Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elítélendő fiatalon,18-19...

Elítélendő fiatalon,18-19 évesen családot alapítani és gyereket szülni?

Figyelt kérdés
Mi a vélményetek, arról hogy valaki ennyi idősen vállal gyereket, egyből középiskola után?
2018. jan. 4. 18:46
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
89%

Kicsit felelőtlennek tartom, mivel valószínűleg nincs meg a saját (!!) anyagi biztonságuk.

Továbbá úgy gondolom, hogy ilyen idősen nem babázni kell, hanem tanulni, kicsit világot látni, és a párkapcsolatot még szorosabbra fűzni (pl. összeköltözéssel, önellátással). Várni még egy kicsit, dolgozni 2-3 évet, pedig egyáltalán nem sok.

2018. jan. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
87%
Nem tartom okos dolognak, mert max egy érettségije van, végzettsége nincs, nem dolgozott, szóval valszeg pénze sincs, így vagy a szüleihez szül vagy a párjához, vagyis ha elhagyják nincs semmije.
2018. jan. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
49%

Ha olyan a családi támogatottság, vagy a férfinak mondjuk jól kereső állása van, és szilárd elhatározásból, közös akarattal, jól átgondolva vállaljátok, nem csak azért mert becsúszott egy nem védekezés után; akkor én nem ítélném el.

Ha a semmire vállaljátok be pl. mert 'becsúszott', akkor igen, mert egy gyermek életéről ennél felelősebben kell dönteni, hiszen az lesz az ő jövője is.

2018. jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
63%
3 éves kapcsolatba szültem tervezetten 20 évesen. 19 évesen lettem terhes. stabil az anyagi helyzetünk, a párom akkor már 2,5 éve dolgozott, ő fél évvel idősebb nálam. nekem az a véleményem, hogy mindenkinek magával kéne foglalkoznia. a kor semennyire nem befolyásolja azt, hogy ki milyen anya lesz. 17 évesen is lehetsz nagyon jó anya (ismerek rá példát is), és lehetsz 35 évesen is türelmetlen, ordibálós, idegbeteg anya.
2018. jan. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
12%
Nem elitélendő!! Ha úgy gondolja egy pár vagy akár élettársak hogy szeretnének akkor az az ők dolguk senki másé még a szülőknek sincs nagyon beleszólásuk!pesze ha megvan az ideális környezet a babának!Az 1# és a 2# válaszát nem osztom mert ez nem mindenkire igaz és sajnos ők nagy általánosságban irták a választ.Itt vagyok élő pédaként 19 éves vagyok 3 éves párkapcsolatom van vagyis márnem mert ebböl 2 éve eggyütt élünk Saját Házunk,Autónk van 1 éve hogy az élettársamból a vőlegényem lett és most babát szeretnénk 😃
2018. jan. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
85%
itt minden 20 évesnek van háza, meg több éves munkaviszonya :D
2018. jan. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem elítélendő..


De nem egy okos dolog..

2018. jan. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
91%
Igen, kedves 19:58, ez szép és jó, de te nem fogsz pl. gyedet kapni, ami elég kellemetlen lesz, ha apukával történik valami! Ez most csak egy példa volt, bár akárhonnan nézem, a gyereknevelésez pénz szükséges..
2018. jan. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
11%
Kedves 8# válaszoló honan tudod hogy van munkám vagy nincs? És mivan ha nem is kell dolgoznom mert nincs szükségrá? Vagy kérdezhetném a többit!Mindenki a maga sorsa kovácsa!!Amugy is én a kérdezőnek irtam NEM neked hogy találdki hogy lesz e pénzünk eltartani a gyerekem vagy meg kapom e gyest ugy hogy azt se tudod hogy dolgozok vagy sem!!
2018. jan. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
95%
A családalapításhoz minimum az kell h el tudják tartani a leendő gyerekeiket. Otthonteremtés. Az ő gyerekeiket ki tartja majd el anyu és apu? És róluk szó sem esett... menjenek dolgozzanak, és aztán akarjanak családot alapítani. Mire megvan a megfelelő háttér mindjárt 25-30 évesek. Aki így vállal gyereket baromira felelőtlen.
2018. jan. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!