Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 és fél hetes terhesen...

8 és fél hetes terhesen tegnap be véreztem. Valaki járt már hasonló cipőben Angliában?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!

Meg próbálok rövid lenni. Tegnap munka közben mikor ki mentem a mosdóba észre vettem hogy be véreztem 5 órán keresztül tartott nem volt sok a mennyisége de nagyon megijedtem. Másnap természetesen kora reggel hívtam az orvost el is mentem de azt mondta hogy nem tudok tenni semmit az ellen ha a baba akar úgyis el megy ha itthon fekszek vagy ha normálisan élem a mindennapjaim dolgozok stb úgyis.

Mivel nem rendelkeznek itt helyben ultrahangos vizsgálattal így jelzett a kórháznak hogy mi történt és majd kapok időpontot hogy meg nézzék a baba meg van e még vagy sem.

Nem tudom hogy mit tehetnék nyilván a várakozás maradt csak mint opció de ez őrjítő. Valakivel történt hasonló? Mik a tapasztalatok? Illetve aki Angliában vállalt gyermeket mi a véleménye a terhesgondozásról? Én még csak 8 hetes vagyok jövő hétre van időpontom a midwife-hoz arra gondoltam ha addig nem lesz meg az ultrahang akkor egy teszt segítségével jövő hét szerdán meg nézzem hogy meg van e még a baba.

Számomra kicsit furcsa hogy itt így mennek a dolgok. Kérem aki tud segítsen! Köszönöm


2018. febr. 23. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

En hatszor voltam mar terhes UK-ban, tobb vetelesem is volt sajnos. De nem a terhesgondozas miatt, nyugi. Velem van a gond.

Epp emiatt tudom mondani, hogy jo a terhesgondozas, nekem ugye nagyon sok problemam volt es amit lehetett, megtettek.

Ha verzesem volt terhesseg alatt, akkor vagy a GP-t hivtam, ahogy te is.

O beutal a legkozelebbi early pregnancy unitba. Engem altalaban mar a beutalas napjan hivtak az idoponttal, ami rendszerint masnap volt.

Bem mindegyik beutalos, keress ra, hogy a kornyeketeken hol van, mert nemelyikbe terhesen bemehetsz beutalo nelkul. Ki kell varni a sorodat, de tobbnyire aznap megcsinaljak az uh-t. Tolunk nem messze van egy jo, tobbszor odamentem.

A harmadik opcio, hogy A&E-re mesz, szerencses esetben csinalnak uh-t meg akkor, masik esetben ugyanugy beutalnak at early pregnancy unit-ra, ahogy a go.

Es persze itt is mehetsz maganban us uh-ra. Mi is voltunk, ha nem volt problemam, csak kivancsiak voltunk. A mi kornyekunkon 100 font korul van az uh (csak szonografussal talalkozol), vagy ha kifejezetten nogyogyaszhoz akarsz menni, akkor 200-300 font kozott van a konzultacio+uh, praxistol es orvostol fuggoen.

Maganuh-ra a babybondot ajanlom, amha van a kornyekeden tobb rendelo, akkor szinte biztos, hogy egy-ket napon belul van uh, de engem volt, hogy mar aznap tudtak fogadni.

[link]


Engem soha nem raztak le, akkor sem, amikor az elso problemas terhessegem volt. Eloszor talan annyira nem vettek komolyan, de eleg hatarozott voltam es beutaltak, a korhazban is normalis volt mindenki.

Kivizsgalast is csinaltak, amit lehetett megneztek, viszonylag gyorsan is ment.

Oszinte leszek, ha vetelesrol van szo, akkor esetleg a pihenes segithet, bar ha mas az oka, akkor igy is, ugy is el fog menni a baba. Engem pl kiirtak par hetre, amikor hematomam volt, mert azon tenyleg segit a pihenes. De amikor pl fejlodesi rendellenesseg volt, akkor a fejemre is allhattam volna...

Majd biztosan irni fogjak tobben itta progeszteronpotlast, de azt valoszinuleg nem fogsz kapni. Magyarorszagon a progipotlast adjak egybol, mert artani nem art, max nem hasznal. Gyakorlatban viszont csak akkor segit, ha progeszteronhiany okozza a verzest, problemat es a vetelesek nagyjanal nem errol van szo.

Itt mar csak akkor adjak, ha bizonyitott a progihiany, nekem is neztek verbol tobbszor, nem volt gond, ennek ellenere ket terhessegnel is kaptam (probakeppen, megnyugtatasul), de semmit nem ert. Nyilvan ha nem azzal van gond, akkor nem segit.


Tesztet feleslegesen csinalsz. Ilyenkor mar olyan mennyisegu hcg van a verben, hogy egy esetleges veteles utan is meg hetekig pozitiv lehet a teszt, szoval ha pozitiv is, akkor sem jelent semmit.


A midwife-hoz valoszinuleg booking idopontod van. Az egy hosszu vizsgalat, adategyeztetes, terheskkny kitoltese, vervetel, idopontfoglalas a 12 hees uh-ra, kombinalt tesztre, stb. Nagyreszt dokumentacio az egesz. Szinte biztos, hogy a verzessel az a midwife nem tud kezdeni semmit, ott nem csinalnak uh-t. Max korhazon belul atkuld valahova.


Figyeld a telod, mert nagy esellyel meg ma hivni fognak az EPU-bol (ha a gp tenyleg beutalt), de addig nezd meg, hogy van-e a kornyekeden olyan EPU, ahova eleg a self-referral. Ha van, akkor odamehetsz magadtol.

Itt van egy kereso, felhivhatod a klinikakat megkerdezni, hogy kell-e beutalo, de egyesevel rakeresve a honlapjukon szinte biztos, hogy minden infot megtalalsz.

[link]


Drukkolok neked!

2018. febr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elozo hozzaszolo tokeletesen leirt mindent.

Engom mondjuk a GP egyenesen atiranyitott a korhazba uh-ra meg aznap,mikor mentem.

2018. febr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Sajnos ma délután megint el kezdődött a vérzés. Nem tudom hogy meg néznek e valahol nh-sbe vagy pedig fizetnem kellene érte. Amúgy az early pregnancybol még senki nem vette fel a kapcsolatot velem :(

2018. febr. 23. 19:35
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igaz en Svajcban elek, de karacsony elott mikor mondta a nogyogyaszom, hogy nem fejlodik ugy a terhesseg ahogy kellene es meg nincs szivhang, en nem vartam januar masodik heteig, mert akkor fogadott volna ujbol. 3 nap mulva bementem a surgosegire es azt kamuztam, hogy pecsetelo verzesem volt reggel es gorcsolok ezert kivizsgaltak, ver teszt, ultrahang, stb..
2018. febr. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Norman Bates ***** válasza:
100%

Hivd a korhaz EPAU reszet (early pregnancy assasment unit). Ok fogadni fognak.

6. heten ebredeskor vereztem, bementem A&E-re reggel 7-kor, ott mondtak h meg aznap hivnj fog valaki az Epau rol.

Aznap delutan kettore kellett menni UH-ra, szerencsere volt szivhang.

Ha nem mesz utana akkor csak a 12. hetes dating scanen tudod meg, hogy mi a helyzet, en nem varnek addig.

2018. febr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Angliában élek, itt is dolgozom kórházban, több mint 10 éve. Terhesgondozás nagyon jó. Nekem is volt a hatodik héten egy kisebb vérzésem, 20 percen belül már a buszon voltam a legközelebbi kórház A & E - re ( nem hivogattam a gp - t ), 20 percet vártam mire egy nővér felvette az adatokat , és hogy mi a bajom kb. 1 óra után bekerültem az orvoshoz, aki megvizsgált, és másnap behívtak az Early pregnancy unitra, UH, vétvétel. Két nap után újra kellett menni vérvételre, szerencsére nem volt gond.

Mindez London egyik legforgalmasabb kórházában, amiről dokumentumfilm is megy a tévében.

2018. febr. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.

Tegnap voltam dokinál és ő be utalt az EPAU-ra úgy hogy szerintem már hétvége után mehetek a vizsgálatra.Fogok jelezni, hogy mi történt.

Köszönöm még egyszer

2018. febr. 24. 01:59
 8/11 anonim ***** válasza:
Szoritok,hogy minden rendben legyen!
2018. febr. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Tegnap késő délután el ment a baba sajnos. Wc-zés közben éreztem hogy valami csúszik ki belőlem nyálkás véres 2-3 cm hosszú volt szerintem ő lehetett. Holnap 11.50re van időpontom a kórházba végülis most már csak azt kell meg nézni hogy nem e maradt a méhembe valami.

Köszönöm mindenkinek aki próbált tanácsot adni. :( sziasztok

2018. febr. 25. 17:54
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon sajnálom! :( Kivizsgáltak végül, kellett orvosi segítség a befejezéshez? Mi lett veled, kérdező?Remélem mostmár jól vagy.

Mi most tervezünk babát Londonban, ezért érdekel minden ezzel kapcsolatban. Egyébként a kórházak honlapján úgy láttam, hogy terhesség alatt beutaló nélkül is fogad a nőgyógyász.

A rövidítés, amit előttem írt valaki (talán a&e?) mit jelent?

2018. febr. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!