Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak én vagyok így ezzel?

Csak én vagyok így ezzel?

Figyelt kérdés

Feszült vagyok, ha találkoznom kell vele. Súlyt, vérnyomást, szívhangot itthon én is megtudom csinálni. Hasznos tanácsot nem ad, azontúl, hogy mindenbe beleszól, pl abba, hogy ő azt szeretné, hogy itthon melltartó nélkül legyek. Biztos nem.

Papírokról papírokra másol.Számomra ez baromi haszontalan dolog, ráadásul mindig beszól valamit.

Pl még nem vagyunk házasok a párommal és megkérdezte becsúszott a gyerek, mert nem vagyunk házasok. Persze meglehet kérdezni, de a hangnem nem mindegy.

Szép házban élünk, tiszta higiénikus. Ha nem talál kifogásolnivalót, akkor keres. Lelkesen megmutattam a bababútort, mire ő fanyar arccal mondta, hogy kár volt még összeszerelni, mert ő azt szerette volna,ha egy szobában van a gyerek velünk. Erre már a párom is szólt finoman néhány szót, hogy 1. valakinek dolgozni is kell, 2. váltani akarjuk éjszakánként egymást. Nem tudom, én illetve mi a párommal úgy érezzük, mindenben igyekszünk eleget tenni, hogyha kijön a védőnő akkor rendben legyen minden. Mindig udvariasak vagyunk vele, de a kezdetektől fogva beszólogat. Ne fogjátok kérlek a hormonokra, mert a párom is ugyanígy látja.

Párom vett a babának nagyon jó minőségű popsis dolgokat. Meglátta a védőnő és azt mondta, ezeket zárjuk el egy jó darabig, mert ő a gyerekének lavórt készített ki és vizes textilpelenkával mosta meg a fenekét. Én pl tanultam csecsemőgondozást is, de ilyenről sem én, sem a párom nem hallott. Párom megjegyezte nekem, hogy ez így jó, hogy pl kakis fenék sima víz? Persze , tudjuk hiper érzékeny a baba bőre, de szerintem túlzás nem használni popsitörlőt, szóval értitek.

Nem tudom, de nekem kezdetektől fogva gyomorgörcsöm van ettől a nőtől. Hiába igyekszünk a párommal, soha semmi sem jó. Megérteném, ha egy putris cigány család lennénk, akik tényleg tesznek magasról arra, hogy megfelelő legyen a körülmény, ahová a baba érkezhet. De könyörgöm, mind a ketten értelmiségiek vagyunk és nem olyan fiatalok már. Persze , lehet csak mi fogtunk ki ilyen védőnőt. Már ott tart a dolog, hogy státuszvizsgálatokra valószínű párom viszi majd a kicsit, olyan szinten látja ő is ezt a kötekedést és beszólogatást velem szemben.


2017. dec. 8. 09:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Lemaradt: a védőnővel .


Köszönöm, ha megosztjátok a tapasztalatokat.

2017. dec. 8. 09:07
 2/11 anonim ***** válasza:

Legyél tárgyilagos. Ne mutogass semmit csak amit muszáj. Felesleges vitatkozni.

Nekem is ilyen volt, majd Rájöttem hogy azt mondom ami hallani akar. Amúgy meg próbáld megszervezni, hogy te Menj ne ő Jöjjön. Amikor Megszületett nekem ott akart maradni a szoptatásnál. Szépen megköszöntem a látogatást és az ajtó felé vezettem. Sok védőnő hazalomnak érzi a szakmáját, de hidd el nem az.

2017. dec. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekünk nagyon jó védőnőnk volt...soha nem mondott ilyeneket...mi sem vagyunk házasok, de nem becsúszott hanem tervezett baba volt és fiatal is voltam/22 éves/...a miénk nyugdíjhoz közel járt már...szóval meg is lepődtem, hogy nem 'kötekedik' stb, mindenben segített, sokat beszélgettünk kb mindenről, ő is mesélt hogy a gyerekeivel is vidám volt az élet mikor beköszöntött a dackorszak😀...a helyedben védőnőt váltanék ha van lehetőséged..barátnőm leváltotta mert kb hasonló hozzáállása volt mint a tiédnek...életetek legszebb és legnagyobb változása előtt álltok, ne hagyjátok hogy elrontsa!😇
2017. dec. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szegény...jól kifogtad 😑 ne mondj neki semmit csak bólogass,ha kibeszélte magát iránytsd az ajtó felé mondván el kell menned ...
2017. dec. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Legalább 4 védőnővel volt már dolgom a két várandósságom és az azt követő időszak alatt, én soha nem tapasztaltam ilyet, vszleg nekem volt szerencsém mindegyik védőnővel. Szoktam itt az oldalon horror sztorikat olvasni védőnőkkel kapcsolatban, mindig elborzadok.

Kérdező, elhiszem, hogy idegesítő lehet, valóban szorítsd a kommunikációt a legszükségesebbekre, arra válaszolj, amit kérdez, ne mutogass neki semmit, nem a barátnőd! Ha kérdésed van tedd fel, ha kérdezz, válaszolj, de ne legyenek elvárásaid vele szemben. Vszleg egy megsavanyodott nőről van szó, aki a kismamák csesztetésében éli ki magát.

A babádnak rendezd be a babaszobát, miatta csinosítgasd, ne azért, hogy hátha a védőnő mond végre egy elismerő szót. Ki nem sz.rja le?

Én mindkét gyerekemnél használtam piperecuccokat, jók voltak, friss (nem parfümös hanem illatmentes) illatuk és tapintásuk volt, imádtam. Nem vizeztem a kakis popsikat, szépen letöröltem a puha higikendőkkel, soha semmi baja nem volt egyik gyermekem bőrének sem. Tojd le! Légy boldog kismama, a párod legyen boldog kispapa! Ezek megismételhetetlen pillanatok! Legyen akárhány gyermeked, készülj akérmennyire boldogan mindegyik baba fogadására, az első várandósság akkor is örökre bevésődik. Életem legboldogabb pillanatai kapcsolódnak az első várandósságomhoz (életem legeslegeslegszebb pillanatait viszont a gyermekeimmel élem át😊)

Ne engedd, hogy bárki megmérgezze ezeket a pillanatokat!

Egyébként pedig ki is állhatsz magadért! Nem kell pislogni mint hal a vízben, hanem mondd meg egy következő kritikánál a védőnőnek, hogy ti már pedig így és így fogjátok csinálni. Amíg nem veszélyes a babára nézve az elképzelésetek (gondolom, ilyen nincs), addig a védőnő kénytelen lesz elfogadni a dolgot.

2017. dec. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%
Ha még nem született meg a baba, nem is értem, mit keres egyáltalán a házatokban???
2017. dec. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem kell vele foglalkozni, nagy ívben tojd le amit mond. Rengeteg védőnőt ismerek a szakmám által, legtöbbjüket a házba se engedném be, Nemhogy a gyerekem közelébe.

Sajnos Magyarországon van ez idióta rendszer, nem tudsz mit csinálni el kell fogadnod, de egyáltalán nem kell rá hallgatnod, neked ez senkid.

Mindent úgy csinálj ahogy te akarod hiszen a ti gyereketek.


Egyébként meg, felnőtt, értelmiségi nő létedre nyugodtan megszólalhatsz ám, ha azt mondja hogy neki nem tetszik a bababútor, akkor azt mondod hogy neked tetszik, És szépen megköszönöd a tanácsát, hogy ő mit ajánl, milyen pipere cuccot, de te már eldöntötted mit fogsz használni.

Nehogymár ezen felhúzd magad, ennyi erővel a boltos nénin is felhúzhatnád magad, pont annyi köze van az életedhez.

2017. dec. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok, nagyon köszönöm az eddigi válaszokat. Már kétszer volt itt amúgy, egyszer amikor 20 hetes voltam és 3 hete. Igazából engem ezt sem zavar, tőlem jöhet. Igazatok van, valóban be kellene vennem a l..rom tablettát.

Igazságszerint Chicco termékeket vettünk, parabén mentesek , szerintem nincs ezekkel semmi gond.

Védőnőt sajnos nem lehet váltani, párom jogász és sajnos nem találtunk erre vonatkozó jogszabályt. Igazából nem értem ezt a nőt, mert kb 30 akárhányéves, fiatal, 3 éves kislánya van.

A babát mi is terveztük, télen csak nem házasodunk, mert nyáron szeretnénk a ruha miatt is és kültéren szeretnénk majd.

Én valahol megértem a védőnőket is, mert alulfizetettek és sok a problémás páciensük. Viszont tényleg csak ezt nem értem, hogy egy jó egzisztenciás családban miért kell ennyit kötekedni.

2017. dec. 8. 10:09
 9/11 A kérdező kommentje:
Természetesen elmondtam neki, hogy így szeretnénk majd csinálni. Nyilván én is kinyitom a számat finoman.
2017. dec. 8. 10:10
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi az hogy "azt szerette volna" hogy ne hordj melltartót vagy veletek aludjon a gyerek?

Én is sokmindent szeretnék, de az élet nem habostorta. :D

"A védőnő tevékenysége középpontjában az általa gondozott családok egészségvédelme, a betegségek kialakulásának megelőzése, valamint az egészségfejlesztés áll."

Az általa tett megjegyzések sehol nem érintik ezt. Nagyon kötél idegeid lehetnek, én biztosan nem bírnám ki, hogy határozottan ki ne álljak a véleményemért.

Nyilván nem bunkózni, kiabálni meg csúnyán beszélni kell, csak egyszerűen megmondani, hogy de én úgy fogom csinálni ahogy neki nem tetszik, ha fejre áll akkoris.

2017. dec. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!