Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénzes kérdés?! Milyen...

Táppénzes kérdés?! Milyen juttatást fogok így kapni?

Figyelt kérdés
Szeptemberre vagyok kiírva, de február 1 óta táppénzen vagyok, tehát csak a januári fizetésemet kaptam meg egészben, az volt 90 ezer forint. Viszont a tavalyi évet egészben dolgoztam, akkor volt 74ezer körül a fizetésem, most annak az 50%át kapom táppénzben, mert most lenne meg az egybefüggő 2évem. Jövőre mit fogok kapni? Mire leszek jogosult? És az kb mennyi lesz? Előre is köszönöm a válaszaitokat. Kissé kétségbe vagyok esve, mert ha jól értem kb 20ezer forintot fogok kapni??? + családi?
2010. jún. 3. 06:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

[link]


Szia!Ide kell beírnod a tavalyi fizudat és megkapod,hogy mennyi lesz a Tgyás,Gyed!!!!

2010. jún. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A kalkulátor szerint egész jó pénzt, 50körül fogok kapni, de nem tudom érvényes-e ez úgy is, hogy az idén csak 1 hónapot dolgoztam :( azért köszönöm!
2010. jún. 3. 07:46
 3/15 anonim ***** válasza:

a tavalyi évedet veszik alapul. :-)


gratulálok, majdnem egyidősek vagyunk.

2010. jún. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szia!Első vagyok!Az nem számít,hogy most az idén mennyit dolgoztál!A lényeg az,hogy tavaly megvolt a teljes éved!!!!Az idei év nem számít sehol!Meg a táppénz amúgy sem lehet alapja a gyednek!Mert az is járulák!És járulék nem lehet alapja másik járuléknak!!!!Mivel a babád idén születik,így a tavalyi évet veszik alapul!!!Ha megvan a tavalyi teljes éved(365 nap),és aznap amikor szülsz biztosítva vagy!(ezalatt értem:munkaviszony,táppénz,vagy álláskeresési járadék),akkor jogosult vagy tgyásra,gyedre!És a tavalyi évi fizudat nézik!!!!Ez tuti!!!
2010. jún. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
áhhá :) így már értem, köszönöm szépen nektek. Kellemes babavárást kívánok, és jó egészséget!
2010. jún. 3. 08:08
 6/15 A kérdező kommentje:
felmerült bennem még egy kérdés :) abba a 74ezer forintba, ha nem volt benne az adójóváírás, akkor az nem is számít bele semmibe? vagy ez esetben inkább írjam az éves bevételemet?
2010. jún. 3. 08:13
 7/15 anonim ***** válasza:
a bruttó béredet veszik alapul.
2010. jún. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A tgyás alapja a tavalyi jövedelmed lesz, viszont mivel gyed-et jövőre igényelsz, így annak az alapja az idén januári jövedelem lesz. A januári fizetésből, plusz a 15 munkanap betegszabadságból számolnak naptári napi átlagot, és az lesz a gyed alapja.
2010. jún. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja, az lemaradt, hogy a táppénzt valóban nem veszik figyelembe, de a táppénz nem járulék, hanem ellátás. Ha gondolod, szívesen kiszámolom neked, mennyi lesz a gyed, csak írd le, mennyi volt a bruttód januárban, és pontosan mikortól vagy táppénzen. Sajnos ahogy írtam, a tavalyi jövedelmed nem lesz a gyed alapja, aki ezt írta, tévedett.
2010. jún. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
délután meg tudom mondani, hogy pontosan mennyi volt a januári bruttó bérem, mert ma megyek be a táppénzes papírommal a céghez. köszönöm szépen a segítséget. mindenképpen írok ma még. (hihetetlen, hogy mennyire nem lehet ezek között a juttatások között eligazodni egy laikusnak) :(
2010. jún. 3. 08:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!