Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bordafájdalom terhesség alatt?

VeDi84 kérdése:

Bordafájdalom terhesség alatt?

Figyelt kérdés

35+5 hetes kismama vagyok. Tegnap reggel óta iszonyúan fáj a jobb cicim alatti terület. Mintha el lenne törve a bordám. Alig bírok megmozdulni (felállni, feküdni, egyáltalán a törzsemet megmozdítani).

Normális ez? Olyan sok aggasztó dolgot olvastam az ilyen jellegű fájdalomról.

Amennyiben kitart a terhesség végéig, nem okoz problémát a szülés alatt?

Válaszokat előre is köszönöm!


2018. jan. 25. 05:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen. Ez toxémiára is utalhat, ne kockáztass, fordulj orvoshoz.

Magas vérnyomás, vizesedés van nálad?

2018. jan. 25. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Vérnyomás normális, 110-120/70-80 körül mozog. Itthon legalábbis ennyit kérek,, fehér köpeny láttán kicsit magasabb. Vizesedek, leginkább a kezeimen. Nagyon zavaró, mert iszonyatosan tud zsibbadni. Tegnap voltam védőnőnél, vizelet szerencsére negatív. Csupán sómentes étkezést, vízhajtó hatású ételeket ajánlott.

Orvoshoz kedden kell mennem, de gondoltam felhívom ma, mert hát -mint írtam- elég ijesztő dolgokat olvastam tegnap (májjal is kapcsolatos lehet a fájdalom, toxémia, Hellp egyik tipikus tünete), csak gondoltam addig is tapasztalatokat gyűjtők. 😊

2018. jan. 25. 05:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Jól teszed, hogy felhívod.


Nekem terhességi epepangásom volt amúgy, nekem is fájt a jobb bordaív alatt.

2018. jan. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kellene egy labor. Viszont lehet csak a bordáidat nyomja a baba és megszűnhet, ha leszáll. Viszont ugye az ijesztő olvasott dolgok elég veszélyesek, emiatt mindenképpen utána kell járni, hogy nincs-e gond a háttérben.
2018. jan. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy válaszoltatok!

Elmentem az orvoshoz. Csinált UH-t és NST-t, szerencsére a babával minden rendben. Egyértelmű ő sem tudott mit mondani a fájdalomra. Adott beutalót vérvételre, ahol leginkább a májfunkciót nézik majd.

Kicsit megnyugodtam, hogy látott az orvos.

2018. jan. 25. 12:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez volt, de a 30.héttől. UH-n megkértem a dokit, hogy nézze már meg mi van ott. Mondta, hogy csak egy láb és egy kéz😂, így megkaptam rá a választ😃.
2018. jan. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!