Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jelenleg táppénzen vagyok...

Jelenleg táppénzen vagyok fenyegető vetélés miatt. Automatikusan táppénzen tartanak vagy kérnem kell?

Figyelt kérdés
Nem büdös a munka, semmi ilyesmi. Rendkívül stresszes a munkám. Refluxom lett amióta itt dolgozok stb. Félek hogy baja lesz a babának. Már attól görcsbe rándul a gyomrom, hogy ha a munkára gondolok.Automatikusan táppénzen fognak tartani, vagy kérnem kell? Köszi a válaszokat
2018. febr. 8. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:

akkor tartanak automatikusan táppénzen, ha a szakorvosi javaslatban "non pot" szerepel. ez tk a fgolyamatos táppénzt jelenti. Amennyiben ez nincs, akkor amint elmúlik az az ok, ami miatt veszélyeztetett vagy, újra munkaképessé válsz.

a nőgyógyásszal beszélj róla.

2018. febr. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos ráirta a papiromra hogy Nonpot igy végig veszélyeztetett terheskènt tartottak táppénzen.
2018. febr. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem írtak rá semmi ilyesmit. Egyszerűen a kiskönyvemben a 'magas rizikójú terhesség' van bejelölve, az ambuláns lapjaimon pedig a kódolás: fenyegető vetélés. Október óta vagyok táppénzen. Sajnos ez nem csak adminisztratív munka eredménye nálam: többször elöntött már a vér, heteket voltam kórházban, itthon is csak wc-re, zuhanyozni kelhetek fel, az előző terhességem középidős vetéléssel zárult. Szóval nem kényelmi okokból vagyok tp-en.
2018. febr. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem havonta kellett szakorvosi javaslatot vinni a háziorvoshoz a nőgyógyásztól, hogy folyamatosan táppénzen lehessek.
2018. febr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Az lenne még a kérdésem, hogy aki 7-8 terhesen bevérzett, visszaengedték dolgozni?

2018. febr. 9. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!