Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vernyomasra bisoprolol?

Magas vernyomasra bisoprolol?

Figyelt kérdés

Regebben szedtem bisoprolol ratiopharmot a vernyomasom vegett. Most hogy terhes vagyok kb havi egyszer volt hogy 3napon keresztul fajt a fejem, (137/120 at is mertem, ma 141/112t mertem).

A kerdes. Ha nem mindennaposan, teszem azt havi egyszer bevennek emiatt egy szemet, az mennyire lehet karos? Mert mai nap is egesz nap szenvedek, fejfajasra amit engednek rubofent az nem hasznal, es aggodom hogy megint 3napon at fog tartani.


2018. márc. 19. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:

A Bisoprolol nem magas vérnyomásra való!!


Az, hogy néha bekapsz egyet, semmit nem ér, folyamatosan kell szedni. Most nem veszem elő a papírját a dobozban lévőnek, de ha kismama vagy, NE! Inkább olvass utána. Üsd be a keresőbe, kidobja a betegtájékoztatót.

De addig is, míg megteszed, ne vedd be!!

2018. márc. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt a link, előző vagyok. Bocs, igazad volt, magas vérnyomásra is való, de én nem erre kaptam, hanem magas pulzusra.


[link]

2018. márc. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak azert kerdeztem mert anno sem szedtem rendszeresen csak mikor panaszom volt,akkor szepen levitte. Olvasgattam rola van akinek felirtak terhesseg alatti magas pulzusra van aki nem javallja.
2018. márc. 19. 18:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel elcsesztem a válaszom, itt a fő válasz a betegtájékoztatón:


Mire kell figyelemmel lenni terhesség és szoptatás ideje alatt?

A Bisoprolol-ratiopharm készítmények a terhesség és a szoptatás ideje alatt nem alkalmazhatók.

2018. márc. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A bisoprolol inkább a pulzust csökkenti (ezért szokták olyan magas vérnyomásnál adni ahol szorongás/stressz okozza a problémát) De terhességben tilos!


Az egyetlen vérnyomáscsökkentő ami 100% biztonsággal szedhető terhesség alatt is (ezért írják terhességi hipertónia esetén) az a dopegyt. Ha gondod van a vérnyomásoddal az orvosod tudjon róla, mert terhességi szövődmény is lehet, (Help szindróma, toxémia stb.) ki kell vizsgálni.


Plusz maga a fejfájás nem biztos h magas vérnyomástól van (a 140 vérnyomás még nem olyan vészes inkább a "perje" magasabb kicsit...érszűkület?) Front van aki hajlamos a migrénre annak ettől az időtől is elő jöhet. (főleg h írtad ilyen 3 napos ciklusban szokott tartani. Egyébként hol érzed a fájdalmat, oldalt, vagy tarkón? Hányinger fényérzékenység?

2018. márc. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös, köszi a megerősítést. :) Én is stressz, depresszió által okozott magas pulzusra kaptam ezt a gyógyszert.

Kismama, te most ne!

2018. márc. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!