Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Barnázásra-vérzésre az ügyelet...

Barnázásra-vérzésre az ügyeleten utrogestant kaptam. Leiden mutációm van és volt már egy kisebb trombózisom. Szedte így valaki?

Figyelt kérdés

A tájékoztatóban ellenjavallt trombózis esetén így kicsit elbizonytalanodtam. 3y2 kell szednem többszöri barnázás vérzés miatt.

Volt esetleg más is hasonló helyzetben?

6 hetes vagyok nem kell még szúrnom magam csak a második trimesztertől.

Érdemes lenne kompressziós harisnyát használnom legalább?


2018. febr. 13. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Az ugyeleten szoltal, hogy Leiden-es vagy es volt mar trombozisod?

Ha nem tudott rola a doki es ugy irta fel a progit, akkor inkabb menj el orvoshoz (sajatodhoz, ha van) es kerdezz erre ra.

Gondolom progiszintet nem is neztek, hogy egyaltalan van-e progihiany, legalabbis ugyeleten nem szoktak ezzel foglalkozni, tapasztalataim alapjan a progit akkor is kiirjak koraterhesen verzesnel, ha nem kell.

A te eseted nem altalanos, ezert lenne jobb beszelni egy orvossal errol.

(A baratnom Leidenes es progihianyos is bizonyitottan, kapott utrot, de szurta is mellette a verhigitot az elejetol.)

2018. febr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem elég nagy trombózisom lett császár után, pedig nem vagyok rá hajlamos, így a másodiknál már rögtön kellett szúrnom magam és még utána is a 12. hétig. Utroval nincs tapasztalatom és nehéz ügy, melyik a nagyobb kockázat, de én - már parás laikusként - szedéssel együtt rögvest szurkálnám is magam. Szóval most megpróbálnék elintézni egy rendkívüli időpontot (és egyben telefonos tanácsadást is kérnék) az angiológián (vagy ahol kiderítették, kezeltek), ha kell még recept hozzá. Addig meg reggel harisnya fel, sok folyadék, fekve vénás torna naponta párszor, mert gondolom, sokat sétálnod se szabad... :/
2018. febr. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én lombikos vagyok. Nálunk Leidennél már a stimulációtól megy vérhigítás, amikor még sehol a terhesség. Nálam is így volt.
2018. febr. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Vérzés miatt mentem be, sajnos már sokadszorra. Nem említettem, de az összes leleten rajta volt amit vittem. Nem tudtam, hogy ellenjavallt progeszteron a trombózis miatt. Bár a Leiden (véralvadási zavar) nincs rajta, hogy probléma csak a trombózis.


Dokim még nincs most költöztünk és kinéztem egy újat egy hét múlva megyek hozzá. Szúrnom pedig második trimesztertől kell majd vérhigítót angiológusi javaslat van róla. Mert egyébként jók az eredményeim, nem szedek vérhigítót csak trombózis után kellett.


Háziorvosnál rákérdezek, hogy egy hetet várhat e a dolog és addig viselem a harisnyákat vagy azonnal menjek a nőgyógyászhoz.

Köszi a válaszokat!

2018. febr. 13. 12:52
 5/6 anonim ***** válasza:

A progeszteron szedése nem ellenjavallt akkor, ha csak volt trombózisod. Akkor ellenjavallt, ha éppen most van.

Egyébként sem a progeszteronnak van trombózisfokozó hatása, hanem az ösztrogénnek.

Ha nem akarsz elvetélni, akkor inkább szedjed.

2018. febr. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Leiden kezelése nem csak miattad fontos, hogy ne legyen trombózisod. Vetélést is okozhat.
2018. febr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!