Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apuka is igényelheti a gyest?

Apuka is igényelheti a gyest?

Figyelt kérdés

Őstermelők vagyunk, tehát vállalkozók. De én vagyok vállalkozókent bejelentve a termés leadás , adó ,tb stb miatt.

Párom szintén velem dolgozik, csak nem kellett mindkettonknek hivatalosan bejelentkezni mert házasok vagyunk meg mert nemrég még volt mellékállása

Én így nem mehetek el GYES re ,(könyvelő, NAV megerősítette h nem mehetek)

Párom/apuka megteheti ugye?


2018. jan. 9. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Akármelyik szülő mehet GYES-re, sőt, talán még nagyszülő is.
2018. jan. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi
2018. jan. 9. 12:24
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Igen, férjed is elmehet gyesre, de semmilyen kereső tevékenységet nem folytathat a baba fél éves koráig!
2018. jan. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben koszonjuk
2018. jan. 9. 13:05
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

???

A GYES alanyi jogon jár neked is. Mindegy, hogy volt-e munkád életedben. Szerintem kevered a GYED-del.

2018. jan. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Könyvelőt és NAV-os dolgozót kérdeztem + van ugyanilyen házaspár ismerősünk kisbabával.

Nem keverem, vállalkozóként nem igényelhetem GYES(!)-t sem.

Gyedet végképp nem,3 éve vállalkozó vagyok, ha a vállalkozói bevétel után kapnám a gyedet boldog is lennék,mert az évi 4-5millió ft összesen(átlag) attól függ milyen évünk van.

2018. jan. 9. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!