Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Altatódal, buta kis dalocskák...

Altatódal, buta kis dalocskák kisbabáknak?

Figyelt kérdés

Lassan elérem azt a terhességi kort, amikor a magzat már hall. :) Szeretnék elkezdeni énekelgetni neki - és itt meg is akadtam, mert egyetlen egy altatódalt sem ismerek. Se egy mondóka, se egy semmi. Anyukám persze énekelt nekem, de azt már régen elfelejtettem.


Ti honnan ismertek aranyos gyerekdalokat, altatódalokat? :) Van ötletetek, hogyan tudnék ilyeneket tanulni? :)


Köszönöm szépen!


2018. márc. 14. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
A googlen, youtubon nezz szet. Vagy lehet, hogy anyukad emlekszik.
2018. márc. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én népdalokat énekeltem mosogatás közben neki :). Meg szeretem a Kalákától Az éjszaka című dalt (Radnóti vers,ezt énekeltem neki születésétől), akkor énekeltem neki a Tente baba tentét-ezt a mai napig altatáshoz, sőt a Quimbytől az Álmatlan dalt is sokszor. Terhesség alatt meg sok népdalt.
2018. márc. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi a gyerekekkel bármit énekelünk. Lehet tanulni mondokákat is, de nálunk például nagyon imádják a kicsi kakas dalt, amit full mi találtunk ki,és hangunk sincs hozzá,vagy a tente baba teljesen ránk formálva
2018. márc. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én amíg terhes voltam csak a kedvenc dalaimat énekeltem, aztán mikor újszülött volt kezdtem gyerekdalokat, ha az eredeti szöveg nem ugrott be, olyanokat költöttem, hogy ihajj 😂

Youtubeon, googlen keress rà hogy gyerekdalok...

Kedvenc altatóm: [link]

2018. márc. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is kedvencem az “Éjszaka”, de én Ágnes Vanillától ismertem.

Másik Pálya Bea “Altatok” című CD-s könyve. Imádom.

Tőle a “Csend” mindig megsiratott.. :)

2018. márc. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!