Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az Utrogestan tényleg segít?

Az Utrogestan tényleg segít?

Figyelt kérdés
Ma töltöttem be a 7. hetet, és sajnos sötét színű,fekete folyás jelentkezett. A doki 3x2 szem Utrogestant írt fel, azt mondta, csak valami régi bevérzés ürülhet, mert nem volt élénkpiros. Aggódom.Nektek hatásos volt a gyógyszer? Mennyi idő után múlt el a barna folyás? Az embrió ép és egészséges volt az ultrahangon, szépen vert a szíve.

2018. márc. 7. 19:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem hatott.Pontosan mar nem emlekszem h mikor mult el a verzes, de itt porognek az 5 es 7eves eredmenyek korulottem.Utro nelkul ez az este nem igy nezne ki.Kitartas!
2018. márc. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

6+5nél véreztem ezért kórházba mentem, a babával minden rendben volt és kaptam 3x2 utrot.

Kb 5-6 nap múlva múlt el a barnázás is. 7+6nál voltam saját dokinál. Minden rendben volt akkor is. Azóta 1x2 kell hüvelyben alkalmaznom.

Most 10 hetes vagyok és azóta sincs vérzésem. Ugyan csak remélem, hogy minden rendben van, mert a 12. héten megyek majd csak uhra legközelebb.


Annyi hogy amíg én szájon át szedtem a 3x2t addig folyamatosan szédültem. Ezért is álltunk át a hüvelyi alkalmazásra, úgysem volt már barnázás és azóta nincs ilyen gondom.

2018. márc. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jó tudni, hogy neked is szédülést okozott, engem fél órára szinte kiütött, mikor bevettem. A hüvelyit még nem javasolta a doki, amíg van ez a barna folyás, de remélem nekem is elmúlik és akkor áttérhetek. Második válaszoló, meg tudnád írni a 12. heti ultrahang után, hogy minden rendben volt-e?
2018. márc. 7. 23:46
 4/10 anonim ***** válasza:

Volt két missed abom. Következő terhességnél rögtön kaptam Utrogestant. Semmi gond nem volt, most egy éves a kisfiunk. :) Makk egészséges, ügyes, és nagyon szép. :)

Én hüvelytablettát kaptam, az is elég rendesen felerősítette a terhességi tüneteket.

2018. márc. 8. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor segit, ha progeszteronhianyod van es amiatt volt a beverzes. Valoszinuleg tenyleg egy hematoma urul epp nalad, akkor szokott sotet lenni, azaz nem friss a ver.

Nekem pl nem segitett az utro, neztek progiszintet, egekben volt, ennek ellenere felirtak. Semmit nem valtoztatott a dolgokon. De a legtobb orvos nem nez progiszintet jelenleg, ha terhesseg alatt verzes van, akkor irjak a progipotlast ha kell, ha nem.

Szerintem nyugodj meg, ha az embrio rendben van es a verzes nem is friss, akkor nagy esellyel semmi bajotok nem lesz. Nekem 2-3 nap alatt kiurult a hematoma, amikor volt az egyik terhessegemnel (nekemma friss verzes is eros volt es lett meg hematoma is). Azutan nem volt ujabb verzesem, se mas gond a terhesseg alatt.

2018. márc. 8. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A férjem is pont azt kérdezte, hogy ha egy korábbi bevérzés ürül, akkor az Utrogestant miért írta fel az orvos. De én úgy vagyok vele, hogy inkább beszedem, nagyon szeretnénk ezt a picikét. Lehet, hogy túl aggodalmas vagyok, mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat 😊
2018. márc. 8. 07:53
 7/10 anonim ***** válasza:

2es vagyok

Persze megírom, még két hét mire megyek. Nagyon nehéz kivárni.

Nekem sem néztek progit, csak adták az utrot. Bár nem tudták megmondani honnan jön a vér, hematomám nem volt, méhszájam zárt. Egy napig volt piros vérzésem, a többi csak barnázás.

Drukkolok neked is kérdező!

2018. márc. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm 😊 2-es nagyon drukkolok neked is, hogy minden rendben legyen, bármilyen nehéz is kivárni a következő időpontot!
2018. márc. 8. 09:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok?
2018. márc. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen, minden a legnagyobb rendben 😊 a barnázás 3 nap alatt elmúlt, és bár néha még mindig eléggé megszédülök az Utrogestantól, azóta is derekasan szedem. A héten voltunk a 9.heti ultrahangon és láttuk a 2,5 cm-s embriót gyönyörű szívdobogással. Boldogság 😀
2018. márc. 24. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!