Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen táplálékkiegészítőt...

Milyen táplálékkiegészítőt egyek, ami teljesen természetes összetevőkből készült, sőt, lehetőleg teljesen táplálék, és benne van minden, ami a babának és mamának kell?

Figyelt kérdés
Gondolok pl. különböző porokra, mint amilyen pl. a spirulina, de van sok féle, amiben van egy csomó vitamin és ásványi anyag. Még nem szedtem ilyeneket, még elég tájékozatlan is vagyok a témában, de már rég tervezem. Még várandósság előtt szeretnék beiktatni az étrendembe és elraktározni azokat az ásványi anyagokat, vitaminokat, amik szükségesek lesznek a terhesség és szoptatás alatt is.

2018. jan. 5. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Már ne haragudj, de porok? Teljes táplálék? Tán vitaminon akarsz élni?

Erre való a 0-ás terhesvitamin a tervezés időszakára.. de elég azis ha csak folsavat szedsz. Táplálkozz változatosan+vitamint szedj az a teljes táplálék

Ha a hízástol felsz ne aggodj, nem hizlal. En szedem összesen 2,5 éve a terhesvitaminokat. Abból "csak" 30hete vagyok terhes.

Es eddig 3,5kg ot híztam csak és mellette szilárd eteleket eszek.


Minden más tápl.kieg veszélyes lehet a babára(mert amikor megtudod,h ott van már késő)

2018. jan. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ilyen komplex táplálék nincs. A terhesség tervezésekor a legfontosabb a folsav, mert az a fogantatáskor is kell a magzatnak, van a spenotban, brokkoliban sok. Egy nagyon egészséges táplálkozással ki tudod váltani a táplálékkiegészítöket, terhesvitamint de szerintem kell hozzá érteni, mert nagyon sokféle táplálék van, én sem tudom melyikben mennyi vitamin, ásványi anyag van, pedig évek óta igyekszem jól táplálkozni, de nem egyszerű.
2018. jan. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Minden normális termékre rá van írva, hogy nem helyettesíti a változatos, egészséges táplálkozást. Arra az étel van.


“benne van minden, ami a babának és a mamának kell”

“amiben van egy csomó vitamin és ásványi anyag”


Pontosan a terhesvitaminokat jellemezted.

Ha az nem tetszik, szedj csak folsavat, az a legfontosabb. De ha a vitamin raktáraidat fel akarod tölteni, bármelyik multivitamin vagy terhes vitamin jó erre.

2018. jan. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha teljesen természetes összetevőket akarsz, akkor egyél húst, halat, tojást, zöldségeket, gyümölcsöket, magvakat...

De azért nem úgy működik a dolog, hogy szedsz valami "port" 2-3 hétig, és akkor a szervezeted ELRAKTÁROZZA a vitaminokat, amíg teherbe nem esel, sőt, utána is...

A tested nem konyhaszekrény, hogy vitaminokat raktározzon.

2018. jan. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
egészséges táplálkozásom kiegészítésére akarok valami plusz superfoodot enni, mert a mai zöldségek és gyümölcsök kissé szegényesek sajnos
2018. jan. 7. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!