Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hogy viseli a terhességet?

Ki hogy viseli a terhességet?

Figyelt kérdés

Sziasztok kismamik!


Szeretném megkérdezni, hogy Ti hogyan viselitek/viseltétek a terhességet?! :)


Én 25 hetes terhes vagyok, eddig bizony semmi bajom nem volt az ég világon, semmi rosszullét.

Azonban most kezdem magam igazán terhesnek érezni. :D

Most kezdett el jobban nőni a pocóm is.

Ami tünetek jelentkeztek nálam pár héttel ezelőtt: orrdugulás, orrfolyás, ami folyamatosan véres/alvadt véres. Néha nehezebben lélegzem, fáradékonyabb vagyok, a párom szerint hisztisebb is. :D

Mostmár pár napja érzem a savat a torkomban és evés után (akármennyit eszem is), úgy érzem ki tudnék pukkadni, és sajnos már a lefekvés/elalvás, az éjszakák is nehezebbek. :(

De ha csak a kis bogyómra gondolok, eltörpül mellette a sok kellemetlenség!


Ti mit tapasztaltok, hogyan érzitek magatokat? :)



2018. febr. 26. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Na ez pedig meg nem is a terhes része szerintem :) Az nekem az utolsó hónap volt. Amikor tényleg minden nehezebb lesz. Utolsó 2 hétig pörögtem és csinaltam a dolgom és nem álltam meg. Pedig akkor mar nagy hasam volt relatív, de mondjuk az éjszakák nehezek voltak. És egyre csak nehezebben lesznek. Folyamatos pisiles, a baba jelzi h anya fordulj m nekem így nem jó. Jajj ne így amigy fordulj! De akkor neked faj a derekad, hátad, csipod... nem lesz egyszerűbb innen. Nekem most. A második baba jön, meg csak 14 hetesek vagyunk de sokkal gyorsabban no a hasam mint az elsővel, emellett teljesen más is. Elsővel semmi nem volt baj, nem voltak terhestunetek, néha gyomorsav, meg a vége ami nehezebb volt de ennél totál más, hányinger, gyomor fajas, állandó has puffadas, ahogy a szalagok nyúlnak és nem tudok pihenni a másik baba miatt aki 14 honapos és szalad állandóan... Huhh hat mist nem egyszeru de majd később az lesz:) Boldog babavarast és kitartást!
2018. febr. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyjából, ahogy te


különbség, hogy nekem annyi sincs, mint neked...


Amiben érzem negatív értelemben, hogy baba lesz, hogy nem birok annyit.. Általában férfiakat megszégyenítő mennyiségű/ minőségű munkát szoktam végezni( ásás, metszés, glettelés, gipszkartonozás, falbontás... Stb)

ez most nem megy..


Plusz benyaltam légúti megvetegedést, nagyon nehezen viseltem normális orrspré nélkül..( haspuffadás, mivel sok levegőt nyeltem, levegő nuku, köhögés a hasfeszülésig, izomlàzig)



Más nincs


Hasam sem akadályoz... Max időnként a baba úgy helyezkedik, hogy az sgyik lábamat nem tudom emelni 😆


Remélem még jónpár hétig így fogom magam érezni( ha kijöttem a baciból)

2018. febr. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Számomra te hatalmas mázlista vagy ! :D Nekem az elejétől fogva ég a gyomrom ,magas a savam , még most is előjön a szédülés és émelygés .Az alvás olyan dologg kb 25.hét óta mintha már hallottam volna róla de nem tudom miaz :D Mivel kétszintes házban lakunk igy nem igazán tartózkodóm a földszinten mert kb mire felérek képes lennék összepisilni magam ,arról nem beszélve mennyire elfáradok már csak a lépcső látványától :D 35. héten tartok ..azt szokták mondani innen még rosszabb lesz mint az elején ..Hát én már nem hiszem ,hogy ennél lehet rosszabb :D
2018. febr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére semmilyen tünetem nincsen. Előzőnél se volt. 41+4-re szültem, de még aznap is tornáztam.


Kitartást, mert még messze a vége és az igazi terhesség (mármint úgy értem a valódi súlynövekedése a babának) csak most kezdődik vagyis inkább 5-6 hét múlva.

2018. febr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szaszuss ***** válasza:
Szia Én most töltöttembe a 26. hetet és hasonló tüneteim vannak. Úgy érzem,hogy az első terhességemet jobban viseltem.Nekem is bedugul az orrom ,és olya mintha állandóan izomlázam lenne.Bár a hasam is már most nagyobb mint az elsőnél,pedig hízásban úgyan ott tartok.Érzem ahogy már most nagyon nyomja mindenemet =D.És nagyon mozgékony baba ,már most nem igazán fér el. Kíváncsi leszek az utolsó hetekre.
2018. febr. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!