Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Eddig mindig 2 héttel nagyobb...

Eddig mindig 2 héttel nagyobb volt a babám, de most 2 héttel kisebb. Valaki mondana valami bíztatót, vagy elrettentőt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Március 10-re vagyok kiírva. Hivatalosan a 36. héten vagyok. 4 héttel ezelőtt (tehát a 32. héten) az uh méretei alapján a 33. és 34. hétre sorolták a magzatot és a várható szülést március 03-ra írták. Most szintén az uh értékei után szintén a 34. hétre írták és a várható szülés március 15. 4 héttel ezelőtt kb 2100 gramm volt, most pedig 2500 gramm. Baromira megijedtem, hogy lehetséges ez? Akinek volt már egy vagy esetleg több terhessége mondana valami tapasztalatot? Az orvos azt mondta, hogy jó mennyiségű a magzatvíz és a lepény is rendben van, holnapra visszahívott egy másik uh-ra egy jobb géphez, amivel a genetikai vizsgálatokat csinálja, ezt azért, hogy kiszűrje, hogy nincs e semmi gond? Rendellenesség? :(
2018. febr. 6. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha 400g-ot hízott akkor nagy baj nem lehet.Főleg ha rendben a lepény.Talán csak biztosra akart menni.

Méreteit mondta?

2018. febr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia! Igen!

BPD: 9,26 cm

HC: 32,17 cm

AC: 30,01 cm

FL: 6,55 cm

2018. febr. 6. 18:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia


Bocs hogy nem köszöntem az előbb.

Szerintem ezek a méretek is teljesen jók.Hasonlóak voltak a miénk is ennyi idősen.EL se tudom képzelni, hogy miért hívott vissza.Talán csak tényleg nagyon rossz volt az uh gép.

2018. febr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is hasonló volt, 32 hetesen 33 hetesnek tippelték majd 36 hetesen 35 hetesnek. Engem annyira aggasztott, hogy a helyszínen rákérdeztem és az orvos azt mondta ilyenkor végképp nem lehet már pontosan mérni, eleve a feje is lejjebb volt. Egyébként meg inkább ez jött be. 40 hétre 48 centivel és 3000 grammal született a lányom, egészségesen, ez a lényeg. :)

Azt viszont nem értem miért módosítgatják már ilyenkor a kiírt dátumot? Minden baba más ütemben fejlődik 12 hetes kor után.

2018. febr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi újság veletek kérdező?
2018. febr. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló volt, és hát kiderült, hogy annyira meszes volt a méhlepény, hogy amiatt nem gyarapodott normálisan a kislányom.

Mondjuk nálatok azért más a helyzet.

Ne aggódj, ha most születne meg sem volna semmi gond.

2018. febr. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most voltam a vizsgálaton. Hát.. A baba rendben van, 2600 grammnak mérték és elvileg mindene egészséges, nincsen semmilyen rendellenessége, remélem valóban így van, nem nyugodtam meg teljesen, bár a doktor nagyon mondta, hogy semmi baj. A lepény viszont 3-as érettségű, egyenlőre szépen táplálja őt, de a magzatvíz is kevesebb kicsit, mint kellene. Most azt mondta, hogy biztos nem fogom kihúzni március 10-ig, de én ezt eddig is sejtettem, mert mint a fő kérdésemben írtam szerintem nem akkor fogant a baba, mint amit ők gondolnak. Azt mondta megnézi egy hét múlva és utána lehet, hogy be kell feküdjek a maradék időre.
2018. febr. 7. 16:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy rendben vagytok.Nálunk is úgy volt, hogy meg akarták magyarázni,mikor fogant és tudtam, hogy képtelenség amit mondanak.Minden uh engem igazolt a végén:D És aznap bújt ki picúr,amikorra én tippeltem:D

Bízz az orvosodba.Ha azt mondja minden rendben akkor bizos úgy van, semmi érdeke nem fűződik ahhoz hogy hazudjon neked.Amúgy te mikorra saccolod a babát?

Könnyű szülést kívánok neked és egy szép egészséges babát:)

2018. febr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!