Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van még, aki az első trimeszte...

Van még, aki az első trimeszter végére már felszedett 3-4 kg pluszt?

Figyelt kérdés

Próbálok odafigyelni tényleg, hogy miket eszem, inkább a mennyiséggel van a gond. És jelenleg itt tartok. (Igaz, érzetre kb mintha lenne az 10 kg is), + az anyagcserém is nagyon belassult...


Vagytok még, aki így van vele?



2018. febr. 2. 09:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem :( ilyen nálam nem volt.

Az nem lehet, hogy a vitamin amit szedsz (gondolom szedsz, ma már mindenki szokott :D), savat csinál és emellé étvágyat? Én az első trim.-ben észrevettem anno, hogy az egyik vitamin típus Elevit azt hiszem, nálam pl. Hányingert csinált és brutál étvágyat. Na ott leálltam vele, mikor egyik nap összeszámoltam, 2500 kcalt befaltam. A férjemnek is feltűnt, hogy az ebédet úgy toltam be, mint korábban soha és még utába egy szelet süti is bement. Ha ezt cdináltam volna 3-4 hónapig eléggé meghíztam volna. Kerestem másik vitamint, utána normalizálódott minden.

Csak egy tipp, de erre nem gyanakszol esetleg?

2018. febr. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt ilyen. Az összes volt 7 kiló a végére, pedig nagyon hízékony vagyok. Volt már rajtam plusz 20 kiló évekkel ezelőtt, de a megfelelő életmód kitapasztalása után már évek óta tartom. Oda kell figyelni. Jobban. Mennyiségi baj csak a sok szénhidráttól lehet. Kenyér, tészta, krumpli, rizs, cukor. Még nem terhesen sem szabad ezeket mértéktelenül enni.
2018. febr. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

[link]

Ezt szedem jelenleg, nem igazán tapasztaltam, hogy ettől lenne. Van, hogy elszalad a ló, és eszek mindent, de ha odafigyelek, 1900 kcal körül tudom kihozni, annál lejjebb nem megy...

Alapból karácsonykor 2 kg rám jött, ami nem ment le, azóta meg még 1,5.

3. baba, az elsővel kövér voltam, de folyton hánytam, így vele 10 kg körül megúsztam az egészet.

A 2.nál hasonlóan voltam, mint most (az idő is stimmel, mert vele is novemberben lettem terhes), kb tavaszra múlt el a zabálhatnék, 24-31.hétnél nem is híztam, csak utána. Vele 13 kg lett a vége.

2018. febr. 2. 10:29
 4/15 A kérdező kommentje:
"Kenyér, tészta, krumpli, rizs, cukor." => Első gyerek után 25 kg-ot adtam le, szóval ezzel képben vagyok, átlag napokon nem is eszek ilyeneket évek óta (a karácsonyi zabálás nyilván nem ide tartozott, meg heti 1x kb eszek gyorskaját, de itthoni felhasználásra saját részre ezeket nem fogyasztom...
2018. febr. 2. 10:32
 5/15 anonim ***** válasza:
Én 5 kg-ot híztam a 12. hétig. Ñem ettem többet, de haematóma miatt feküdnöm kellett és az emésztésem is lassult. Szóval amit megettem, az jóformán bennt is maradt :(
2018. febr. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nekem a terhesség eleje óta ugyanez van, pedig előtte rendben volt az emésztésem.

Haematomám nincs, de nemrég kiderült, hogy magas a TSH-m, ami ugye pm alulműködéstől lehet, és ha jól tudom, az is belassítja. Na meg kevesebbet is mozgok, mint előtte, pont a terhesség előtt költöztünk máshova, azóta nemigen mozdulunk ki... :/

2018. febr. 2. 10:38
 7/15 anonim ***** válasza:
Én még egy dekát sem híztam.. 11 hetes vagyok. Pedig én is elég hízékony vagyok.
2018. febr. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
21 hetemet toltom, es minuszban vagyok. Rendesen eszem, rizst, hust krumplit kenyeret mindent. Zoldseg ezer szamra. Nyilvan genetika fuggvenye is. Hasam se nagyon van
2018. febr. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Örülök és gratulálok mindenkinek, aki nem...

de azt gondoltam, egyértelmű, hogy inkább azokhoz szól a kérdés, akik hasonló helyzetben voltak/vannak, és akik a végén járnak, hogy hogyan alakult a további gyarapodás...

2018. febr. 3. 08:55
 10/15 anonim ***** válasza:

Figyelj nagyon sajnálom, hogy neked így alakul és tudom, hogy most érzényebb vagy mint máskor :)


Szerintem itt a kulcs az anyagcsere beindítása, ami úgy nem fog összejönni sajnos, hogy nem mozogsz. Az új helyet gondolom kezded megszokni. Sétálni mindenhol lehet amúgy, sőt kell is. Tudsz az otthonodban is tornázni, ha nincs lehetőség rá amúgy az új helyen. Hidd el borzasztó sokat számít, ha tudsz mozogni napi 1 órát bármilyen formában, legalább úgy, hogy 5-10 percig felemeld a pulzusod 120-ra.

A mozgás legalábbis nálam az étvágyat is csökkentette picit, mert mikor este itt ültem hogy uhh de bekajálnék most egy kolbászos szendvicset a filmezés alatt, akkor megálljt parancsoltam magamnak, összegeztem, hogy valójában a testem nem kívánja, csak unalomból enném, és felálltam, leterítettem a torna szőnyeget és elkezdtem mozogni. Láss csodát 15 perc után abszolút nem kívántam a vízen és maximum egy kis natúr joghurton kívül már semmit. Cserébe jól is aludtam, mert nem zabáltam be.


Hát szerintem a mozgás amúgy kettőtök érdeke is :)

2018. febr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!