Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért "törvényszerű", hogy a...

Miért "törvényszerű", hogy a terhesek mindenhova híznak?

Figyelt kérdés

Nyilván tudom, hogy nem mindenki jár így. És pont ez érdekelne, hogy ők miért nem, mert azért a nagy átlag igencsak meghízik a terhesség alatt. Van aki azt mondja, hogy genetika. De mi ezen a genetika? A baba + egyebek súlyától miért nőne a fenék/comb/kar térfogata és tömege?

Hogyan kell étkezni, hogy a babának megfelelő legyen, de ne hízzunk egyáltalán? (az nyilván nem hízás, ha nő a súly és a has térfogata)


Most lettem terhes és nem tudom elképzelni, hogy mi az éppen elég, de nem kevés és nem sok. Honnan lehet ezt tudni? Testmozgást mennyire lehet folytatni? Elég csak visszavenni a mennyiségből? Aki nagyon sportos életet él gondolom azt gondolom terhesség alatt sem tiltják el, ugye? Mert gondolom ez is segítene.



2017. nov. 22. 22:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%

Ahogy írod, nem torvenyszeru. En pl nem hiztam kb sehova. A hasam megnőtt.

Hormonalisan megváltozik a szervezet es normalis ha "tartalékként" ide-oda felmegy par kilo. Pl nekem tejem sem lett.. De tartalekom se volt. :( (nem tudom van e osszefugges, de ha ez valoban osszefuggene -nem tudom- akkor en inkább elhíztam volna csak, hogy szoptathassak, de sajnos keves a tejem a mai napig)


A sport (par kivetellel, extrém sportok, lovaglás stb.) folytathato amig jol esik, amennyiben nincs eü.problemad, de errol a nőgyógyászt kérdezd meg, o tudja merlegelni a te helyzetedben mit szabad es mit nem. Nekem nem szabadott kozben, de előtte sportoltam. (es remelem nemsokára ujra sportolhatok megint)


Éppen eleg az kb 300kcal-val tobb, (ha jol emlekszem) mint amit te ennél. Pl kicsivel tobb zöldség, hus. De semmiképp ne cukros dolgokkal vagy peksutivel lakj jol. (az, hogy te mennyit ennél, vagy mennyi az amit enned kellene, az attol függ mivel toltod a napjaid.. Fizikai munka, ulomunka, netán tappenz..stb.,ezt te tudod..)

2017. nov. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%
El kell felejteni, hogy "ketto helyett eszel", mert ugy hulyeseg, ahogy van. Nyilvan valamivel tobb kaloriat, tapanyagot hasznalsz el a baba fejlodese miatt, de ez elenyeszo, nem kell elkezdeni tobbet enni meg ossze-vissza mindent. A baba igyis-ugyis "elveszi", ami neki kell, a te karodra is.
2017. nov. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%

Én extra hízékony vagyok, DE 6 hét múlva szülök, de csak 4 kg-nál járok eddig. Mivel túl vagyok egy jelentősebb fogyáson, most a terhességgel kapcsán sem akartam kifogásokat keresni a testmozgás ellen. Nem mentesíti az embert szerintem a terhesség, hogy sok édességet és cukrosat egyen.

Ugyanakkor sosem szabad elfelejteni, hogy mindenki szervezete máshogy reagál. Azok a nők, akik pl 34-35 hetesen 10 kg- szedtek fel, bizonyára vizesednek és nem zsírban megy fel, ugyanis számos történetet olvashatsz itt a gyakorin is, hogy bement 12 plusszal szülni, hazajött 15 kg mínusszal vagy 12 mínusszal.

Én rettegtem, mert nekem régen a hízásom hormonzavar is okozta, szóval nem zabáltam. Most úgy csinálom, hogy sok zöldség, délelőtt gyümölcs, de csak mértékkel. Fehérjepótlásra halat fogyasztok húst már 10 éve nem fogyasztok. Ezt egészítettem ki testmozgással és persze napi több liter folyadék.

Ami magzat nélkül is súlytöbblet:

vérmennyiség: 1-2 literrel azaz kilóval is több lehet

magzatvíz: 1-1,5l

megnövekedett méh: 900 gramm kb

mellek súlya- akinek extrém mértékben nől meg

magzatburok súlya: 7-800 gramm kb


Az az igazság, hogy sokan nem a terhesség alatt híznak meg a nők, hanem a szoptatás alatt. Mert van aki drasztikusan lefogy, de van aki hízik. Én olyat is láttam már , hogy anyuka már nem szoptatott, de otthon volt a gyerekkel és minden nap elfogyott egy zacskó győri édes. Hát ilyen is van.

Azért, hogy ne tudj elhízni a terhesség alatt igenis sok mindent tehetsz, mert ilyen alapon én is és akármelyik hízékony sorstársam is bármikor elhízhatna , nem csak terhesség során. Ne izgulj, de ne is koplalj szerintem.

2017. nov. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
Soha nem voltam hízékomy. Bármit megehettem, egy dekáz nem híztam. Most terhes vagyok, 34 hetes, és már 17 kg plusz, pedig ugyan annyir eszem, mijt eddig. :( csoki és hasonló extra talán még mevesebb fogy, mert sósat kívánom. Hát nőtt is akkora combom és fenekem, hogy rossz nézni. :/
2017. nov. 23. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Genetika..


Van akinek bem kellett eddig figyelni most kellene, erre pedig későn jön rá.

Nem úgy, mint az a válaazasó, akinek alapból voltak súlyproblémái korábban


Másrészt válasszuk ketté. A hízás az hízás, mindenkinek megy mindenhová.

A súlyarapodás terhesség esetén nem egyenlő a hízással

( 2l vér, 1 l magzatvíz 3kg gyerek, 1,5 kg méglepény+méh= > mindent lefele kerekítve is 8 kg kb de ez csak több, főleg ha még vizesedik is az ember... Így egyetlen kg sem ment fel a kismamára. Viszont a tartalék valamennI kell vagyus egészséges, ha utána sem "zabál" hiszen aazoptatás kiveszi a tartalékokat, előtte a súly miatt a fenéken, hogy kénElmesebb ülést biztosítson (ha megnézitek. Kismamák többsége fenékre hízik...)

2017. nov. 23. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
28%
Ki van ez találva :)
2017. nov. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
37%

Genetika, alkati kérdés. Nem híztam látványosan, gyakorlatilag csak a pocakom nőtt, ha valami csak hátulról látott volna, lehet, meg sem mondta volna, hogy terhes vagyok, még a vége felé sem. A derekam szélesedett ki kissé hátulnézetből.


ne agyalj azon mi elég és mi a sok. Ne egyél nasit nasival, egyél halat, az finom is és sok benne az omega 3 zsírsav, okos babád lesz tőle. Ez nem azt jelenti, hogy megtagadtam magamtól a csokit, ha megkívántam!


Meg is jegyezte a szomszéd nyolcadik hónapban (!), hogy jé, én babát várok? Hány hónapos terhes vagyok? Mondom neki 8, erre elképedt, hogy hű, jól tartom magam, mások már igazi kis bálnák ennyi idős terhesen.


É nem mozogtam túl magam, szóval konkrét testedzéseket nem végeztem, de mindig nagy sétagaloppozó voltam, mindenhová rohanva járok úgy általában, falom a km-eket, ez elég fitten tartott terhesen is.


A nagyon sportos kismamákat nem szokták eltiltani terhesség alatt sem, mert ez olyan, mint mikor van egy nagyobb gyermeked és terhes vagy: nem kényszeríthetnek rá, hogy pl. ne vedd fel a nagyobbik gyerekedet, ha arra vágyik, és egy x éves gyermeknek azért már van x súlya! Szóval amihez hozzá van szokva alapjáraton a kismama, az maradhat, csak módjával csinálja. Szóval ne legyen azért mindennap 50 hasprés akkor sem, ha előtte volt :-)

2017. nov. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

"Az az igazság, hogy sokan nem a terhesség alatt híznak meg a nők, hanem a szoptatás alatt."


Ebben nagy igazság van! Én is szoptatás el-elmaradozgatása után kezdtem magamra szedni pár kilócskát, egyáltalán nem vészes, de tény, szoptatás alatt inkább fogytam.

2017. nov. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
A vizesedés ellen is lehet sokat tenni. Kerülni a fehér, graham , durom és teljes kiőrlésű kenyeret és sószegényen főzni. A kenyérfélék savasítják az anyatejet is.
2017. nov. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
31%

Tényleg nem törvényszerű... de a természet nagyon jól kitalálta a kismamaságot.


Van aki diétázik mert cukros lesz még is felszedi a 15-20 kilót. A szervezet raktároz a pici számára, ha nem megfelelően étkezik az ember vagy nincsenek tartalékai, mert mondjuk 50 kiló körül és alatt van. Lehet nem csontsovány az illető, de nincs tartalék.


Ez olyan mint amikro valaki koplalással akar fogyni... nem fog tudni, mert amint eszik valamit azt elraktározza a szervezet. Nyilván pár hét vagy 1-2 hónap után megindul a fogyás is.De eleinte nem.


A kismama teste is ilyen, szükség van a többlet kalóriára, hiszen egy embert növeszt a semmiből aki nem csak nappal, hanem éjjel is fejlődik. Nincs pihi.


Pl én túlsúllyal kezdtem... bevallom az elején rengeteg édesség ment le... (túlsúlyom IR és pajzsmirigy gond miatt van, amint kiderült végre sikerült diétával mozgással elérni, hogy menjen lefele a kiló) lényegében 17. hétig semmit nem híztam. Pedig annyi kajától 10 kiló is felmehetett volna. Nem ettem sokat, csak minőségben ch dús ételeket. így nem raktároztam, hanem a gyerek elvette ami kellett.


Terhesen étkezni ugyan úgy kell, ahogy előtte. Maximum kicsit figyel az ember, hogy több zöldség vagy épp gyümi legyen az étlapon :) Nem szabad kettő helyett enni. A rosszullétek elkerülése érdekében, gyakran kell rágcsálni. Sok vízet kell inni. És akkor az ember megtett mindent amit lehetett.


Maga a terhesség olyan 7-10 kg mindennel együtt a felett van az anyuka hízása. így kb max 15 kg az amire mondhatjuk, hogy csak pici jött fel.


Vízesedés ellen lehet tenni, hogy ne egyen sósat az ember, egyen retket sokat, sokat kell inni is. De a végén csinálhat bárki bármit vízesedni fog.

Szóval a végén, ha felszalad hirtelen pár kiló nem kell megijedni az víz.



Az meg, hogy ki hova szedi fel az esetleges plusszt... na az a genetika... ezt mindenki tudja ki mire hízik... oda hízik terhesen is.


Szóval fogyózni nem szabad, kettő helyett enni nem szabad, diéta is, csak, ha cukros a kismama, akkor is ch diéta van ami nem egyenlő a nem evéssel.


Mozogni azt mondják aki eddig is rendszeresen sportolt az csinálhatja tovább, de kicsit visszafogottabban, de a kismama érzi mi az ami már nem jó. Ha valaki nem sportolt akkor ilyenkor már nem szabad elkezdeni, helyette sokat kell sétálni pl minden nap 1 órácska minimum. Nagyon sokat segít :)



Ez csupán az én tapasztalatom meg amiket összeolvastam, lehet írtam marhaságot is bár én nem így gondolom :)


Lesz olyan, hogy nem bírsz megenni egy szelet kenyeret sem egész nap, de akkor is muszáj enni pár falatot, reggeli ebéd vacsira... csak tudatosan a baba miatt.


Aztán lesz olyan, hogy non stop tudnál enni, ezek nálam heti egy egy napot jelentettek... Figyelni kell arra, hogy ettől független se egyél többet mint a megszokott :D


Boldog babavárást, és ne azzal teljen ez a gyorsan elrepülő 9 hónapod, hogy a súlyodon kattogsz :) Egészségesen egyél mással ne foglalkozz, a hasad úgy is nőni fog, és ha nem is hízol egy dekát sem akkor is nagynak fogod magad érezni. Ez ellen tenni nem lehet :D


Élvezd a babavárást :)


Minden jót :)

2017. nov. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!