Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a terhességi hányinger szülésig kitartott?

Figyelt kérdés
Holnap kezdem meg a 14. hetemet, és sokszor nagyon el vagyok keseredve. Egész nap szűnni nem akaró hányingert érzek. Azt hittem, a 12. hét után legalább egy kicsit javulni fog a helyzet, de sajnos nem így lett. Lehet, hogy korai ezt így kijelenteni, de kezdek lassan arra felkészülni, hogy a rosszullétek szülésig el fognak húzódni. Nagyon ritkán előfordul, hogy kicsit jobban érzem magam, de aztán újra visszaesek. Olyan jó lenne gondtalanul élvezni a terhességemet! Vajon reménykedjek még, hogy idővel jobb lesz, vagy előfordulhat az is, hogy csak a szülés hoz enyhülést?
2017. dec. 11. 12:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen, vészes hányásom volt az 5. héttől 38+5ig, amikor szültem. Szülés közben is 3x hánytam. Sőt, még szülés után pár hónappal is hánytam még a rántotta szagától is, amitől terhesen is azonnal hánytam. Kb szülés után 1 évvel múlt el.
2017. dec. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem az egyiknél a 23. hétig tartott. Szóval kitartás, mindenre van példa, de nincs ilyen szabály, hogy ha nem múlik el a 12-13. héten, akkor végig lesz.
2017. dec. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Végig kitartott, a barátnőmnek pedig kilenc hónapig terhességi vészes hányása volt, minden nap a kórházba ment infúzióra. Fogat sem tudott mosni, mert a fogkrém vagy a fogkefe látványától is hányt.
2017. dec. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Borzasztóan sajnálom, hogy így jártál. Nagyon kemény időszak lehetett az életedben.Nekem vészes hányásom szerencsére messze nincs. Eddig egy héten maximum kétszer hánytam (mindig szigorúan reggel), de emellett sokszor érzem azt, hogy egy hajszálon múlik, hogy nem jön ki belőlem az étel. A hányinger viszont sokszor elviselhetetlen, bár tudom, hogy mindez semmi a Te történetedhez képest.
2017. dec. 11. 13:02
 5/14 A kérdező kommentje:
Kettes: köszönöm a biztatást! Remélem, nálam sem tart ki végig.
2017. dec. 11. 13:05
 6/14 A kérdező kommentje:
Hármas: nagyon sajnálom a barátnődet! A fogmosás nekem is borzalmas! Pedig szeretem tisztán tartani a fogaimat, de így lehetetlen. Többnyire csak felületesen tudok fogat mosni.
2017. dec. 11. 13:08
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem végig volt, nagyjából napi 10 hányás, fogaim tönkrementek, fogat mosni egyáltalán nem tudtam, de igazából felkelni sem, 6. hónap elején feküdtem be, mert előtte folyton riogattak, hogy megszülesztik a babát, így féltem bemenni, szegényke végig nagyon éhezett, de végül minden jól alakult, jó súllyal született a 36. héten. Szerintem lehet, hogy abbamarad a hányingered, van akinek a 20. hétig tart.
2017. dec. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Húha! Kibírhatatlan lehet ez a vészes hányás! Nagyon örülhetnek neki, hogy nálam ez nincs! Nálatok nem alakult ki emiatt depresszió vagy szorongás? Vagy valamiféle pszichés félelem az evéstől? Ha igen, a szülés után mindez elmúlt?
2017. dec. 11. 14:06
 9/14 A kérdező kommentje:
"Nagyon örülhetek neki ..."
2017. dec. 11. 14:07
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem is végig hányingerem volt, de csak néha hánytam. Ha nem ettem akkor sokkal jobb volt. Egy idő után nem is főztem mert attól is hánytam.

Egészséges 3 kilós babám lett szerencsére. De mind a terhesség alatt mind utána volt gondom az étkezéssel. Féltem, hogy bármikor újra rám tör a hányás. Szülés után fél évvel javult a dolog. Szoptatni elég kevés ideig tudtam, 4 hónapig.


Szülés előtt eléggé túlsúlyos voltam 104kg, szülni 90kgval mentem, szülés után fél évvel 63kg voltam, 174cm vagyok.


Azért szurkolok hogy neked ne így legyen!

2017. dec. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!