Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az ultrahangon kisebbnek...

Ha az ultrahangon kisebbnek mérték a magzatot, mint amennyi lenne menzi alapján akkor az az hamarabb vagy később foganhatott?

Figyelt kérdés

Ovum eltolódott, de ezt a szàmolgatást nem igazán értem. Gondolom később behozza majd a lemaradást a Pici csak most kìváncsi lettem.

Köszi a segítséget.


2018. febr. 5. 05:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Kerdes, hogy hany hetes a terhesseg.

Magzatot irsz, ezek szerint mar masodik, vagy harmadik trimeszterben van?

Ha igen, akkor a meresnek nincs jelentosege, mert ilyenkor mar nem a terhesseggek koratol fugg a meret csak, hanem pl genetikai tenyezoktol is. Tudod, szuletnek rovidebb, hosszabb babak, 3 kilo alattiak es 4 kg felettiek is tokeletesen egeszsegesen idore.


Ha megis 12 het alatt vagy es embriora gondolsz, akkor valoszinuleg azert kisebb, mert kesobb fogant.

Te is irod, hogy eltolodott a peteeres. Pl egy kerek 8 hetes embrio 17 mm, ez akkor igaz, ha az ovulacio az utolso mensitol szamitva kb 14. napon volt, azaz “idealis” kozepidoben jott lette a terhesseg.

Ha csuszott a peteeres tegyuk fel egy hetet, akkor az utolso mensi szerint hiaba 8 hetes a terhesseg, az embrio merete kisebb, 7 hetesnek megfelelo. Hiszen ennyivel kesobb fogant, fiatalabb.

Nincs ezzel semmi gond, normalis dolog.

Ezt nem hozza be, hiszen ennyivel fiatalabb a terhesseg, idot pedig nem tud behozni, nem lehet idosebb, mint ami.


Van orvos, aki ilyenkor ezt veszi figyelembe es nem a mensit, amikor meghatarozza a terhessegi kort, de egy het alatti/koruli kulonbsegnel a legtobb orvos nem foglalkozik ezzel.


(Kb 14 hetes kor utan mar eltero utemben fejlodnek a magzatok, ahogy irtam az elejen, hiszen vannak kisebb/nagyobb babak. Lehet, hogy a tied epp nagyobb lesz es tunhet ugy, hogy behozta a lemaradast, de a nagyobb meret csak nagyobb magzatot jelent, nem idosebbet. Ilyenkor mar nem is szoktak ezzel foglalkozni, nem modositjak a terhessegi kort.)


Mekkora az elteres nalad?

2018. febr. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia! Bocsánat, valóban rosszul írtam mert még embrió. 9+5 voltam menzi szerint de az embrió méretek alapján kb.csak 8 hetesnek felelt meg.

31 napos ciklusaim vannak általában és a 21.napon foganhatott vagy a 19.-en mert csak akkor voltunk együtt.

Nagyon köszönöm a részletes választ.

1.baba amúgy és kicsit aggódom emiatt.

2018. febr. 5. 05:55
 3/12 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam mert 8+5 hetesen voltam ultrahangon és nem 9+5-ön. Méghogy nem vagyok ideges még ezt is elírom.😥..Így mondta az orvos kb.8 hetesnek. Akkor volt 15 mm. Megnéztem neten a méreteket és ott láttam hogy kisebb. Azért mert később fogant?
2018. febr. 5. 06:05
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha rendben volt a szivmukodes, akkor ne aggodj.

Ha jol ertem vegulis nem az ovulacio datumaban vagy biztos, hanem abban, hogy mikor voltatok egyutt.

Igy siman osszejohet az a csuszas, ami meret alapjan van, hiszen a spermiumok bent akar 5 napig is eletkepesek es varakoznak a petesejtre, szoval aktus utan akar napokkal is lehetett az ovulacio.

Igy siman lehet nalad a kozel ket hetes csuszas is.


Az is mindig kerdeses, hogy mennyire pontos az ultrahangos meret. Altalaban a 12 hetes genetikai uh-n szoktak nagyon rakoncentralni, hogy pontis legyen a meres, hiszen sok mulik rajta. A korabbi ultrahangon nem mindegyik orvos mer ennyire precizen, ilyen idos terhessegnel pedig minden egyes milimeter kb 1 napot jelent. De nincs nagy jelentosege.

Epp emiatt, ha nagyobb az elteres es pontositjak a varhato szulesi datumot, azt is inkabb a 12 hetes uh meres alapjan szoktak.

Szerintem az esetedben van ra esely, mert azert kozep 2 hetes elteres mar nem mindegy, de majd kiderul a kovetkezo alkalommal, az is lehet, hogy kisebb valojaban a kulonbseg.

Minden jot!

2018. febr. 5. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Most latom, hogy irtal ujra.


Jah, akkor azert nincs olyan nagy kulonbseg, alig egy het.

Persze, ez amiatt van, mert kesobb fogant.

A mensi szerinti meret akkor lehetett volna uh-n a babad, ha a ciklusod 14. Napjan megfogan.

De irtad, hogy akkor nem is volt meg ovud, egyutt sem voltatok, ugy azert nehez lenne teherbe esni. :)

Majd egy hettel kesobb volt a szex is, nyilvan a peteeres is, teljesen normalis, hogy az embrio is majd egy hettel kisebb, hiszen fiatalabb.


Ez nem baj, nyugi!

2018. febr. 5. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam.😌 Szívhang volt, persze.😊

Az ovulációm 21.napon lehetett mert mértem a hőt és lh teszteltem. Együtt meg 19.napon és 21.napon voltunk csak. Az orvos gépe meg nem a legkorszerűbb ezt aláírom. Legközelebb 12.héten megyünk remélem akkor már pontosabbak lesznek a méretek.

Ment a zöld kezecske, köszi nektek!🤗

Legyen szép napotok!

2018. febr. 5. 06:20
 7/12 A kérdező kommentje:
Azt hittem valaki más is írt közben, ne haragudj! Nagyon aranyos vagy hogy így részletesen leírtál mindent.
2018. febr. 5. 06:24
 8/12 anonim ***** válasza:
5 nap eltérés semmi, nyugi! :) Ha két hét lenne az már más téma, de ebben az estben semmi gond! :)
2018. febr. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
+ A mérés sem totál pontos, hiszen egy térbeli dolgot mérnek meg síkban kézzel behúzva egy vonalat. Nekem az egyik gyereket párhetesen az egyik nap nagyobbnak mérték jó pár mm-rel, mint a következő nap, pedig biztos nem ment össze :)
2018. febr. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálam is 3 nap eltérés volt méret szerint pedig 5 nappal nemvart előtt mar leugrott a csík a tesztrol! Azaz előbb kellett h foganjon és nem közép időben mégis kisebb volt. De ez ilyen picin nem baj. A lényeg h a szívműködést legyen és ne görcsölnek és verezz. A héten 11ik hétben vagyok mar és semmi baj. Most megyek majd uhra újra és most megnézzük h mennyit nőtt :)
2018. febr. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!