Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogfájásra ill. Foggyulladásra...

Fogfájásra ill. Foggyulladásra mit vehetek be?

Figyelt kérdés

12 hetes leszek mensi szerint holnap. Kedden megyek UH-ra, a vedőnöm mondta hogy 12.het után menjek csak fogorvoshoz, biztos ami biztos. Szóval úgy terveztem majd jövő hét második felében. Azonban ma elkezdett fájni az egyik tömésem hátul ( már nincs meg a fele, higanyos tömés) és be is gyulladt. Mit vehetek be, hogy lemenjen a gyulladás?

Es a fajdalomra?

Homeopátiás gyógyszer nincs itthon, de azt vény nélkül tudok venni?

Kérlek titeket csak olyaj választ írjatok amit 100%, hogy bevehetek és nem tesz kárt a magzatban. Egyszer már elvetéltem, picit aggódósabb vagyok. Köszönöm szépen!


2018. febr. 22. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz a védőnővel, menj el fogorvoshoz. Semmi értelme szenvedni.
2018. febr. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a baj ha holnap felhívom akkor sem kapok hétfő előtt időpontot. :(
2018. febr. 22. 17:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor ügyelet, ha nagyon fáj.
2018. febr. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kérj időpontot a fogorvosodhoz, viszont addig is menj el ügyeletre, hogy legalább felnyissák és kitisztítsák. Megszűnik a fájdalom és lemegy a gyulladás és fel tudnak írni olyan gyógyszert, amit nyugodtan beszedhetsz.
2018. febr. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Panadolt lehet a keket. En is azt vettem
2018. febr. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Terhesen csak a röntgen nem engedett :)

Nekem még érzéstelenítővel tömték is a fogam 26-30 hetes terhesen. Nem volt gond.


Menj el valamelyik sürgősségi fogászatra és ne félj, hogy baj lesz-e. Nézzenek rá. Legalább tudsz tőlük pecsétet is kérni a kiskönyvbe - mert hogy kell az is.


Web:

"Ebben az esetben a legkevésbé, a paracetamol veszélyes a fájdalomcsillapítók közül, ezt alkalmazhatják a kismamák a terhesség bármelyik szakaszában, és a szoptatás alatt is 500 mg-os adagban naponta egyszer."


"A veszélyes szerek az ibuprofent, aszpirint, valamint a nem szteroid gyulladásgátlókat (NSAID) tartalmazó szerek."


Nekem egy patikus segített. Mondtam neki, hogy várandós vagyok, fáj a fogam és adott egy ilyen gyógyszert: Paramax.

[link]


"A PARAMAX tabletták a jelzett dózisban alkalmazhatók terhesség és szoptatás ideje alatt.

A paracetamol kis mennyiségben bekerül az anyatejbe, de valószínűtlen, hogy ennek bármilyen hatása van a gyermekre."

2018. febr. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Listerinnel tudsz öblögetni az hamar leviszi a gyulladást.panadolt kéket azt vehetsz be ha nagyon fáj. És természetesen fogorvoshoz minnél hamarabb menj el. Nekem most csinált foggyökér kiidegelést meg nagyon mély tömést kaptam érzéstelenítőt.Ha nem lehetne adniuk akkor nyilván nem adnák.megpróbáltuk nélküle de nem volt éppen tűrhető úgyhogy jött a szuri.
2018. febr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy gyulladt fog veszélyesebb, mint bármilyen fogászati beavatkotás. Érzéstelenítőt is kaphatsz, antibiotikumot is. Kezeltesd minél hamarabb!
2018. febr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gingisol plus ecsetelő. Csupa gyógynövény, kismamaként javasolta a fogorvos. Az ízr nem túl kellemes, de szuper cucc. :)

Ja és panadol.

2018. febr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Panadol Rapid. Ez fogfájásra van. Nem szünteti meg de enyhíti. Nekem is be gyulladt elmentem a fogorvoshoz aki egyből érzéstelenítőt adott de nem hatott így még egy adagott belém nyomott és ki próbálta húzni. Nos nem jött össze neki csak széttörte a fogam. Be küldött a szájsebészetre ahol nem tudtak velem mit kezdeni mert ki kellett volna vágni ami még több érzéstelenítőt, peóbálkozást produkált volna így tehesen nem válalltak. A panadol segített max napi 3dbot lehet be venni. Én 2t vettem be 3 napig majd a 4-5. napon csak egyett utána egyre jobb volt és hál'istennek elmúlt a fogfájás. Ekkor voltam 30 hét körül.

37hkm

2018. febr. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!