Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől függ az, hogy valaki a...

Mitől függ az, hogy valaki a terhessége alatt 6-10 kilót hízik, de valaki meg ránézésre kb 20-25-öt?

Figyelt kérdés
Még nem szültem, de már tervben és nyilván egy nő fejében az is megfordul, hogy mennyit fog hízni a terhessége alatt. Látok anyákat környezetembe is családomban is akik vékonyak voltak és 1-2 gyerek után a felismerhetetlenségig meghíztak és azóta szépen tartják is a súlyukat. De ugyanakkor ott vannak azok az anyukák akik csak annyit híztak amennyit ilyenkor "illik" és utána mindenféle fogyókúra meg sport nélkül vissza állt a súlyuk. Mitől van ez? Mert én alapból nőiesebb alkat vagyok van rajtam 7-10 kiló felesleg de engem nem zavar mert így van jó alakom. Akik rettenetesen elhíznak ők mitől?

2018. febr. 10. 13:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

Attól függ, hogy mennyit esznek és mennyire hízékonyak. Kb. ennyi. Tesóm első terhességénél vagy 30 kilót zabált magára, ami persze az utolsó dekáig rajta maradt utána is. A második gyerkőc nagyon nehezen jött össze, és terhességi cukros lett, diétáznia kellett - mily meglepő, fogyott a szülésig, kifejezetten jót tett neki. Szóval kb. ennyin múlik.


(Van vizesedés is, de az a szülés után nagyon gyorsan lemegy, és az máshogy néz ki, mint a hízás.)

2018. febr. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem sokat számít a genetika, és a szülés utáni körülmények is. Én vékony alkat voltam mindig. 12 kgot híztam a terhesség alatt. Szülés után kb 2 hónappal annyi voltam mint terhesség előtt. A gyerek 1 éves korára még annyi se :(

A férjem sokat dolgozik, így a gyerek körüli teendők az én dolgom. Nagyszülők messze.a lányunk nehéz eset, örök elégedetlen. Így mindig "pörgésben" vagyok. Nincs idő punnyadni. Gondolom számít ez is.

2018. febr. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Több oka lehet. Van aki helytelen táplálkozás miatt :"elereszti magát" terhesség, szoptatás alatt. Olyan is van, aki ilyen alkat, nem eszik extrém sokat, mégis könnyen hízik, sőt olyan is akinek felborul a hormonháztartása a terhesség alatt/után, és azért.
2018. febr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

En vekony testalkatra hiztam az elso gyerekkel 25 kilot, lement hamar, de megfogadtam, hogy meg egyszer nem fordup elo ilyen. A masodik gyerekkel 11 kilot hiztam.

Az elsovel sokat ettem, az anyagcserem lelassult (ami amugy normalis terhesseg alatt, de kordaban tarthato, de akkor en nem foglalkoztam vele). A masodik gyerekkel sem dietaztam, ettem mindent, nasiztam is, de kb normalis mennyiseget, mint amikor nem vagyok terhes. Ezen kivul sok rost (nyers zoldseg, gyumolcs, rengeteg viz). Ennyin mult, legalabbis nalam.

2018. febr. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Azt nem tudom mitől függ (58 voltam mikor teherbe estem), az első négy hónapban 3 kilót híztam, a 6. hónapban meg már 8nál tartottam. Az étkezésben semmi sem változott. A szülés napján 74 kg voltam. 66 kg mikor hazajöttünk a kórházból. Szülés után meg 3 hónappal 54. A kisfiam közel 4 és fél kilóval született. Szerintem sok minden befolyásolja, nem csak az étkezés.
2018. febr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

Genetika, hormonok...

Erőfeszítés nélkül nagyon vékony voltam mindig is. Terhességgel mégis 22 kg jött fel zaba nélkül. Tény, ebből rengeteg volt a víz (40 fokos hőségriadó volt azon a nyáron). Szüléssel lement 12 kg. A maradék 10-ből kb. 5 volt a felesleg, a másik 5 régóta kellett volna rám. Szoptatás alatt semmit nem fogytam, ellenkezőleg híztam. Mint kiderült, a szülés után pajzsmirigy alulműködésem lett.

2018. febr. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Ki mennyire hízékony, ki mennyire vizesedik és kinél milyen étvágyat hoz a terhesség. Senki se fog éhesen maradni azért, mert már elvileg eleget evett. Nekem semmi étvágyam nem volt így nagyon könnyű volt nem sokat enni. De ismerem az érzést (gyulladásos bélbetegség miatt, mikor vége egy rossz időszaknak) mikor nagyon hamar megéhezek evés után és nem nézem az órát, hogy mikor kéne legközelebb enni. Nálam 5 kg fel-le ugrál a betegség miatt, folyamatos hasmenéssel lemegy aztán addig nem nyugszik a szervezetem, amíg vissza nem zabálom. És elég idegesítő az állandó éhség.
2018. febr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Szerencse, testalkat,anyagcsere,életmód és táplálkozás .

En annyit nassoltam mint bnőm, neha tornáztam de csak 6,5kg jött fel. Míg rá 20kg pedig nem evett tobbet. Sőt kicsit figyelt is. Fel eve szult es még 5kgot felszedett én meg minden nelkul visszakaptan a regi formam..szval sajnos van ilyen.:(

2018. febr. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
Ha nincs gebasz, akkor a kajáláson múlik! 6 kiló jött fel mind a két terhességnél, de erre én tudatosan odafigyeltem! Nem éheztem, mert napi hatszor ettem (többször kevesebb elv) és odafigyeltem arra, hogy mi az, amit megeszem! Persze nem dőltem a kardomba, ha időnként lecsúszott egy fagyi vagy süti, de nem vált a mindennapjaim részévé. A kórházból az eredeti súlyommal jöttem haza.
2018. febr. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%
Szélsőséges eseteket leszàmítva,aki odafigyel minőségben és mennyiségben,az nem hízik többet a kelleténél.
2018. febr. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!