Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A hátfájás ugye elmúlik a...

A hátfájás ugye elmúlik a szülés után?

Figyelt kérdés
Egy kevéssel félidőn túl vagyok (22 hetes), és pár napja iszonyatosan fáj a hátam. Vajon ez kitart szülésig, és egyre rosszabb is lesz? A szülés után ugye el kell, hogy múljon? Azelőtt nem volt rám jellemző a hátfájás, csak ritkán fordult elő.
2018. febr. 7. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
A terhességre sem jellemzö a hátfájás és ha nem deríted ki az okát, akkor szülés után sem múlik el.
2018. febr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elmúlt, bár csak a 30.héttől fájt
2018. febr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az okát..:D hát terhesen vajon mi az oka..

A súly elől a méhben.:D

Nekem szules utan elmult

30.hettol fajt kb..

2018. febr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15%
Ha azelőtt is előfordult, akkor lehetett már valami alapproblémád, amire a terhesség - plusz súly, más elosztás, lazább ízületek - rátett egy lapáttal. Terhesen is nyugodtan elmehetsz a reumatológiára háziorvosi beutalóval, időpontra, lefektetnek egy ágyra, ide-oda emelgetik lábad és kezed, aztán lehet megmondják, hogy csak izomgörcs vagy elmozdult valami vagy sérved van... stb. és ezzel terhesen mit lehet kezdeni, ha lehet egyáltalán (pl. manuálterápia, óvatos gyógytorna vagy masszázs) vagy mit szedhetsz, hogy kibírd.
2018. febr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindket terhessegemnel igy a felido kornyeken kezdodott nekem is,iszonyatos derekfajas, foleg fekves utan, kozben. Volt hogy alig tudtam megfordulni vagy felkelni. Ez a jelenseg igenis nagyon gyakori a terhes noknel. Az osszes terhes ismerosom szenvedett vele, nem csak en. Orvos is megerositett, hogy normalis. Szules utan konkretan azonnal elmult. Eloszor nem tudtam mi volt a furcsa mikor felkeltem az agybol szules utan (azon kivul persze hogy mar nem volt nagy hasam 😀). Aztan rajottem hogy hat mar nem fajt a hatam.
2018. febr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon fájt kb a 25. héttől a legvégéig. Volt, hogy nem tudtam szinte járni sem. Ahogy előttem is írták, konkrétan a szüléssel együtt megszűnt. Illetve már a vajúdáskor sem éreztem, mert az sokkal jobban fájt, mint a hátam. :D

Kitartást! Ha elviselhetetlen, akkor fordulj orvoshoz tényleg. Én már a szülés utánra kaptam volna időpontot a szakrendelésre így végül nem mentem el.

2018. febr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, én is saját a tapasztalatomat vetítettem ki, mert nekem sajnos nem múlt el, babázáskor is folyton előjött, aztán kiderült, hogy sérvem van. Azóta is sajnálom, hogy nem mentem hamarabb dokihoz.
2018. febr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem sokáig megvolt a hátfájás, szülés után pár hónapig. Bár én sokat cipeltem a fiam.
2018. febr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem szülés után még 3 hónapig nagyon fájt, sokszor alig tudtam megfordulni az ágyban. Kellett neki majd' egy év, és jó pár óra masszázs, hogy helyre jöjjön.
2018. febr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!