Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Menyire rizikós 45 évesen...

Menyire rizikós 45 évesen gyereket szülni?

Figyelt kérdés
2018. febr. 20. 06:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%
Nagyon. Első baba?
2018. febr. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%
Én azért màr 45évesen nem szülnék gyereket! Nem szeretnélek se lebeszélni se befolyàsolni, sőt ne màs véleménye alapjàn dönts!! De én belegondolnék mire ő 20 éves lesz addigra kb én 61-62. Mire lenne unokàm leheg foglalkozni se tudnék vele mert annyira idős lennék nem lenne erőm, idegem hozzà. 45évesen màr az ember szervezete is màs. Nagyobbak a rizikó faktorok, a betegségek kialakulàsànak esélyei. De ezt neked kell eldöntened, mindenki sajàt magàn érzi mit bír még el a teste!
2018. febr. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom neked megmondani hisz nem vagyok orvos, és ugye te érzed milyen a szervezeted.

Én szültem 21 28 és 39 évesen.

A második volt a legideálisabb minden szempontból.

Az elsőnél szinte kölyök voltam.

Moszt meg nem úgy mennek a dolgok mint 28 évesen.

Sokkal kevésbé bírom a nem alvást, sokkal többet aggódom feleslegesen.

Fizikailag és pszichésen jobban megvisel a babázás.

Én nem hiszem, hogy bevállalnám 45 évesen.

2018. febr. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%
Ezt nem lehet csak kor alapján megválaszolni. Számít nagyon az illető életmódja, genetikája. Az sem mindegy, hogy első v.többedik baba. Csomó fiatal a deviáns életmódja miatt már rosszabb állapotban van mint egy 45 éves. Fontosak a női nemi hormonok is,közel van e a petefészek kimerülése vagy távol stb. Orvossal kell megbeszélni. Szerintem önmagában a kor nem rizikós. Főleg mostanában.
2018. febr. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
23%

2-es, ha 45 évesen szül valaki akkor a gyerek 20 éves korára 65 lesz, nem 61-62.


Rizikós és a gyerekkel szemben kitolás! Persze meghalhat egy fiatalabb szülő is a gyerek fiatalkorában, de egy idősebb nyilvánvalóan meg is fog. A mai szervezet már nem él meg 80-90 évet!


Amikor a gyerekednek fiatalkorát kell majd élnie, utazgatni, karriert építeni, majd babázni, addigra lennél olyan állapotban esetleg hogy járhat veled dokihoz, helyetted vásárolni, vagy (ne haragudj meg érte de benne van a pakliban) kórházról kórházra. A mai fiatalok, középkorúak sajnos már nem fogunk megélni annyit mint dédanyáink, vagy ha igen, ágytálazva egy otthonban, biorobotként.....ezt nem kívánnám a 30-as gyerekemnek, akinek akkor nem engem hanem a babáját kéne pelenkaznia és fürdetnie! Arról nem is beszélve, hogy nagyobb eséllyel veszít el és lesz árva.

2018. febr. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
13%

Nagyon. De sokkal rizikósabb, hogy nem sikerül felnevelni, fiatal évei pedig a te ápolásodra mennek el.

Anyám 40 évesen szült. Hidd el, hogy nem jó a gyereknek semmilyen korban egy ilyen idős szülő!

2018. febr. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Attól is függ, első, vagy többedik. Anyám 43 évesen szülte a húgomat, aki 4. gyerek volt.

Fel tudta nevelni.


Anyósom 53 éves, tök jól elvan az 5-7 éves unokáival. Simán lehetne az anyjuk is, fiatalos, energikus.


Azért sok függ atttól, ki milyen gondolkodású, milyen életmódot él.


Barátnőm 42 éves, 5 éves a fia, simán letagadhatna 8-10 évet. Ha most szülne, akkor sem lenne öreg.


De ezt neked kell érezned, te tudod, hogy éltél eddig, mennyire van "elhasználva" a tested.


Nézd meg, mennyi sztár szül 40 felett, sőt 50 körül is...

2018. febr. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha első baba, és egészségügyileg semmi bajod, akkor megértem.
2018. febr. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nagyon.. De nem vetetném el, ha már összejött.
2018. febr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés. Nyilván félnék, még most is félek, hisz 35 volam a harmadiknál. Néha öregnek érzem magam, de gyereknevelés szempontjából meg most érzem ideálisnak.Huszonévesen annyira számított ki mit mond, most sokkal lazább vagyok 38 leszek.Persze félek, hogy 58 évesen milyen lesz, ha megélem, adja isten, higy igen,de azért kötöttünk jó kis biztosításokat, biztos ami biztos.

De ott van anyám, 58 éves. Ő nevel egy csaléádbeli kisgyereket, meg az enyémeim is szoktak ott lenni.Hát b&&sszus, bárcsak velem lett volna ilyen. Nem semmi, nagyon jó szülője az unokéjénak, aki 31 napból 20at ott van, a maradékon anyéám dolgozik. Nagyon fiatalos lett. Remélem így marad. Ja, a csalédbeli kisgyerek 3 hetes kora óta van anyunél, tehét akkor volt 55. Úgyhogy a csoda tudja, adja isten, hogy aki így vállal gyereket, lássa egészségesen az unokáit is.

Én szeretnék negyediket, de félek, 40 fele, hogy a teherbírásom nem lesz a régi..

2018. febr. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!