Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38 évesen szülni, kötelező...

38 évesen szülni, kötelező genetikai vizsgálattal. Mindenki csináltat fizetős tesztet? Nifty stb.

Figyelt kérdés
9 hetes terhes vagyok. Protokoll szerint elküldtek genetikai tanácsadásra.Alap esetben az amniocentézis ami kötelező. 2 nögyógyász is végezte az eddigi vizsgalataimat (magánrendelésen). Mindketten a fizetős tesztről akartam meggyőzni. Én értem hogy a vetélés kockázatát így ki lehet zárni. De nem értem nekem olyan eröszakosnak tünik az egész. Eddig csak az amnioc.volt.Sokak nem vetéltek el,viszont páran igen. Nyilván ott a kockázat. De ma már mindenki megfizeti a 200000 ftot ? Ha nagyon akarnám meg tudnánk fizetni de azért ez mégiscsak olyan sok pénz. Kicsit azt érzem hogy az orvosok anyagi okokból erőltetnék. Vagy rosszul gondolom ?

#Nifty #38 év #amniicentézis
2017. nov. 22. 06:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Magyarorszagon nincs kötelező vizsgálat a terhesseg alatt. Ha egyaltalan nem akarsz orvoshoz menni,akkor nem kell. Az orvos semmire nem kötelezhet, ellenben dönthet úgy -ha maganuton keresed fel- hogy nem vállal tovább, amennyiben nem vegezteted el az általa javasolt vizsgálatokat
2017. nov. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%
Rosszul. A Ti érdeketek ez a vizsgálat.
2017. nov. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
30%
A te érdeked a vizsgálat, és nekempl nagyon nem lenne mindegy, hogy most kifizetek 200-at egy vizsgálatra, vagy később esetleg milliókat költök a beteg gyerekem fejlesztésére. Öreg a tested már a gyerekhez, ezért nagyon fontos a vizsgálat, ha nem akarsz beteg gyereket nevelni. Ha mindegy és a beteg babát is megtartanátok, akkor ne csináld meg, bár ott meg ott a kérdés, hogy egy szinte életképtelen gyereket megtartani, és "élni" kötelezni mennyire etikus.
2017. nov. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó, az egyetlen 100% biztos módszer a genetikai rendellenesség kimutatására az amniocentezis, ami ingyenes. 99% hatású a Nifty, ami 200e. Logikusan az ember a 100% biztonságot választja elsősorban. Amikor én voltam terhes nem létezett még ez a Nifty, de ha létezett volna és az orvos szerint szükségem lett volna genetikai szűrésre az amniocentezist választottam volna. Biztos-Nem biztos lett volna a mérlegen és azután az ingyenes - 200e. Mondjuk az is kérdés, hogy a kérdező mit te ne beteg magzat esetén, mert ha ugyanúgy megtartana, teljesen felesleges bármit is tenni. Én nem tartottam volna meg így nálam lényeges lett volna a biztos eredmény
2017. nov. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
36%
Nifty, vagy prena, vagy egyik sem, igazából a sima 12. heti uh is 90 százalékos pontossággal kimutatja a genetikai rendellenességeket, csináltass mellé egy kombinált tesztet, az amnio magas kockázatú, nem vállalnám be.
2017. nov. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
Az amnio sem 100%, sot kevesebb dolgot neznek, mint a nifty. A genetikus is a niftyt ajanlotta pedig neki ebbe semmi penz nincs. Anno o sem engedte az amniot. Sajna benne van a pakliban, hogy ha egeszseges is megis elveszted. Persze kicsi az esely de ott van. En ugy voltam vele, hogy van akk ennyiert vesz babakocsit, ennyit meger. Mellesleg 8napot kellett varni az eredmenyre. Az amnional tobb es azt kesobb vegezhetik el. Ha meg barmi baj van nem mind1 h mikor szakitjak meg a terhesseget. Nalunk a tarkoredo volt vastagabb, ezert csin niftyt. De persze ez a te dontesed.
2017. nov. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-es tudja jol, nincs kotelezo vizsgalat Magyarorszagon. 4 pecset kell a kuskonyvbe az egyszeri anyasagihoz, de ha arrol is lemondasz, egyaltalan nem kell orvoshoz vagy bedonohoz menni. Ha mindenkeppen meg szeretned tartani, akkor a genetikai vizsgalat sem feltetlenul szukseges, mi nem csinaltattunk.
2017. nov. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
3-as azért az túlzás h öreg a teste.
2017. nov. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
7. igen, utána meg majd megy a gyerkjólétitől a kollega, hogy miért nem működik együtt a védőnővel
2017. nov. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

5 hónapja szültem 39 vagyok.Nem engedtem a magzatvíz mintavételt.Ha az élettel összeegyeztethetetlen probléma van a babánál az látják az uh-n, ha pedig az élettel összeegyeztethető akkor nálam szóba nem jött volna abortusz...így feleslegesnek és kockázatosnak találtam a magzatvíz vizsgálatot.

Semmire nem kötelezhetnek.

Talán arra ,hogy a terhesség alatt 4x meg kell jelenni tanácsadáson de ennek "csak" anyagi vonzata van.

2017. nov. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!