Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6hetesen dolgozhatok allo...

6hetesen dolgozhatok allo fizikai emelgetos munkat?

Figyelt kérdés
Gorcsolgetek egesznap menstruacio gorcsok es hanyinger reggelente van hogy napkozben is. Javasoltak a tappenzt de szeretnek gyujteni penzt ameddig csak lehet. Tappenz pedig nemfizet ugye annyit. Ti mikor mennetek el tappenzre?

2018. jan. 18. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:
igen dolgozhatsz. Bár eléggé kockázatos. Ha ennyire rosszul vagy jobb lenne táppénzre menni, nehogy elvetélj az erőlködésbe. Én 4 hónaposan mentem táppénzre, veszélyes anyag és 3. műszak miatt, ez volt a max megengedett, tovább ha akartam volna se maradhattam volna.
2018. jan. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha javasolták a táppénzt, akkor nyilván annyira nem tesz jót a munkád.

Másokhoz szerintem nem jó hasonlítani magad, mert másnak más a munkája, és nem is pont ugyanúgy érzi magát.

Nekem irodai munkám van, sokszor hánytam, de nem találkozom ügyfelekkel és nem okozott gondot akárhányszor kimenni a mosdóba, úgyhogy nem volt gond.

2018. jan. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Elvileg ilyenkor a munkaltatonak kell adnia mas munkat, ami nem veszelyezteti a terhesseget. Ha nem tud, akkor tappenzre kell menni. Konnyen lehet belole veteles sajnos, foleg, ha nem is erzed jol magad.
2018. jan. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

Igen, fel kellene ajánlania olyan munkát, amit terhesen is végezhetsz.

És ha ilyet nem tud, akkor nem táppénzre mész, hanem felmentenek a munkavégzés alól, és alapbért kapsz. Ezt írja elő a törvény.

SZóval ha amúgy egészséges a terhesség, akkor ne menj bele a táppénzbe, mert azzal rosszabbul jársz (és jogilag táppénzcsalás). Az kizárólag a munkáltatónak jó.


AMúgy én jól voltam végig, 37. hétig dolgoztam pultosként. A söröshordót nem én emeltem, de a többit megcsináltam ugyanúgy.

2018. jan. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahogy a 3-4 mondja.. Kérd az alapvérz vagy könnyített munkát
2018. jan. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!