Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan zajlik császármetszés...

Hogyan zajlik császármetszés előkészülete, miként zajlik az egész, és mire számíthatok utána?

Figyelt kérdés

Azt vtudom, hogy altatni fognak, de soha semmi műtétem nem volt...félek egy kicsit... nagyon!

37hetes félénk kismami


2008. okt. 27. 18:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nyugi, nem lesz olyan rettenetes, mint amennyire félsz tőle. Felvisznek a műtőbe, alvás. Az első felkelés és utad a mellékhelyiségig lesz a legrosszabb az egészben. Fájni fog, de napról napra egyre jobb lesz, nagyon gyorsan fog gyógyulni...nem tudom még pontosan mire vagy kíváncsi..

2008. okt. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
pl, hogy mikor altatnak el, kapok-e valami gyógyszert, vagy gázzal? Nem katétereznek? Szoktam látni valami üveget amibe csepeg a vér...az honnan jön, és fáj-e? Nem fogok kóvájogni? Meg ilyen kis apróságok, csak próbálok felkészülni, mivel én félek a tűtől, meg az ilyen orvosi kütyüktől!
2008. okt. 27. 20:35
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az altatásos császár szerintem ugyanolyan mint a spinálos. Mármint előkészület szempontjából: bekötik a katétert és az infúziót (ez egyik sem fáj), illetve kapsz beöntést. Engem le is borotváltak. Kapsz egy sapkát, és egy lábzsákot.

Én a műtőben kaptam a gerinbe érzéstelenítőt. Utána letakartak, ésa már csak az altatóorvos elbeszéléséből tudom mi történt. Ő végig mondta mi zajlik bennem.

Vágnak egy részt bikinivonalban, utána tépnek. Kiveszik a babát, aztán a méhlepényt. Nekem utána volt egy irtózatosan erős nyomásérzetem. Nem tudom akkor mit csináltak, de az az egy volt, amit éreztem. Az nagyon szar volt. Mintha belefeküdtek volna a hasamba a dokik. Aztán összevarrnak. Röviden ennyi a műtét.

A kórteremben rátesznek egy homokzsákot a hasadra.

Még folyni fog az infúzió is. 12 óra múlva ki kell menni tusolni. Arra készülj fel, hogy alig bírsz menni, nem bírsz hajolni, és fáj minden porcikád. 2 napig aki az ágyad közelébe téved, az mindenki a hasadat fogja nyomogatni.

Nekem így zajlott le, ma 4 hete.

Már minden rendben van, mindent tudok csinálni, de vigyázva. A sebem nagyon szépen gyógyul.

Gondolj arra, hogy utána már a karodban lesz a babád.

Sok sikert!

2008. okt. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tépik????? Azt mondták, majd alszok egy jót....de akkor elvileg nem hallok,látok érzek semmit nem???
2008. okt. 27. 20:49
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem altattak, és a katéter felhelyezése fájt. Az ébredésem is sokkoló volt azok szerint akik mellettem voltak, kb négy órán át félrebeszéltem és nagy fájdalmaim voltak. Négy hét múlva megint császároznak, most remélhetőleg érzéstelenítenek, bízom abban, hogy úgy elviselhetőbb lesz.
2008. okt. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt ismerősöm, akit altattak. Ő mondta, hogy az ébredés után neki nagyon fájt mindene. Az érzéstelenítés előnye, hogy ez a fájdalom kimarad. Nekem 3-4 óra múlva múlt el a hatása, addigra pedig már hatott az infúzióba kapott fájdalomcsillapító.

És igen, tépnek egy részt. Előbb, és állítólag szebben gyógyul mint az éles szerszámmal vágott seb. Logikusnak tűnik.

2. válaszoló voltam.

2008. okt. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

Nekem 8 napja volt császárom.Igaz nem volt tervezett (azért dontöttek igy az orvosok mert a baba belekakilt a magzatvizbe).A szülöszobán kaptam egy infulziot utána át kellett mennem a mütöbe.Ott felkelett ülnöm egy ilyen asztal félére ott megkaptam az érzéstelenitöt a gerincem mellé,azt alig éreztem.Engem nem altattak el.Lefektettek és letakartak ugy hogy semmit nem láttam ami lent zajlott.Folyamatossan kaptam az infulzioba valamit meg fájdalomcsilapitot.Szinte mindnt éreztem:Én hogy öszinte legyek fájt az egész!

Föleg amikor rángatták ki belölem a gyereket.Akkor anyum kezét szorongattam és haraptam.Semmit nem mondtak hogy mi történik csak amikor kint volt monták hogy kislány.Aztán elvitték rendbehozni.Kitisztitottak összeraktak és utána összevartak.Felvittek az intenzivre 24 orára.Pár orával ezután felkelltt kelnem és sétálnom egy kicsit ami kegyetlen volt...azt hittem belehalok.De arra gondoltam hogy van egy gyönyrű lányom és akkor hirtelen minden más lett :)

2008. okt. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
... és amit a többiek még nem írtak, de kérdésed volt, az üveg, amibe Te úgy látod vér csöpög. Olyanod nem lesz. Azt drain csőnek hívják, és nem vér csöpög bele, hanem a műtétnél használt folyadék. Egyébként ha lenne sem éreznéd, attól ne félj.
2008. okt. 28. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Első válaszoló vagyok. Engem altattak. Akkor leírom részletesebben, mert úgy látom aki ide írt, azt nem gázzal altatták, csak gerincérzéstelenítették. Szóval kaptam infúziót, tágítottak (nem kellemes),katétert kötnek be (egyáltalán nem éreztem) és elvileg borotválnak ilyenkor, ha kell. Felvisznek a műtőbe, lekötnek, három nagyot kell szívni a gázból. Nekem a harmadik már egyáltalán nem tetszett, de kibírható. A legrosszabb érzés most következett, mert a hüvelyembe kétszer valamit kotortak, ami bazira fájt. Fogalmam sincs mi volt ez. Innen semmit nem éreztem. Műtét után próbáltak keltegetni, de nem tértem igazán magamhoz, nagyon sokat aludtam. Felkeltenek, akkor kell innod három kanál hashajtót és megitatnak teával. Aztán alhatsz, majd felkeltenek fogat mosni, fésülködni. Igen, lóg ki cső és egy kis tasak a sebből, amibe vér csorog, nekem kevés volt. (Ezt a tasakot a 4. napon szedték ki, a varratszedés pedig a 6. napon volt.) És az oldaladon lóg továbbra is a katéter, amit ki is szednek akkor, mikor először úgy érzed, menned kell a mellékhelyiségbe. Két ilyen wc látogatás alkalma után visznek le az intenzívről a gyermekágyas osztályra. Ahogy írtam már korábban, az az első felkelés elég fájdalmas, meg a menés is, de tényleg ki lehet bírni. Nem tudom, hogy máshol mi a gyakorlat, de úgy tudom, hogy a császárosok nem cseppben kapják a méhösszehúzót, hanem szuriban, méghozzá háromszor -ha jól emlékszem- egy nap, combba. Én kaptam az ágyban egy kötelet, amit fogva fel tudtam ülni az ágyból. Ha javasolhatom minél feljebb tetesd az ágytámládat, úgy könnyebb felkelni. Remélem, mindent leírtam...ha nem, akkor még írni fogok:)
2008. okt. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

Nah, még olvastam, amiket kérdeztél. A kis tasak a sebed széléből fog kilógni. Kóvájogni lehet, hogy fogsz, nekem mondták, mikor vittek tisztálkodni, hogy ne nézzek le véletlenül se a földre. Bár ott fekete-fehér kockás volt a padló, lehet ez még rontja a helyzetet, ezért mondták:D A tasak kiszedése és a varrat kiszedése sem fájt nekem egyáltalán.

Az én hasamat senki a világon nem nyomkodta, vizitkor is csak megkérdezték, hogy vagyok.

Én is féltem, és szeretek előre felkészülni fejben, amire csak tudok. Lehet, hogy az idő szépítette meg az egészet, mert már két éves az "élmény", de tényleg nem volt szörnyű az egész. Még egy hónapom van hátra, lehet császár lesz újra, kíváncsi vagyok, most hogy fogom megélni:)

2008. okt. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!