Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31 hetes terhes vagyok az...

31 hetes terhes vagyok az ultrahanhon 2 héttel nagyobbnak itélte meg a doki a babucit hamarabbra várható a szülés napja?

Figyelt kérdés

20 hetessen voltam 4D màr akkor is azt mondta a doki hogy 2 héttel idősebb a babuci az agya ès a méretei alapjàn. 26 hetessen voltam uht ott is egy másik azt mondta hogy 28 hetes vagyok. Akkor most honnan számoljam?

Mert a menzesz alapjàn most lennèk 29 hetes, a màsik doki alapjàn 30 és a 4D alapjàn 31 hetes... most màr összezavarodtam. Mindig mindent rendessen követtem de ezek szerint semmit nem ért.


2017. dec. 8. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Attol meg nem fogant elobb , szval nem.

Egyéni a fejlődésük es súlygyarapodások a 2.trimeszter végétől.

2017. dec. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hetesen es rendesen. Igy irjak ...


A terhesseg 37 es 42 het kozott van, ugyhogy teljesen mindegy az a ket het. A babak 1 % - a szuletik a kiirt napon.

2017. dec. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon borzasztó, hogy az orvosok mennyire rosszul nézik Mo-n a terhességi heteket, pedig oriási jelentösége van.


A legfontosabb, hogy az utolsó mensid mikor volt, és a mensieid rendszeresek voltak-e? Ha igen(vagy is nem voltak hónapos kihagyások), akkor csak is ehhez szapad nézni a gyereket. Ami fontos, hogy a magzat mérete az adott hétnek megfelelö-e. Vagy is egy magzat(és késöbb egy baba vagy felnött) nem x nagyágú egy x héten, hanem x-y méretek közés esik. Vagy is van felsö és alsó határa a magzat méretének. Ha ez bele esik az adott hétbe akkor nincsen baj.

DE ha a magzat túl nagy akkor lehetséges, hogy az anya cukros, még akkor is, ha a tesztek jók voltak... De attól, hogy oriás bébi még a fejlödése nincsen elörébb, így erre nagyon kéne figyelnie az orvosnak.

Egyébként a babák 37-42 hét között születnek ez teljesen normál.

2017. dec. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Az utolsó menzeszed első napjától számold.

Velünk is úgy volt. Az orvosom úgy magyarázta, hogy attól, hogy a baba jobban fejlődött, attól még nem lettem 2 héttel idősebb terhes. De a baba születhet két héttel előbb. Így is volt.

2017. dec. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Max a korai (14 het elotti) ultrahang mervado. Ha mar akkor is volt elteres a mensi szerint szamolt korhoz kepest, akkor idosebb a terhesseg, mint mensi szerint lenne.

Ha addig minden meret passzolt az adott hethez, akkor annyi idos terhes vagy, mint eddig voltal, csak a baba egyes meretei nagyobbak.

Nekem pl a 20 hetes uh-ig minden meret koranak megfelelo volt, akkor mar egy hettel nagyobbnak tunt 1-2 testresz merete, 30 hetes kortol 2 hetes kulonbsegek voltak.

Nem szultem hamarabb, csak nagy volt a baba, hosszu, nagy feju, a sulya viszont nem volt kiugro (4 kg alatt volt kicsivel).

2017. dec. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az számít, hogy a 12. héti ultrahangon mikorra tették a szülés időpontját, utána már a babák nem egyformán nőnek, hiszen születéskor sem lesznek egyforma hosszúak vagy súlyúak. Az ultrahang pedig egy átlaggal számol, tehát a korának átlagához képest lehet nagyobb, de ettől nem lesz idősebb. Hogy mikor indul be a szülés, az meg inkább függ a korától, mint a súlyától vagy a hosszától. (De egyébként a babák nagy része nem a kiírt időpontban születik, hanem plusz-mínusz két hét.)
2017. dec. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Milyen értékeket mondtak Neked? Nekem is azt mondták nagy lesz. Aztán 3600 gramm és 58 centi lett.
2017. dec. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!