Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukros kismamák, feltehetnék...

Cukros kismamák, feltehetnék néhány kérdést?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A terheléses cukrom 8,1 lett. Egyenlőre csak a házi dokival tudtam beszélni, aki 160gr-os ch diétát javasolt, illetve, hogy kezdjem el minden étkezés után 2 órával mérni a cukrom. Én még sajnos mindíg hányok(előző terhességeim alatt is az utolsó percig).Szóval mi van akkor ha kihányom a kaja egy részét, azaz kevesebb ch-t viszek be az előírtnál? Illetve rossz szokásom, hogy reggel ébredés után iszom egy tejeskávét(tudom tejet nem kéne) de utána csak 2 órára rá tudok enni. Szóval a kávé már reggelinél számít majd, vagy csak az utánna következő étkezés? Mi van ha nem tartom pontosan az időpontokat csak kB.. A doki ezekre nem tudott válaszolni. Természetesen megkérdezem a diabetológust amint ott leszek, de addíg is jó lenne tudni.
2018. jan. 31. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Étkezés után másfél órával mérünk cukrot.

Amit kihánysz, azt elvileg újra meg kellene enni, de ennek inkább az inzulinosoknál van jelentősége. Neked arra kell figyelni, hogy egész nap összesen ne legyen túl kevés a ch bevitel.

Reggel nincs tejeskávé, hanem meg kell reggelizni fél 8 előtt, így nyilván ez az első étkezés. Tej nélkül lehet hozzá kávét inni.

Az időpontokat nagyjából tartani kell. Nyilván nem percre pontosan.

2018. jan. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Ehhez a reggeli témához kapcsolódó kérdezném, hogy az úgy jó lehet-e, ha reggel háromnegyed 6-kor iszom egy kávét(feketén) és 7kor reggelizek? 1,5 óra, a doki akkor miért 2-t mondott..?
2018. jan. 31. 17:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem jó, ha így reggelizek. Ha felkelés után nem eszek rövid időn belül, akkor brutálisan felmegy a cukrom, de én tényleg cukorbeteg vagyok. Szerintem egy terhességi cukornál nem történik ilyen, különösen ilyen alacsony terheléses érték mellett. Próbáld ki, mérd meg a cukrod felkeléskor és reggeli előtt is. Ha nem indul el felfelé, akkor jó.
2018. jan. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na! Nekem meg a diabetológus azt mondta, hogy étkezés után 1 órával mérjem a cukrot!


A kávét is számítsd bele a napi 160ch-ba, mindent bele kell ami lemegy a torkodon

2018. jan. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na, itt Angliaban meg fel orat mondtak foetkezes utan. Fontos, hogy tartsd az etkezeseket, es hogy bevigyel eleg ch-t, igy nem fog ingadozni a cukrod, ami nagyon fontos! A tej tenyleg nagyon nem jo, muszaj alakitani a szokasaidon, en pl. muszajbol extra koran keltem. Tejeskavet mar delelott birtam inni, es nem zavart be, de ol. gyumolcscukrot meg mindig nem ehettem, mert gyorsan leesett a cukrom ebed elott, holott az is ugyanugy gtors felszivodasu, mint a tej. A tejukor megis belefert. Tudom, hoyy nehez, de go dolj a babadra, hogy neki mi a legjobb!
2018. jan. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nyílván a gyerek a fontos, csak próbálom kisakkozni, hogy hogyan is kellene akkor, illetve hogy kellene áthidalni a dolgokat. Egyelőre még elég zavaros ez a ch számolgatás, de biztos belejövök majd. Még arra gondolok, hogy ha reggel háromnegyed 6kor iszom egy fekete kávét, és 7kor reggelizek, akkor a háromnegyed 6-hoz vagy a 7-hez képest számoljak rá 2 órát?
2018. jan. 31. 20:55
 7/7 anonim ***** válasza:
A reggelihez.
2018. jan. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!