Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi idő szülés után, amíg...

Mennyi idő szülés után, amíg újra szép leszek?

Figyelt kérdés
A szép szót szerettem volna idézőjelbe tenni, de sajnos valamiért nem engedte. Tudom, hogy mindenkinek más a szép és nem is szeretném magam ilyen jelzővel illetni, de így sokkal egyszerűbb volt megfogalmazni. Tehát mikor fogok újra úgy kinézni, mint azelőtt? Mikor tűnik el a hörcsög arcom? Mikor fogy majd el rólam ez a plusz 8 kiló, amit eddig felszedtem (30.hét) és a többi, ami még jöhet? El fog e múlni a sápadságom, vagy ez csak a sok fekvésnek, napfény és/vagy szolárium hiányának köszönhető? Mikor lesz olyan a hasam, mint azelőtt? Vagy örökre megereszkedett lesz és kinyúlt? Csak mert vannak, akik ezzel ijesztgetnek. Szülés után 3 hónappal milyen kinézetre számíthatok?

2017. dec. 19. 11:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Én szülés után 3 hónappal vagyok.

Jelenleg még van rajtam +5kg és még szélesebb a csípőm.

Az első babánál fél év volt amikor kb. Úgy néztem ki, mint terhesség előtt. Még fél év és jobban néztem ki, mint valaha. Mivel hordoztam és órákat sétáltam így vele jó kis edzés volt. 😊

2017. dec. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

Van egy barátnöm aki egy nagyon vékony lány. Ö a szülés után 3 héttel úgy nézett ki, hogy kifutora mehetett volna, mert semmi nem látszott rajta. Nem fogyozik, nem diétázik, nem tornázik, ö eleve keveset eszik. Ö ilyen testalkatú.


Èn 5 évvel vagyok a szülés után, de soha nem leszek már olyan mint elötte voltam. Habár nem vagyok elhízott, nem vagyok lepukkant, de igényem sincsen tüsarkuban menni és a fiuknak billegni már... Inkább legyek igényes, és boldog a börömben.

2017. dec. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyenek a szöveteid - tehát ez nagyrész adottság, amin csak javítani lehet.


Nekem pechem van ebből a szempontból, a hasamon hiába kentem, stírák lettek, amik fogyás után függőleges horpadások lettek és a plusz bőr is alig húzódott vissza, tehát lóg is a hasam.


Viszont van olyan ismerősöm, aki belesz.rt a kencézésbe-masszírozásba, na neki alig látszik a hasán hogy valaha volt terhes.


A kilók leolvadása szintén adottság is, szoptatás mellett van aki fogy bármit is eszik, van olyan, aki hízik... Persze rajtad múlik, hogy mit és mennyit eszel, mozogni viszont általában olyan két-három hónappal szülés után lehet elkezdeni, addig kímélni kell magadat, különben méhsüllyedésed lehet például, ami nem vicc (a hat hét gyerekágy nem véletlenül lett kitalálva).


Az arcod szülésig egyre pufibb, vizesebb lesz, de a felgyűlt víz a szülés után második nappal már teljesen eltűnik, ezért ne aggódj.

2017. dec. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerencses voltam, csaszar utan egy hettel feszes hasam lett , 54 kg voltam ( 12- ot szedtem fel , de eleve sovany es magas vagyok ) , " szep " voltam , ugyhogy ezt nem lehet tudni.

Az mar jo, hogy nem hizlaltad fel magad mint egyesek akik 30 kg - okat hiznak.

De hidd el, egy ujszulott mellett nem lesz idod ilyeneken toprengeni.

2017. dec. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 63 kilóval kezdtem a terhességet, 70 kilóval mentem szülni. 6 nap múlva jöhettünk haza, akkor 65 kg voltam. De maradt egy kis hasam. De pár hónapon belül az is eltűnt. Most másfél éves a lányom, enni normálisan alig van időm mellette, és naponta kb. 100 km-t tuti futok utána :D. Mostanra jobban nézek ki, mint terhesség előtt.

Amúgy kb. 6 hónapos volt a lányom, mire erőm lett ahhoz, hogy helyrehozzam magam.

2017. dec. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
11 napos a kislányom, vékonyabb és feszesebb vagyok, mint a terhesség előtt, egyedül a hasamon lévő vágás jelzi, hogy történt itt valami (meg az átázott melltartók :D).
2017. dec. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
51%

Akkor szabadulsz ki a testi elvárásokból a baba felé, amikor a szopiztatást abba hagyod. Utána azt csinálsz, amit akarsz. Ha csak simán visszatérsz a régi egészséges kajálásodhoz, a tested is szépen visszatér a formájába, nem kell megfeszíteni, túlterhelni a fogyasztással.


34 évesen szültem először, 23 kg jött fel. Császárom volt farfekvés miatt, a szülés utáni 2 hétben lement 4 kg víz, a fókás vonalak eltűntek.

A 6. héten a vizsgálaton a nőgyógyi megkérdezte, nehezen fogantam-e meg, mert olyan kicsire vissza-összehúzódott a méhem (baba-tág nagyságról fél ökölnyire - ezt is számítsd bele, micsoda munkát kell a testednek ilyenkor teljesítenie...) A derékbőségem 60-ról 110 cm lett az utolsó hónapokban. Jól beivódó testápolókat használtam naponta 3-4x. Csíkom nem maradt.

3 hónapig volt bőven tejem, mindig annyi amit a baba elfogyasztott, utána egyszerűen kevesebb lett, elapadt.

Nyugodtan visszamentem a saját 57 kg-omra kb egy év alatt, közben nemigen tornáztam. Illetve még szülés után 5 hónappal fenék és combtornát csináltam, az csodásan hatott. Aztán tanfolyamra mentem és egyszerűen nem maradt erőm a tornára.


A tested életedben először teszi azt, ami most veled van. Most anya leszel, és az életed totál megváltozik. Már nem te leszel a fontossági sorrendben az első, még akkor sem, ha az egészségedről van szó, vagy épp annyira kéne pisilned h mindjárt szétdurransz.

Sokat fogsz éjszakázni, és minden átaludt plusz óráért hálás leszel. Ki leszel facsarva, MgB6-ot kell szedned, hogy tartsd magadban a lelket.

A nyaralások már nem a te pihenésedről szólnak, viszont végtelenül boldoggá fog tenni a kisbabád, a gyermeked, aki még azt is elfeledteti veled h hogyan nézel ki.


Nyugodt lehetsz, csinos anyuka leszel, ha van körülötted olyan ember, aki megbízhatóan vigyáz a picire, míg te sétálsz, v vásárolsz, v futni, usziba mész. Sportolni ne kezdj el a szoptatás alatt, mert a tejcsatornák nem bírják az izommunkát.

Szép leszel, de neked is máshogy kell gondolkodnod. Pl nem erőltetheted magadban, h "de én nem ezt szeretném, én más vagyok, hol vagyok akkor én". Rá kell jönnöd, h a számodra fontos tevékenységeket most is csinálhatod, csak át kell szervezni a dolgokat: főzés közben guggolások, álló fenékgyakorlatok, máskor 10 fekvőtámasz stb.


Becsüld meg, tiszteld a tested és azt amit a tested most végrehajtott, mert sok nő szívesen lenne a helyedben. Köszönd meg neki hogy a semmiből egy ekkora tettet véghezvitt, és mielőtt valami egós dolognak nekikezdesz, gondold át h mennyi előnyöd származik belőle.

2017. dec. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%
Szülés után 3 hónappal már jobban néztem ki, mint a várandósságom előtt. A kilók már az első hónapban lementek, de csak 3 hónap elteltével lett újra feszes a hasam, tűnt el a csík.Én 58 kg voltam mikor teherbe estem és 74 kg voltam a végére. A kórházból 66 kg-val távoztam és 3 hónap múlva 54 kg lettem. Azóta sem hízok, pedig össze-vissza eszek, mindent ami jól esik. Már másfél éves a kisfiam.
2017. dec. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem sok striám lett, de mióta kifeheredtek egyáltalán nem zavar. Én boldogabb vagyok most a bőrömben, mint valaha, csinosnak érzem magam. Mondjuk ez annak is köszönhető, hogy lecseréltem a teljes ruhatáram.
2017. dec. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%

Én is ugyanúgy voltam vele mint te most :) sírtam h hol a régi alakom.mindenki bíztatott h kb 9-10 hónap és a súlyom a régi lesz.

Tessék!itt vagyok a 10 hónapos gyerekkel,a regi nadrágjaim(32 méret) ősz óta jók rám.enni nagyon keveset eszek hisz alig kívánok is valamit meg nem is igazán van időm(én még pluszba tanulok is a többi teendőn kívül) eleinte jártunk tornára a gyerekkel de most arra sincs már idő.igazából kicsit kinyúlt a bőr a hasamon amit felulesekkel lehet javítani.

48 kg lettem várandós és 60-61 kilóval mentem szülni.akkora hassal jöttem haza mint aki 4 hónapos terhes.

Ahogy másik is írják sok függ attól h milyen a tested!vagy szerencsés vagy vagy nem!:) de azért kitartást,mert én is megnyugodtam h megint 48 kiló lehetek mint régen :)

2017. dec. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!