók vannak már bocsánat. Engem is lesajnálnak most, mert kislány lesz. Mi kislányt szerettünk volna, főleg a párom.
2017. nov. 17. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!