Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam nőgyógyásznál 23....

Ma voltam nőgyógyásznál 23. hetet töltöttem be és rákérdeztem a dokitól hogy hogy fekszik a baba mert legtöbbször lent érzem mozogni. Nem baj ez még igaz?

Figyelt kérdés
Annyit mondott a doki hogy pihenjek sokat.?! Mondtam neki hogy így is nagyon sokat fekszek meg pihenek ennél többet már nem tudok.Még ebbe az időbe jó az hogyha a feje nem lefele van igaz?
2018. febr. 12. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

A 17. héttől éreztem minden nap a mozgását és hosszú heteken át egy pontban éreztem rugdosni a szeméremcsont felett picivel.

Csodálkoztam én is milyen sokáig csak lent érzem. Szerintem olyan 24-25. hét körül már a köldököm vonalában rúgott mindkét oldalt, 27 hetesen meg már a jobb mellem alatt, azt a pontot imádja most is, 34 hetesen. Most már sokszor 3 helyen is érzem egyszerre, nagyon nem kellemes, olyankor visszasírom ezeket a kezdeti apró lenti mozgásokat :)

23 hetesen teljesen jó a farfekvés, sok helye van, tucatszor fog még átfordulni.

A pihenést szerintem àltalánosságban értette, hogy ne erőltesd meg magad meg ne emelj nehezet, hisz sajnos még nem tudnának sokat tenni a babáért, ha most bújna ki.

2018. febr. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Baromira mindegy, merre fekszik, tízerezerszer fog még szülésig megfordulni. Lényegesnek a 36. hét után lényeges, hogy fejvégű legyen, mert akkor már nehezebben fordul be, ha faros. 32-34 hét előtt nem érdekli az orvost sem a magzat fekvése, nincs jelentősége.
2018. febr. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
25-30. hét között fordult át a babám, hirtelen este olyan érzésem lett mintha a bordáim ki akarnának esni a helyéről a belső szerveimmel együtt, nagyon fájt és érdekes volt, utána már fejvégű volt végig.
2018. febr. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) az első hozzászólónak jó babavárást :)
2018. febr. 12. 13:18
 5/8 anonim ***** válasza:

30-k héttöl már nagyon nehéz a baba feje, kisebb a hely, így 0-ik héttöl már ritkán fordulgatnak a babák, de akár az utolsó hetekben is fordulhat, de az nagyon ritka.

ìgy 30-ik hétig össze vissza van.

2018. febr. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem ezért mondta, hogy pihenj.

És igaza volt az előttem szólóknak, ilyenkor még bőven van helyük és idejük bukfencezni oda és vissza. A 35-dik hét után már csökken az esély, hogy ha farosak, megfordulnak, de olyan babára is van példa, aki pont a szülés napján fordult meg, és olyanra is, aki rossz irányba fordul pár héttel előtte (bár ez meg még ritkább, mert a fejük a legnehezebb :) )

2018. febr. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34ik hétig faros volt a fiam, illetve addig tuti, 36ik héten mar fejvegu volt. Nyugi!
2018. febr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a megnyugtató szavakat :)
2018. febr. 14. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!