Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan jelentsük be a terhessé...

Hogyan jelentsük be a terhességet párom szüleinek?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt. Idén költöztünk be a közös házunkba, szeretjük egymást, jó a kapcsolatunk. Párom a családi vállalkozásban dolgozik, így a család még sokszor gyerekként "tekint" rá és rám is, holott 27 évesek vagyunk, dolgozunk stb.

A szülei eléggé tradicionálisak, párom édesanyja nagyon sokszor hangoztatta, hogy szeretné ha lenne esküvőnk és majd szépen sorban minden.

Párommal mi nagyon sokat beszélgettünk erről, de egyikünk se volt rajta az esküvőn, de a babát szerettük volna. Nyáron el is kezdtünk próbálkozni és októberben sikerült.Nagyon örültünk a párommal, együtt néztük meg a tesztet, hogy pozitív. Az én szüleim a pozitív tesztet követően tudták, mert nem tudtam anyukám előtt titkolni. Másnak nem mondtunk semmit babonaságból. 10 hétben járok és szerintem időszerű lenne elmondani párom szüleinek is, mert rossz, hogy előttük titkolózni kell. Úgy érzem párom szülei számára elsőre ez nem olyan örömteli hír lesz, mint mindenki más számára. Főleg az édesanyja részéről érzek némi problémát, mert ő nagyon gyerek számba vesz minden velünk egyidős rokont a családban, illetve nyáron utalt rá, hogy még nem akar nagymama lenni. Igaz, ő 20 évesen szülte páromat. Meg, a másik "gond" amibe tuti belekötnek, hogy nem vagyunk házasok. De könyörgöm, miért nem lehet mondjuk egy 2 éves picivel megtartani az esküvőt? Ha szeretjük egymást, van biztos párkapcsolati és anyagi háttér mire várjunk?

Ötleteket várok, hogyan mondjuk el párom szüleinek? Ha nem jól fogadják, akkor mit lehet olyankor tenni? Előre is köszi!!


10hetes km.



2017. dec. 11. 09:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
szia,hat egyszeruen mondjatok el hogy gyarapszik a csalad;] mi is vartunk aztan egyszeruen elmondtuk hogy mi bizony nagyon szeretjuk egymast es most mar eredmenye is lett;]
2017. dec. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Nézd, saját elmondásod alapján felnőttek akartok lenni és kiszakadni a gyerekstátuszból. Ráadasul anya leszel!

És megis, abban sem tudsz egyedül dönteni, hogyan jelentsd be a terhességet...nem bántasból írom, tanácsként: ITT a kiváló alkalom hogy önálló legyél és egyedül megtegyetek valamit, nem kell külső segítség egy ilyen totál természetes dologhoz mint "Magdi néni, Feri bácsi, gyerekünk lesz."

Ez ennyi.

2017. dec. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

HA ennyire probléma, akkor még nem feltétlen vagytok érettek a gyerekvállalásra.


Ha a szülök gyerkenek tartanak benneteket, akkor nem viselkedtek felnöttként. (Éppen ezért nem igazán jó a családi vállakozásban dolgozni, mert ott a szülötöl függa gyereke)


Emellett az csak kettötök dolga, hogy mikor akartok esküvöt - vagy akarok-e egyáltalán, illetve mikor akartok gyereket. Ebbe sem az anyukának, sem másnak semmi beleszólása, annak meg végképp semmi jelentösége, hogy akar-e nagymama lenni.


Semmi esetre sem a karácsonyi ünnepi ebédnél közölném velük, mert akkor mindeniki ünnepe el van rontva.

Egyébként meg elmentek hozzájuk, közlitek, hogy nyáron nagyszülök lesznek, ha hözöngenek, akkor hazamentek, amíg észrejönnek. Ha nem, akkor nem foglalkoztok velük.

2017. dec. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Az előző válaszadóval értek egyet: érezni az írásodon, hogy gyerekként kezelnek téged, és még nem hagytak felnőni.De az felnőtt döntés volt, hogy babát vállaltatok, ehhez képest ezt a tényt közölni már igazán semmiség:)


Komolyra fordítva a szót: nekem az vált be minden olyan hír közlésénél, aminek a fogadtatásában nem voltam biztos, hogy úgy adtam elő, hogy egyszerűen nem is adtam esélyt arra, hogy kétkedéssel, borús arccal, stb. elrontsák az örömömet. Vagyis olyan ragyogó, boldogságtól sugárzó arccal, emelt fővel és a döntésed helyességében, anyai kompetenciádban magabiztosan közöld a hírt, hogy ott visszakérdezésnek (jaj, aranyom, ezt jól meggondoltátok?") helye ne is legyen!!!! Hidd el, csak ez az egy esélyed van.


Ha szinte bocsánatkérőn jelented be, mintegy szégyellve, hogy nem kérted ki előbb a véleményüket vagy épp figyelmen kívül hagytad, hogy anyósod még nem szeretne nagymama lenni, akkor semmi másra ne számíts, mint hogy a bizonytalanságodat meglovagolják az elbizonytalanító reakciókkal.



Hogy mit lehet tenni, ha a fentiek ellenére is rosszul fogadják a hírt? Tudomásul venni. Azt is, hogy ők még nem akartak unokát vagy nem tartanak titeket alkalmasnak még rá, és azt is, hogy a ti gyerekvállalásotokat semmilyen mértékben és formában nem befolyásolja az ő véleményük a dologról.

2017. dec. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyus, apus nagyszülők lesztek!.

Ez nem olyan bonyolult, egy felnőtt embernek ettől sokkal fontosabb dolgokban kell egyedül döntenie!

2017. dec. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazából én soha nem voltam/viselkedtem gyerekként. Mindig megmondtam a véleményem és az álláspontom, illetve a legtöbb esetben próbáltam függetlenedni amennyire lehet.

Én is így látom, hogyha Karácsony előtti este mondjuk el, az nem jó. Ismerem őket, nekik ezt fel kell dolgozniuk. Amikor bejelentettük, hogy összeköltözünk is egy hétig mosolyszünet volt. Nincs velük konfliktusom, de ők ilyenek. Viszont én szeretném ha ők is örülnének neki, és ebből nem egy hatalmas családi botrány lenne, hanem az, hogy ők is velünk örülnek, mert egy gyermek mindig csoda.

2017. dec. 11. 10:14
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

"Kisbabánk lesz!"

Nem egy bonyolult dolog.

Ha meg nem örülnek neki, megmondjátok, hogy ezt így terveztétek, számotokra tökéletes.

Ha nem jól fogadják meg így jártak, csak veszíthetnek vele

2017. dec. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Mindenki ugyanazt érzi ezek szerint veletek kapcsolatban, gyerekként kezelnek mert kicsit úgy is viselkedsz. Egy bejelentésnél ezerszer komolyabb döntéseitek lesznek majd a gyerkőc első pillanatától! Ha ilyen önállótlan vagy, anyósod sosem fog elismerni anyaként, minden szirszarba bele fog szólni.

Határozottság a kulcsszó. Hajrá!

2017. dec. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%

Azt írod mindig megmondtad a vélemenyed, álláspontod, akkor hogy okozhat ezúttal nehézséget? Ez valóban a legkisebb dolog, bejelenteni valamit, amit már eldöntöttetek és ami már megtörtént.


Ha anyós nem örül, tökmindegy hogyan közlöd, akkor sem fog ha tortából ugorva elénekli neki a kedvenc énekese.

2017. dec. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Majd megírod,hogy mi lett a reakció?!
2017. dec. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!