Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki vérzett, barnázott...

Valaki vérzett, barnázott terhesség alatt?

Figyelt kérdés

2 napja élénk piros vérzésem volt, de hamar elmúlt kb pecsételés volt.

Másnap reggel mosdóban törléskor kicsi barnázás volt, aznap voltunk orvosnál is. Aki megvizsgált és mindent rendben talált. Babának szíve dobogott, és szép nagy volt. Ez a vizsgálat este volt, viszont utána megint elkezdtem kicsit barnázni. Másnap reggel, ami ma reggel megint pecsételő barnás volt a tisztaságin..

Ez normális? Keressek másik orvost esetleg? Vagy várjak pár napot?

9hetes kismama



2018. márc. 14. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Progeszteron pótlást nem kaptál? Nekem egy délután volt barnázásom ami másnap reggelig tartott. A barnázás napján kaptam a progeszteront. Amúgy minden rendben volt ezután a terhességemmel, most 2,5 éves nagyfiú. :)

Nem tudom az orvost, pl ha szedsz progit felesleges másikat keresni, sok oka lehet a barnázásnak néha fogalmuk sincs, de pl egy hematomát uh-n észrevett volna. 9 hetesen azt se tudom mennyire indokolt még progeszteront írni.

2018. márc. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én 11 hetesen kerültem kórházba nagyon erős vérzéssel,egy hétig bent feküdtem,kaptam progeszteront is,amit a mai napig még szednem kell (16hetes vagyok),mert azóta is heti szinten előfordul vérzés vagy barnázás,van egy nagy hematomám a méhlepény alatt. Engem szigorú fekvésre ítéltek. Szerintem nézesd meg magadat mással is!
2018. márc. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én ma töltöttem be a 8. hetet és múlt héten sötétbarna folyás jelentkezett. Az uh-n gyönyörűen látszott az embrió szívverése, a doki szerint egy régi hematóma ürülhetett ki, mert friss, piros vér nem volt. Azért felírt napi 3x2 Utrogestant (kapszulát), és három nap múlva elmúlt a barnázás. A bogyó hatásai néha megviselnek, de a védőnő is dícsérte a készítményt. Jövő szerdán jön a 9. heti uh, remélem minden rendben lesz. Kitartást neked is!!
2018. márc. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Semmilyen gyógyszert nem kaptam.

Bár gondolkozom hogy progeszteron lehet az oka, mert az utóbbi néhány napban, éjjelente arra keltem, hogy melegem van, és olvastam hogy lehet tünet.

Orvos azt mondta, hogy nyugodtan csinálhatok hétköznapi dolgokat, extrémeket nyilván ne, dehogy a barnázás nem vészes dolog, ebben az időszakban az elő szokott fordulni, és a piros vérzésemre meg tegnap mikor vizsgált mindent rendben talált. És tényleg alaposan megvizsgált.

Mindenesetre ha ez továbbra is fent marad ez az állapot mondjuk péntekig, és Ő csak legyint rá, akkor viszont másik orvoshoz megyek egyből.

2018. márc. 14. 14:56
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) A tegnapi uh-n nálunk szépen látszódott milyen szép nagy baba is lesz, szívverése is rendben volt hála Istennek!
2018. márc. 14. 14:57
 6/10 anonim ***** válasza:
11 hetesen folyt, 12 hetesen ömlött belőlem a vér. A lepény teljesen fedte a méhszájat, az volt az oka. 3 hét kórház lett belőle és szigorú fekvés. Most 21 hetesek vagyunk.
2018. márc. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jó egészséget kívánok neked és a babádnak egyaránt! :)
2018. márc. 14. 19:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt egyterhességem, amely a 8. hét körül barnázást mutatott, de nem írtak fel semmit. Az a terhesség meg is szakadt sajnos. Majd a következő terhességet már progi pótlással kezdtem kapásból. Ez mellett is előfordult néhanapján barnázás, de szerencsére minden rendben ment, Most 7 hónapos a kislányom. Javaslom a progi felíratását! Sok szerencsét és jó egészséget!
2018. márc. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! És progit meddig kell szedni?
2018. márc. 16. 12:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Én 22 hetes vagyok. Még mindig megy a 3x3 Utrogestan.
2018. márc. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!