Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan gyorsíthatnám fel a...

Hogyan gyorsíthatnám fel a magzat növekedését?

Figyelt kérdés
32 hetes UH-n azt mondták, hogy pici lesz a baba, mert csak 1180 gramm volt. Olvastam a neten, ilyenkor 1700-188 grammnak kéne lenni. Mit egyek/igyak/csináljak, hogy kicsit gyorsabban növekedjen az én pocaklakóm? nem szeretném, ha kis súllyal születne.

2018. jan. 5. 13:04
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elírtam! 1700-1800
2018. jan. 5. 13:05
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Azt a babát meg is kell tudni szülni ám :)

Nem baj, ha nem óriásbébi.

Nem hinném, hogy az étrended igazán befolyásolná. Én terhességi cukros voltam diétáztam mindkét gyereknél és az egyik nagyobb súllyal született, a másik egy héttel később született és mégis kisebb súlyú volt.

A lényeg, hogy a köldökzsinór áramlás jó legyen, a méhlepény ne legynen nagyon meszes, magzatvíz mennyisége jó legyen, szóval a baba jó körülmények között legyen, ezeket nem nagyon tudod befolyásolni, illetve a pihenés, nem idegeskedés csak jót tehet, meg persze ha nem fogyózól.

Amúgy ezek a mérések csak becslések, nem pontos adatok. Lehet valamelyik testrészét picit másképp mérik mert nem úgy fekszik ahogy jól mérhető lenne és máris nem annyi a súlya.

Nekem a második gyereknél volt hogy azt mondták, hogy pici lesz, aggódtam én is, de végül éppencsak nem érte el a 3kg.

Nem egyformák a babák, van aki hosszabb, van aki ducibb.

2018. jan. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a doki szerint nem kell csinálni semmit, addig ne idegeskedj.
2018. jan. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Én örültem, hogy 48 cm, és 2700 gramm volta fiam születési mérete. Pedig csak 3 nappal a kiírt dátum előtt jött.


Pont jó volt így. Itt kint megnőtt. Most már 4,5 éves, 23 kg, és 120 cm. Szóval nem maradt kicsi. Én meg pikkpakk regenerálódtam szülés után.


Amíg az orvos nem mondja, hogy baj van, addig nincs gond. Ne kezdj egyéni akcióba...

2018. jan. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Tudom, hogy meg kell szülni, de nekem sajnos progi császár lesz a szemem miatt...
2018. jan. 5. 13:15
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Orvossal kell erről beszelni. Mi okozza a lemaradást? Öregszik a méhlepény? Nem jó az áramlás? Család is -picike esetleg? Alultáplált vagy? Van valamilyen betegséged?
2018. jan. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1300g-ot mondtak a 32. hét közepén , 37.hét 5. napon született a kis labda :D 3550g 48 cm.
2018. jan. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
A lemaradás nem azt jelenti, hogy vékony, hanem fejletlen az agya, tüdeje stb. Orvossal kell megbeszélni, mit javasol! Azt láttam nálunk, akinek ugyan ez volt, femibiont kellett szedniük.
2018. jan. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Sehogyan. Én mindig azt mondogattam magamnak, hogy 1500-tól felfele már jók vagyunk. Rengeteg ilyen hizlalási törekvést végignéztem és nem hiztak a babák, max. az anyák, semmi értelme, normálisan egyél és ne aggódj, igazából egy 1200 grammos baba manapság nem számít kicsinek, nem lesz semmi gond.
2018. jan. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
A lemaradas nem azt jelenti h agyilag, szervileg fejletlen lenne... Nekem is le volt maradva, de makk egeszseges es eros, pedig 2050g-mal szuletett.
2018. jan. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!