Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkahely váltás szülés előtt...

Munkahely váltás szülés előtt 2 hónappal! Hátrányok?

Figyelt kérdés

Határozott idejű munkaszerződésem van július közepéig, júniusra várjuk a kisbabám.

Áprilistól elmennék másik helyre dolgozni (tuti felvesznek, nagyon kell a céghez a munkaerő) határozatlan idejű munkaszerződéssel.

Vannak ennek hátrányai?



2018. jan. 22. 04:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt indok nélkül kirúghat, ami 3 hónap. Szóval június végig tart a próbaidő.
2018. jan. 22. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem fognak kirúgni, mint mondtam, kell a munkaerő. De a próbaidő csak általában 3 hónap, de lehet akár 1 nap is (ahogy közös megegyezéssel 6 hónap is) én úgy tudom.
2018. jan. 22. 05:44
 3/10 anonim ***** válasza:

Valóban munkaerő kell nekik és nem tcseden kévő anyuka..

De csak jobb lehet, mintha lejárna a munkaszerződésed...

Ha mgis kirúgnak mész álláskeresésire, akkor biztosítva leszel..

2018. jan. 22. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A munkaerő kell, de te csak 2 hónapig leszel az...kirúgnak másfél hónap múlva és addig keresnek egyet aki nem megy szülni.

Én nem vállalnám be a bizonytalant szülés előtt.

2018. jan. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, kell a munkaerő, ezért nem fognak felvenni olyat aki után egy évig csak fizetni kell de két szalmaszálat se fog keresztbe tenni, aztán meg lehet még két évig nem jön dolgozni.

Vagy ők mondták hogy tuti felvesznek?

2018. jan. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, ők mondták. Azért írtam, hogy tuti. Ismerős ismerőse...próbálom a szülés végéig odatenni magam a munkában, csak kíváncsi voltam, hogy van-e ennek buktatója esetleg.
2018. jan. 22. 07:33
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
És ha átmész és 2 nap múlva kórházba kerülsz? Terhesen bármikor előfordulhat, akár egyik napról a másikra is, hogy nem tudsz tovább dolgozni. Akkor is meg fognak tartani az új helyen?
2018. jan. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen munkahely az, ahová egy utolsó trimeszterben lévő kismamát akarnak felvenni. Eleve ott az esély, hogy bármikor tappenzre mehet, lehet koraszülés, barmi. Plusz ugye a szülés után se áll neki egyből dolgozni, minimum 6 hétig a színét se látják, de többnyire inkább 3 év lesz az.

Várd meg amíg megszuletni a gyerek. A jelenlegi hely miatt járni fog csed. Ha a másik helyről elkuldenek akár csak egy nappal is a szülés előtt, csak gyest fogsz kapni

2018. jan. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ahova tényleg kell a munkaerő, oda nem vesznek föl terhes nőt.

Próbálj az ő fejükkel gondolkodni: először is, a 7. hónapban már bármikor táppénzre mehetsz, sőt egy hónappal a szülés várható ideje előtt már a CSED is jár - tehát a jogalkotó kb. vélelmezi, hogy a terhes nők ilyenkor már általában nem tudnak a munkahelyükön helytállni.

Utána akár 3 évig is otthon lehetsz. Hiába teszed le a nagyesküt, hogy te fél év után visszamész, ezt senki nem kérheti rajtad majd számon. Épp ezért a cégnél a szülés után 3 évig reálisan nem fognak veled számolni. Akkor miért akarnának téged fölvenni?

Ha tényleg fölvennének, akkor biztos nem a munkaerő kell nekik, hanem valami hátsó szándékuk van.


Szóval: maradj a fenekeden szülésig.

2018. jan. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezzel szerintem az a gond, hogy ha fel is vesznek a próbaidő 3 hónap (ami több mint amennyi neked a terhesség végéig hátra van) Ha nem agyhalottak azt fogják csinálni h felvesznek (3 hónap próbaidővel) örülnek a munkádnak, azonban mihelyt kiesel a szülés miatt megírják a felmondóleveled (hiszen próbaidő alatt nem él a felmondási védelem) és mire csed-gyed közelébe kerülsz nem lesz biztosítási jogviszonyod. (akkor azt hiszem a csed még jár, de a gyed már nem)

Most lehet azt hiszed, te mennyire kelessz nekik és ezért vesznek fel de ha belegondolsz igazából ők járnak jól veled, mert jó esetben kapnak 2 hónapra munkaerőt (amíg nyilván kereshetik az utódodat) ha meg gond van veled azonnal meg tudnak tőled szabadulni még a szülésed előtt.

Hacsak nem ismerős vagy barát aki felajánlotta, hogy bejelent dolgozni, hogy szülés alatt legyen biztosítási jogviszonyod én nem bíznék benne. (legyünk őszinték melyik munkáltató vállalna be egy terhes kismamát max 2 hónap munkaviszonyért)


A határozott idejő szerződésed elvileg a szülésed után jár le (vagyis a csed ideje alatt) ilyenkor azt hiszem a gyed még fog járni, de mindenféleképpen megkérdeznék egy munkajogászt.

2018. jan. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!