Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyedülálló anya hogy oldja...

Egyedülálló anya hogy oldja meg gyed/gyes alatt hogy kijöjjenek a pénzből?

Figyelt kérdés
A szomszédunknak (panel) van egy 2,5 éves fia, kezdetektől egyedül neveli. Gyedet kap, nem dolgozik. Nagyszülők távol, de azt tudom hogy nincsenek jó anyagi helyzetben. A kisfiú nem jár bölcsődébe, és most született a második fiú is (más az apa, egyszer mesélte). Két ilyen kis gyerekkel munka nélkül más is meg tudta oldani? 1gyes + nemtudom mit kap ilyenkor a második után? Családi pótlék, összesen kb mennyi lehet? Mi a férjemmel ketten alig jövünk ki hó végén..
2017. nov. 20. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan van valami segítsége.

Vagy tele van tartozással.

Nekem is van olyan ismerősöm, aki nem dolgozik és látszólag egész jól él. Amikor jobban megismertem, kiderült, hogy sok adóssága van, el van maradva a közüzemi számlákkal, és otthon dolgozgat feketén. Ismerősök, rokonok is küldenek neki időnként pénzt.

2017. nov. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A 2,5 évesre már csak gyes jár (nettó 25), akkor is ha korábban dolgozott.

Második gyerekre kaphat csedet, ha az elsőre kapott, ez nincs maximálva. Utána gyed jön, ami max. nettó ~133 lehet.

2 csp egyedülállónak 14800*2=29600

Azaz ~80ezer és ~190 között kereshet valahol + gyerektartás, ha kap.

Ha a nagy betölti a 3 évet akkor ez csökken:

~55 ezer és ~165 ezer között valahol.

(A max. összeget akkor kaphatja, ha a gyerek előtt min. 255 ezres bruttóval dolgozott)

2017. nov. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Egy gyes kb. 26 ezer, ha a kicsi most született, akkor csedet kap ismét, ami nincs maximalizálva, a gyerek 6 hónapos korától gyedet kap majd, ami azthiszem 147 ezer max, de ezek persze a bejelentett munkától, fizetésének összegétől függenek, plusz két családi 13 ezer körül egyedülállónak. Tehát kb.200 ezerből megélnek simán, ha nincs hitel. Ja és persze a gyerektartás is, ha normálisan fizetnek az apák.
2017. nov. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha saját lakás akkor simán megélhet.

Én albérletben élek egyedül a lányommal, gyerektartással együtt az összes bevételem 110 ezer ft, ha anyukám nem segítene néha étellel, apróságokkal, éheznénk :(

2017. nov. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%
Én csak arra lennék kíváncsi, hogy miért érdekel ez téged. Nem mindegy hogy ki miből él?
2017. nov. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!