Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Véleményt szeretnék kérni?

Véleményt szeretnék kérni?

Figyelt kérdés

22 hetes kismama vagyok. Tegnapi UH 525 g-ra becsülték a baba súlyát. A doki azt mondta rá, hogy vagy 4,5 kg lesz mikor megszületik, vagy diétázom. A cukorterhelésen már túl vagyok, más miatt előrébb kellett hozni. Annak az eredmény jó lett.

Szerintetek tényleg nagy a baba súlya?



2017. nov. 17. 07:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden, a terhesség alatt saccolt súly tényleg csak találgatás, a baba tényleges súlyához semmi köze.


Nekem a 35. héten azt állították, elhaladta a 3500 g-ot és óriási gyerek lesz - aztán a 39. héten meglett 3100-zal.


De akit ismerek, mindenkinél teljesen összevissza adatokat mondtak a terhesség alatt, szóval emiatt ne idegeskedj.

2017. nov. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért furcsálom, mert a fej, has, combcsont mérete korának megfelelő, 1-2 nap eltéréssel az UH gép szerint.
2017. nov. 17. 07:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem olyan extrem nagy suly, hogy aggodni kellene (hozzateszem, hogy manapsag a 4 kg feletti ujszulott sem szamit extranak, eleve az emberek is egyre nagyobbak, magasabbak, de ez mas tema).


Az egyik gyermekemet kerek 20 hetes terhessegnel 490 g g-ra saccoltak uh-n. A fejatmero es a combcsont volt meg kb 1 hettel nagyobb a terhessegi korhoz kepest. Kesobb is igy volt, 32 hetesen ez a ket ertek kozel 2 hettel volt nagyobb, a szuletesi sulyt 4000 g felettire tippeltek. Nalunk kb bejott, 4 kg alatt szuletett ugyan, de korabban kicsivel. Hosszu baba volt (58 cm) es nagy feju (36 cm) a hossza miatt pedig a 4 kg ellenere kifejezetten vekony.

Nem volt gond a cukrommal, minden rendben volt az egesz terhesseg alatt. Mar negyedikes, azota is joval magasabb, mint a kortarsai, vekony, de izmos, szoval a sulya is megvan, a feje mar aranyos. :)

Ez nalunk genetika, nyilvan ez latszott mar magzatkent is rajta.

2017. nov. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kerek 22 hetesen 590g volt a pici és kerek 31 hetesen 1600g vol,pont a hétnek megfelelö méret.Nem biztos hogy oriás baba lessz😁😁
2017. nov. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A csont méretekre én adnék...meg a saccolásra sem.Nekem 3.5 kg- os babát tippeltek, 4650 g lett.Másodiknál oda se figyeltem mit mondanak, 4380 g lett.Harmadiknál imádkoztam, hogy ne legyen igazuk, nagyot tippeltek...4740 g lett.Mindhármat simán szültem.

Ne stresszeld magad ezzel, úgy is akkora lesz amekkora és tudod...repülőgép nem marad fent, baba nem marad bent ☺.Boldog babavárást!

2017. nov. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ohhh. Nekem 35 hetesen azt mondtak jesszus basszus kismama maga mit csinál? A gyerek nincs 1 kg. Akkora mint egy kismacska!!!nem eszik megfelelően? Na a kismacskám 35+3 rá megszületett....3330 gr es 53 cm volt. Erről ennyit.🤗
2017. nov. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kicsit megnyugodtam :) mindenkinek ment a zöld kéz :)
2017. nov. 17. 16:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó 5 hetet befektettek, mert kicsi lesz. 3,60 kg lett. Bejött az utcáról egy csaj, neki 2,10 kg. Na?
2020. jún. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A lányomnak 3500 fölöttire saccolták a 38. héten, 40+5-nél szült 2900 g-os babát.
2020. júl. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!