Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utrogestánnak lehetnek hosszút...

Utrogestánnak lehetnek hosszútávú mellékhatásai?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyan anyukák válaszait várnám, akik régebben használtak Utrogestant a terhességük alatt. (10,20 éve akár. )

Nem tudom, hogy meddig vizsgálják ezeknek a gyógyszereknek a mellékhatásait (ha van egyáltalán). Sok-sok év elteltével jelentkezhetnek a gyerekeknél ebből kifolyólag problémák? Hormonális zavar pl, bármi?



2017. dec. 30. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel a méhlepény több százszor nagyobb mennyiséget termel progeszteronból, mint amennyit a kismama utroval bejutatt... így ez a kérdés értelmetlen.


Ennyi erővel a méhlepény is káros lenne.


Kérdésedre a válasz, hogy teljesen kizárt, hogy az utronak kihatása legyen a gyerekedre vagy bárki gyerekére. Hiszen ez csak progeszteron, amit mint írtam a méhlepény is termel sokkal nagyobb mennyiségben.

2017. dec. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A részletekkel tisztában vagyok. Nekem akkor sem egyértelmű, hogy bármikor, bármekkora mennyiséget felírnak a kismamáknak, mindenféle hormonvizsgálat nélkül. Gondolom a természet kitalálta már, hogy miből, mennyire van szüksége egy fejlődő magzatnak. A kérdésem erre irányult.
2017. dec. 31. 09:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Értem én a kérdésed, de még mindig nem tudsz annyi utrot beszedni, hogy bármilyen kihatása legyen a gyermekre.


Egy egész levél utronál is sokkal többet termel a méhlepény. Akkor miért pont az utrotól lenne baj? Én még sose hallottam róla és logikusan végiggondolva is, ha az utró bajt okozhatna, akkor a méhlepény is.

2017. dec. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!