Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A vitaminokat is túlzásba...

A vitaminokat is túlzásba lehet vinni?

Figyelt kérdés

Mióta rávoltunk állva a babaprojecktre, azóta szedek terhesvitamint. Először dm-eset szedtem aztan mikor elfogyott vettem Gravidát. Most 6 hetes kismama vagyok és a Gravida (1 db) mellett veszek be C vitamint (napi 1), ezenkívül orvos ajánlására (mert már volt egy vetélésem) külön folsavat napi 1 az is, illetve progesteront szedek esténként, tudom az csak hormonok miatt kell. Tehát amit amugy szedek gravida, c-vitamin, folsav es azon kivul neha pezsgőtabi, az is max napi 1 db( magnezium, vas+folsav vagy multivitaminos)

Gyümölcsöt minden nap eszek de van mikor csak 2 db banánt. Zöldséget is próbálok de nem mindig kiegyensúlyozott a táplalkozasom. A kerdesem az lenne hogy nem tul sok a vitamin amit igy tablettakban beviszek? Vagy teljesen jó így?


2018. jan. 19. 07:56
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Igen neha a sok vitamin is árt. Főleg ha némelyiket ugye a maj méregnek tekinti.

En minden héten 1 napot kihagyok.

2018. jan. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem ez még nem sok, amit te szedsz. Épp jo!
2018. jan. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg a folsav!

Nem akadályozza meg a vetélést, a nyitott gerinccel születést viszont igen.

De túladagolni sem érdemes.

[link]

Napi 400 legyen meg, annyi szükséges, de pluszba szedni vas+folsavat, és még folsavat minimum felesleges.

2018. jan. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1# vagyok


Utolsóvak egyetértek. Amugy ha terhes leszel akkor pl ugy szoktak ajanlani h terhesvitamin+ folsav (3mgos) de csak 12.hetig. mert hiába van folsav a terhesv.-ban, nemtud annyira felszívódni.:)


Kesobb meg eleg terhesvitamin+ magnézium.

2018. jan. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben akkor a pezsgőtabis folsavat kihagyom. 3mg folsavat szedek plusz a gravidaban 0,8 mg van így összesen 3,8 mg naponta akkor jó?
2018. jan. 19. 10:03
 6/7 anonim ***** válasza:

8.osztályos alaptudás: a vitaminokat nem lehet túladagolni. A felesleget kipisiled vagy kikakilod. A vitaminmérgezés egy újkori fogalom, amit a nép rendszeres paráztatására találtak ki marketingesek. A világon eddig még egyetlen vitaminmérgezéses esetet sem dokumentáltak.

A vitaminok katalizátorok, amik elősegítik és lehetővé teszik bizonyos kémiai folyamatok lejátszódását. A felesleg egyszerűen nem használódik fel. Semmiféleképpen nem mérgek, a májnak semmi köze a dologhoz. Feleslegek para.

2018. jan. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6# az addig oke, de a májnak nem tesz jót ha túl sokat szed az ember.

Mivel ponthogy EGYRÉSZT a máj miatt van az, h kipisiljuk, kihányjuk, hasmenésünk lesz ilyen esetben.

2018. jan. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!