Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sclerosis Multiplex mellett...

Sclerosis Multiplex mellett babavállalás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Érdeklődnék hogy van e olyan anyuka vagy kismama aki SM mellett vállalt babát. 23hkm
2018. febr. 21. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Férjem unokahúga. Meg nem jelentkeztek rajta a tünetek. 2.5 éves a kisfia.
2018. febr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
2 ismerősöm is van. Egyikük tünetmentes volt mindig is és a 2 terhesség+szülés+szoptatás sem okozott bajt (5 éves a nagy, 3 a kicsi). A másik nő pár éve lebénult, voltak pelenkás időszakai is, de 2-3 éve már nem volt gond. Most 4 hónapos a baba, ránézésre minden oké, de nem nagyon beszéltünk mostanában.
2018. febr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Domixirka válasza:

Édesanyámnál a szülés hozta ki a betegséget, 12 évig volt tünetmentes, stagnált majd utána kezdett el romlani, egyre rosszabbul tudott közlekedni, végül rolátoros lett. Jelenleg 19. évnél tart, házon belül bottal kapaszkodva tud közlekedni, de házon kívül nem tud menni, illetve mentálisan is nagyon megviseli.


Mindenkinél más a lefolyás, ez még viszonylag jónak számít, van ennél rosszabb, de ritkán jobb is.


A családi életre rettentő hatással van, illetve a párt is megviseli a betegség.

2021. márc. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azóta megszületett a kisfiam, 3 éves lesz nyáron. Jelenleg teljesen tünetmentes vagyok én is, jó a közérzetem is, dolgozni is visszamentem. Votlam MRI-n is és nem aktív a betegség szerencsére és remélem így is marad jó sokáig. :)
2021. márc. 18. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!