Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha teljesen egészségesen...

Ha teljesen egészségesen étkezem, terhesség alatt is lehetséges a fogyas vagy inkább "csak" a további hízás megelőzése?

Figyelt kérdés

28 hetes vagyok, eddig nem figyeltem a táplálkozásra. Nem vagyok elhízott, de a combomon, fenekemen érezhetően lett felesleg.

Most egy hete már egészségesen etkezem, nem dietarol van szó persze.

Fogok így fogyni vagy inkább azt elozom meg vele, hogy tovább hizzak?

Köszönöm előre is a válaszokat!


2018. febr. 25. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Hat fogyozni tenyleg se kezdj el semmikeppen. A taplalkozas valtoztatasaval megelozheted a gyors gyarapodast a tovabbiakban, talan meg fogyni is fogsz, de nem lesz szamottevo. A terhesseg eleje ota kellett volna erre figyelni, hogyha nem akarsz sokat hizni. Szules utan hat hettel joesetben elkezdhetsz egy alacsonyi ntenzitasi aerob mozgast, amitol fogsz formasodni, de szamba kell venned hoy hatasal van a tejtermelesre :) Mindenkepp jo, hogy meg most valtoztattal, hiszen most fog elkezdodni egy intenzivebb raktarozas a babanis, es ezaltal rajtad is, hiszen novekeszik az etvagyad.
2018. febr. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rólam látszólag nem ment le semmi, viszont 2-3 kilóval kevesebbet mutatott a mérleg változtatás után de én a székrekedés megszűnésével magyaráztam (heti 1 wc-zés helyett lett 1-2 naponta), emiatt is futottam neki. 30 hetesen kezdtem, onnantól vagy 2-3 kilót híztam, amennyivel ugye hirtelen amúgy is kevesebbet mutatott a mérleg. Szóval súlyra pont annyival kezdtem az új étrendet, mint amennyivel szülni mentem, 10 hét alatt.

Soha nem voltam éhes, nem gondolnám, hogy bármilyen gondot is okozhat ez így. Én jobban éreztem magam, erőm is több volt. A baba is 3 kg felett született.

2018. febr. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ceyla ***** válasza:
100%
Amikor a szénhidrát diétát bevezette nálam a doki, visszafogytam a teherbeesési súlyomra és azzal szültem. (Na jó az sem volt sajnos kevés) Így végül is mondhatni szülés után kevesebb voltam vagy 7 kilóval mint teherbeeséskor. :)
2018. febr. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kitti85 ***** válasza:
100%
Én is szénhidrát dietára lettem fogva. 64 kg voltam akkor 24 hetesen és 62vel mentem szülni, 4kg plussz volt rajtam és 2900 volt a baba. Most is terhes vagyok és az elejétől tartom a diétát így fogytam 6kgot és most 57 vagyok. Nem a fogyás a célom hanem hogy ne kelljen 2 hetente diabetológiára járnom...
2018. febr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van, aki hízik, van, aki fogy... Én pl. az egyiknél híztam, ezért direkt megtartottam a 38/40-es ruháimat, erre a másiknál 32/34-esre fogytam, pedig becssó ugyanannyit ettem, illetve pár hónap után fogyóztam, ill. hízókúráztam ezerrel. (Utána mindig visszaálltam a kettő közöttire, csakhogy újra ruhatárat kelljen cserélni:)) Persze étkezz egészségesen, de ahogy a terhesen sem csak az akarattól és odafigyelétől függ, mennyire alakul minden a tervezettek szerint, úgy ez a szoptatásra is igaz lehet még.
2018. febr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!