Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kézzsibbadás terhesség alatt,...

Kézzsibbadás terhesség alatt, lehet valamit tenni ellene?

Figyelt kérdés

Olvastam interneten a lehetséges okokat:

"- a méh vagy a baba nyomást gyakorol valamilyen idegpályára

- hormonális okok

- vizesedés

- alagút szindróma: vizenyősödés a csuklóban, ez zsibbadást okoz az ujjakban és a kézfejen

- magnézium-hiány"

Tudom, hogy nem a vizesedés okozza, és magnéziumot is szedek, de mit tehetnék még? Nagyon idegesítő az egész. Felesleges gyógyszert nem szívesen szednék, és még több vizsgálat sem hiányzik. Persze írják azt is hogy:

" a zsibbadások a szülést követően megszűnnek, bár vannak, akiknek a szoptatás végéig kitartanak".

Most ettől meg kellene nyugodnom? Komoly probléma kehet ez, vagy teljesen természetes dolog? Nem hiszem hogy egyedi eset lennék.



2017. nov. 29. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha elolvasod a kérdésed alatti kérdéseket, már látni is fogod, hogy nem vagy egyedi eset. Igaz, amiket olvastál, általában a testsúlynövekedés és hormonok miatti vizesedés okozza, ami nem feltétlenül látható (még): kevesebb helye lesz tőle az idegnek az "alagútban", azt nyomja, ezért zsibbad. Torna, masszázs, manuálterápia, meg ha nem lógatod lehet, hogy valamelyest javíthatnak rajta, hogy a vizenyő ne pangjon és az idegszál mozogjon. Nekem szülés után elmúlt ("jó" volt grafikusként terhesen úgy dolgozni), barátnőmnek meg kellett műteni, mert szoptatás alatt is maradt és rágyúrt még emelgetéssel és valami göb lett rajta, de szerintem az már extrém eset. Ha félni akarsz, hát komoly problémákat is jelezhet ( [link] de mivel terheseknél elég gyakori, így jóval valószínűbb, hogy neked is "csak" ez van.
2017. nov. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem kb felidotol szulesig zsinbadt a jobb kezem. Nagyon rossz erzes volt!:(

Vizesedtem is baromira a vege fele. Szules utan par nappal elmult varazsutesre, de addig alig birtam meg fogni vele annyira nem ereztem.

2017. nov. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem zsibbadással kezdődött és alagút szindróma lett a vége... kegyetlenül fájt bizonyos mozdulatoknál, Vízesedni az utolsó két hétben vízesedtem, sajnos a csuklóm még egy hónapig fájt a babát is fájdalmas volt felemelni. Nekem semmi nem segített, ez gyakorlatilag terhes tünet, majd elmúlik.


Kitartás :) Minden rossz el fog múlni, lesz helyette minimális alvás :D Nem is tudom melyik a rosszabb xD


Boldog babavárást :)

2017. nov. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon zsibbadt a kezem kb. a 30. héttől.

Az orvos azt mondta ez gyakoribb, mint gondolnám. Szülés után 2 nappal elmúlt. Kitartás, boldog babavárást! :)

2017. nov. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem kb. a 33. héten kezdődütt minimális és rövid ideig tartó kis bizsergéssel a jobb kezemben. Akkor még láthatóan nem vizesedtem sehol. Aztán ez fokozódott. Most a 38. héten már non-stop zsibbad mindkét kézfejem, néha kiterjed a könyökömig, éjjelente előfordul hogy arra kelek, hogy begörcsöl valamelyik ujjam. Viszont mostanra már szemmel láthatóan be is vannak vizesedve, dagadva, illetve 2-3 napja a lábfejem is elkezdett vizesedni. Olyan "tenyeres-talpas menyecske" lettem. :) Nekem semmi sem segített rajta. Tornáztatás és körözés az elején jó volt, de mostanra... Reggeli kelés után el kell telnie kb 10 percnek, mire a redőnyzsinórt meg tudom fogni nagyjából és fel tudom húzni.

Azt mondták a szülés után el fog múlni. Remélem, mert most néha még egy tányér felemelése is kihívást jelent.

2017. nov. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!