Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt epehólyag nélküli...

Van itt epehólyag nélküli kismama?

Figyelt kérdés
Van valamilyen problémátok ebből adódóan? Én elég sok furcsaságot érzek azon a környéken, az orvosok meg kb csak találgatnak.
2018. febr. 15. 17:33
 1/5 anonim válasza:

Szia! Én kétszer voltam terhes epehólyag nélkül, de nem vettem észre semmit, nem volt semmi ehhez köthető tünetem.


Illetve az első kislányomnál a terhesség legvégén a májfunkció vizsgálat eredménye rossz lett, terhességi kolesztázist mutattak ki. De senki nem erősítette meg hogy ennek köze lehet ahhoz hogy kivették az epehólyagomat.

Aztán a második terhességemnél, tavaly, nem volt semmi, még ez a májfunkció zavar sem.

Neked milyen tüneteid vannak?

2018. febr. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azon a környéken néha bizsereg, néha elviselhetően fáj, néha csak kellemetlen. Nem tudom semmihez kötni. Van, hogy már így kelek, és olyan is, hogy estig nem érzem. Májfunkciós vérvételen voltam, nem volt eltérés. Bár elég kevés értéket néztek. Most hasi uh-ra várok. Kálváriás, mert kismamákat nem fogadnak hasi uh-n. Szóval nekem kellett kórházat keresnem ehhez.
2018. febr. 16. 07:17
 3/5 anonim válasza:

Hát ez tényleg furcsa, de ha a nőgyógyászod nem gondolja hogy ez valami bajt jelenthet, akkor remélhetőleg nincs semmi probléma.

Olyan bagatell dolog, hogy nyomja ott valamidet a pici? Bár nem tudom hogy hány hetes terhes vagy... De az epehólyag nélküliség kapcsán én eddig csak emésztési zavarokról, hasmenés, ilyesmi hallottam, kifejezett fájdalomról a környékén nem.

Járj utána ha tudsz, amennyire tudsz, de ne aggódj, valószínűleg semmi gond! Boldog babavárást!

2018. febr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
16 hetes vagyok. Így van ez már 4-6 hete. Biztos nem a baba. A háziorvosom még arra gyanakszik, hogy az epém nehezebben ürül a terhesség miatt. A nőgyógyász a babára fogja. De persze így volt ez az első terhességemnél is. Még nem is volt akkora a hasam, hogy a baba nyomta volna, mégis erre fogta a fájdalmat. Aztán derült ki, hogy tele van az epehólyagom kővel.
2018. febr. 16. 21:36
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Lelassul az emésztés és teljesen megváltozik az anyagcsere várandósan. Nem lehet, hogy a fájdalom a gyomrodból ered? Én végig nagyon rosszul voltam terhesség alatt. Mindennap hánytam. Aztán tele lett kővel az epehólyagom. Egy el is akadt a szülés után. Aztán ercp-vel kituszkolták. Sok kis kő maradt, de eltávoztak maguktól kivéve egyet. Na emiatt várok a műtétre én is. :( Viszont ercp után én is gyakran éreztem az epe tájékát. Főleg evés után. Mintha éreztem volna ahogy áthalad a táplálék. Szúrt, olyan volt, mint egy becsípődött idegszál a borda között, vagy mint egy bordatörés. Sokáig gyanakodtam, hogy nem-e eltört a bordám a beavatkozás alatt ahogy emelgettek. De a fájdalom mindig az evéshez volt köthető. Meg amikor nagyon összegörnyedek és elnyomom magam.

Mindenképp nézesd meg Uh-gal, mert bár az orvosok azt állítják, nem keletkezhet kő az epehólyag eltávolítás után, mert nem tud pangani az epe, de azért ebben nem vagyok biztos. De olvastam már olyat, hogy a kövek a májban termelődnek. Ezek az un. májkövek. Na, hogy ebben mi a ráció, azt nem tudom.. És azt sem értettem soha, hogy ha eltávolítják az epehólyagot, akkor attól még miért ne akadhatna el ez a májkő? Mert a vezeték ugye megmarad záróizommal együtt.. Lehet, hogy balgaságokat írok, de annyira félek én is, hogy megismétlődik a második terhességemnél is vagy felesleges lesz a műtét. :/

2018. ápr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!