Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alacsony vérnyomás terhesség...

Alacsony vérnyomás terhesség alatt? Esek kelek a lakásba. :/

Figyelt kérdés
90/60, 90/50 a vérnyomásom, 85-110 es pulzussal. Fekve is szédülök, nemha felkelek... Kedden megyek orvoshoz, ezzel tud vmit kezdeni? Köszi
2018. márc. 9. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Igaz, nekem nincs fogadott orvosom, így kb. le se sz...nak, de nekem senki nem szólt semmit az alacsony vérnyomásomra.

Most, hogy a vége felé járok már kissé jobb, megemelkedett 100-110/ 70-80 körüli értékre.

2018. márc. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló volt, nem voltam rosszul, de azt mondta a doki is meg a védônô is, hogy ilyen vérnyomással 1-2 kávét nyugodtan lehet inni. Mivel nem kávézom, én fekete teát ittam helyette.
2018. márc. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Igen, kávé, vagy fekete tea, mást nagyon az orvos sem tud javasolni.
2018. márc. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 p.szabina1223 ***** válasza:
Nekem is 90-100-as vèrnyomasaim voltak èn is szèdelegtem.Doki,vèdōnō nem mondott rà semmit.
2018. márc. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Ha csak fekszel, még alacsonyabb lesz. Jó sok folyadék, amíg bírsz, mozogj (tehát ne feküdj csak megelőzésből, és mindig lassan ülj vagy állj fel), kávé vagy zöld vagy fekete tea.

Nem tudom, háziorvos mit tud vele kezdeni, de a nőgyógyász biztos kevesebbet, nekem alapból ennyi, terhesen még alacsonyabb lehetett, mert szintén forgott a szoba, csak ásítoztam meg remegtem, és olyankor sürgősségileg kávéztam, pedig nem is szeretem. 12. hét után javult, de melegfrontokkor már rég nem terhesen mindig szédülök.

2018. márc. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez a "jó" vérnyomásom kávé után van. 2 ittam terhesség nélkül is...
2018. márc. 9. 12:45
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Nem vagy egyedül! Nekem első terhessegnel is 80/50is mert a vedono kávé után 30perccel... mondta h ezt inkább nem írja így ve mert hulyenek nézik... de nekem ha 100ig felment mar száguldott Sztem. Második terhesség, most is ez van. 90 pulzus és a béka segge alatt a vérnyomás. Szerintem se jó ha sokat fekszel. Annál rosszabb. Valamit csinálj, sétálj, pakolassz gyerek ruhat, csak ne fekudj sokat mert nekem akkor csak az alom manók jöttek de sose lett jobb. Én a végéig sokat mentem és tevékenykedtem. Így nekem jó is lett. És elsőre ittam napi 3-5 kávét is, de nem túl eroset. Viszont most azt se birok. Nem megy Uh semmit se iszok és mégse jobb vagy rosszabb a helyzet. Csak 15honapos a fiam szóval most aztán meg annyit se pihenek mint elsőnél.
2018. márc. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Teljesen normális jelenség az alacsony vérnyomás az első két trimeszterben. Erre gyógyszert csak akkor adnak, ha kórosan alacsony (rendszeresen 80/45 vagy azalatt). Amúgy marad a kávé, tea, egyéb otthoni “gyógymódok”.
2018. márc. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem is van már otthon egy kislány, de egyszerűen ott alszok el ahol épp rám jön ez a alvási roham. Hol itt hol ott. 10-12 órát alszok kb naponta 3 részletben. Ha a szédülés menet közbe jön rám, mint ahol a villanyt oltjàk le, egyik pillanatról a másikra nem látok. Ha nem ülök le azonnal mindennek neki esek. Szégyen nem szégyen múltkor a tescoba tűnt el a kép, ott ahol voltam kinyúltam... Szerencsére 5-6 mp és kezdek jobban lenni. Hasam nem látszik úgyhogy nem ugrálnak körbe az emberek.
2018. márc. 9. 21:14
 10/10 anonim ***** válasza:

Kávé után nekem is 90/60


De én nem szédelgek.. Semmi bajom..ha kihagyom a vasat akkor vagyok csak pillogósabb..

:/


Sőt pörgök egész nap a munkában is..


24+6 hkm

2018. márc. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!