Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek nem sok?

Szerintetek nem sok?

Figyelt kérdés

Még nem voltam orvosnál mert csak 4-5 hetes vagyok. Femibiont szedek napi 1. Es magne b6 extra reggel 2 este 2. Mindennap zoldseg gyümolcs. Nem sok ez a vitamin bevitel? Ha buta a kérdés bocsi...kerlek ne irjatok bantó kommenteket csak hallottam már ilyen hogy vitamin tul adagolas...

Mi a velemenyetek? :)

A valaszotok koszonom előre.



2018. márc. 19. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok!
2018. márc. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Ez így teljesen rendben van. Magne b6-ból a napi maximum 6 szem, így nem adagolod túl.

A D,E,K,A vitaminokat lehet túladagolni, ezek felhalmozódnak a szervezetben. A többi vitaminból a felesleget kipisiled.

A magas A vitamin bevitel szem problémát okozhat a babánál, így májat, sütőtököt ritkábban, kevesebbet kell fogyasztani terhesen.

2018. márc. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Terhesen több vitamin kell a szervezetnek.Valószínűleg már a terhesvitamin is betakarná az igényeid.A magneb6-ot miért szeded 2x2-be?Görcsölsz?

A vasra figyelj, mert terhesen sok kismamának a vastartalékai fogynak ki.

2018. márc. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A magnéziumot minek szeded már most ilyen mennyiségben? Bajod nem lesz tőle, de felesleges.

Az A vitaminnal vigyázz, ahogy írták előttem is.

2018. márc. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
70%

A MagneB6 Extra magnézium-citrátjából max. 4x80 mg tiszta magnézium hasznosul, ami 320 mg, miközben a várandós napi szükséglet 450, még ha nem is kell mindet mesterségesen pótolni. Ha valami sok ebben, akkor az ára: ugyanilyen összetételű, nem reklámozott készítményeket harmadennyiért megkapsz. :) A DEKA vitaminokból effektíve az A-vitaminnal szoktak problémák előfordulni, de nyilván nem egy olyan készítménynél, amiben nincs. :D

D-ből pedig sosincs elég a multikban, ezt érdemes lenne kipótolnod az ajánlott napi szükségletre, ami 40-50 mikrogramm lenne normál állapotban. (Tehát nem terhesség idején, ugyanis ha babát vársz, akkor már nem csak az immunrendszert támogatja a D, hanem a gyerek csontképződéséhez is nélkülözhetetlen!)

A zöldség-gyümölcs vitamintartalmát meg néha kicsit túlértékeljük, miközben egyrészt a nagyüzemi mezőgazdaságban évről évre kisebb a növények beltartalmi értéke ( [link] ). Másrészt eredetileg se volt túl sok, pl. nemrég egy bio savanyúkáposztán olvastam, hogy 100 grammban van 20 mg C-vitamin, miközben ezt gazdag téli C-vitamin forrásnak tekintjük, 1 narancsban meg kb. 50 mg. Persze ettől még nagyon egészségesek a természetes táplálékok, már csak annyiban is, hogy amíg ezekkel lakunk jól, addig az egészségügyi kockázattal bíró feldolgozott élelmiszerek kiszorulnak az étkezésünkből.

2018. márc. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!