Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pánik betegség és depresszió...

Pánik betegség és depresszió terhesség alatt vagy szülés után?

Figyelt kérdés
Volt valakinek, esteleg van hasonló problémája? Milyen tünetekkel jelentkezett, hogyan próbáltátok leküzdeni? Szeretném, ha minél többen irnátok, mert már az is egyfajta lelki megkönnyebbülés, ha kibeszéli magából az ember és eléggé fontos téma ez szerintem!
2018. febr. 6. 20:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Már szülés előtt is volt, szülés után is van még. Depresszió és szorongás (többek között). Terhesség előtt antidepresszánst és Xanaxot szedtem, terhesen semmit, szülés után újra szedem a gyógyszereket. A depresszió nálam főként a teljes letargia volt (apatikus depresszió).
2018. febr. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sajnos én is hasonló helyzetben vagyok, annyira kimerültnek érzem magam, kedvetlennek és nem köt le egyszerűen semmisem, bármibe belefogok. Nehezen alszom el és amikor próbálkoznék fulladás érzésem van és kiszáradok, hiába iszom előtte degeszre magamat. Meg hát az is benne van, ha így teszek, akkor
2018. febr. 6. 20:37
 3/12 A kérdező kommentje:
Wc re kell jarkalni folyamatosan.
2018. febr. 6. 20:38
 4/12 anonim ***** válasza:
Szedsz/szettél valamit? Apatikus depresszióra pl a Wellbutrin nagyon hatásos. Alvással nekem is vannak gondok, mindig is voltak, amikor a Valdoxan-t szedtem az segített mert melatonin van benne, de most mást szedek (Aurorix) és így este alvás előtt Xanaxot veszek be hogy el tudjak aludni. Ha nem veszem be akkor hajnalig csak fekszek és gondolkozok, nem bírom leállítani az agyam...
2018. febr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Terhesség előtt csak szapora pulzus volt,pánik nem. Alapból is 100 a pulzusom gyerekkorom óta. Szülés után nagyon durva pánikrohamaim voltak,egyszer a piacon a mentőt is rámhívták. Akkor derült ki számomra,hogy ez pánikroham volt. Azóta jobb,soha nem szedtem semmit. Max citromfű meg Mg tabletta. Bonyolítja a dolgot,hogy szívritmuszavarom lett szülés után,ami miatt 120as pulzus felett random beszédülök bárhol,bármikor,akár fekve is! Erre kaptam Betalocot,amiből felet vehetek be,de a kardiológus szerint se ér semmit. Szerinte süttessem ki Debrecenben. Attól meg félek. 22 hós a lányom,nem akarok komplikációt...mi van,ha a jó sinus csomót is kisütik véletlenül?

Szóval én agyban rendezem a dolgokat. Összetett módon nekem sokminden okozta,idegileg genetikailag nem vagyok erős (apai ágon),szóval elfogadom magam,és küzdök. Tanfolyamra is járok. Nem egyszerű,de muszáj. Hajrá,kitartás!

2018. febr. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam szedni rá semmit sem, mert páromon kívül jelenleg senki nem tudja még. Az a főbb probléma, hogy van itthon egy 3 és fél éves meg egy 2 éves kisfiam, akikkel én vagyok itthon és segítségre egyáltalán nem számíthatok senkitől sem, mert anyám és a családom mind csak érdek emberek. Imádom a fiaimat persze és jól elbírok/elvagyok velük, szerencsére jó gyerekek. Kivétel, ha nem. 😂 Na de itt van az is, hogy 33 hetes terhes vagyok. Egyébként mindegyik terhessegemnél előjött és szülés után, amikor hazajöttünk mindkettőnél volt egy erős halálfélelmem is. Nem tudom, hogy az is rátetőzött-e, hogy császárral szültem, de valahogy a terhességnek ettől a részéről mindig tartottam, ahogyan most is. Mostmeg főleg, mivel 3. császár. Egyébként vannak pillanatok, hogy rámtörne a rosszullét és sikerül leküzdeni. Bár mindig ilyen erős tudnék maradni lelkileg. A sok probléma, ami még most összegyűlt mégjobban okot ad rá, hogy ne érezzem vidámnak magamat. A depresszió sokszor erősebb nálam, nagyon rossz betegség. Sokan kinevetik, meg lenézik az ilyet az orvosok se nagyon foglalkoznak ezzel... legalábbis tapasztalatom szerint, pedig ezt senkinek se kívánja az ember, aki benne él és keresztül megy rajta nap, mint nap.
2018. febr. 7. 04:41
 7/12 anonim ***** válasza:

Én pánikbeteg vagyok,agorafóbiával.

Nem szedtem soha semmit,néha egy xanax.

Nekem már 6 éves a gyerekem,szeretnék testvért,az apja még inkább.Segít ahol tud,na de mégis.Szóval félek belevágni,mert most viszonylag normális életem van.Féle megbolygatni,miközben minden vágyam még egy gyerek.

2018. febr. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia!Az első terhességem alatt nem voltak komolyabb tüneteim.Mikor a lányom 1 éves volt akkor jöttek elő durva pánikrohamok.Orvoshoz fordultam,gyógyszert szedtem.8 évig semmi bajom nem volt a gyógyi mellett tünetmentessé váltam.Most 22 hetes kismama vagyok,gyógyszert nem szedek de felakarom keresni az orvosom mert vissza jöttek a szorongásos tüneteim :( Meg félek attól hogy mi lesz szülés után.A pszichológus azt mondta hogy vannak olyan gyógyszerek amiket lehet szedni terhesség alatt és nem okoz bajt a babánál.
2018. febr. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Esteleg kedélyjavítót írtak neked? Én nekem egyszer írták fel a xanaxot, de még annak a szedésétől is féltem. (De a xanax az tudjuk nem kedelyjavitó nem erre gondoltam. Anyukám szed valamit.) Féltem, hogy nem e fogok elaludni a kisfiam mellett, akkor a másodikkal voltam terhes. Szóval így mindenre, de tényleg mindenre rástresszeltem. Nem mertem inni sem, mert akkor is rámjött a fulladás érzés, de ugye azt muszáj, ezért kénytelen voltam. Egyszer, durva volt! Álmomban, egy nagy sötétséget, ürességet érezve kiugrottam az ágyból lezsibbadva, levegőt szintén nem kapva és szapora szívveréssel. Gyorsan megmosakodtam és ki kellett állnom a friss levegőre. Aztán belém erőszakolták a xanaxot anyosomék, na úgy tudtam visszaaludni és lettem jobban.
2018. febr. 8. 06:24
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen,kedélyjavítót kaptam.Szertralint.Pár hét alatt jobban lettem.Teljesen megszűntek a rohamaim.Hasonlóak voltak mint neked.Kevert szorongásos depresszióval és pánik szindrómával kezeltek.Én Frontint szedtem ami ugyan az mint a Xanax de csak "tűzoltásra" jó.A tüneteket nem szünteti meg csak elfedi.Egy jó szakember sokat tud segíteni.
2018. febr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!