Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhestorna ér valamit?

Terhestorna ér valamit?

Figyelt kérdés

Terhestornával visszalehet szorítani a terhesség alatti plusz kilókat?

Nyilván nem a 10-15 kg ra gondolok amit a gyerek magzatvíz méhlepény miatt. Hanem az a fölöttit.

Soha nem voltam az a nagy diétázós, azért figyelem mit eszek. De inkább edzettem, tornáztam. Pl hasra sokat. És látszott is.

De ugye most ez nem opció. A hasamon látszik is h "visszaereszkedett". Mondjuk már kicsit a pocak is látszik. Azért is nagyobb. De azért az is látszik, hogy nem mozgok.

Szóval, a terhestorna azért ér annyit, hogy azokat a plus kilókat kissé visszaszorítsa?



2018. márc. 21. 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp jó a mozgás.De azt gondolom, hogy mivel terhesség alatt általában nem annyira intenzív a mozgás így mégis csak a kajával kell csínján bánni.

Azt hiszem a terhestorna inkább szülésre készíti fel a testet és a jó vérellátásban segít.

2018. márc. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sem. Ha azt veszed, alapból is a fogyókúránál/súlytartásnál 70-80%-ban az étkezésen múlik a dolog. Saját tapasztalat, rendszeres mozgás nélküli diétával fogytam majdnem 40 kilót (ebből 5-10 jött vissza két terhesség után is, mert odafigyelek a kajára továbbra is). Korábban volt, hogy házkörüli reggeltől estig kemény fizikai munka mellett (épületet bontottunk, fákat vágtunk ki a férjemmel) ettünk rendesen és jó esetben nem híztunk, de nem fogytunk egy grammot sem.


Szóval nem, egy kis hajlongás, meg cicahát-kutyahát nem lesz hatással a kilókra. DE! Ettől még nagyon jót tesz vérkeringésnek, közérzetnek, stb! Szóval persze, hogy ér valamit, de a kilók érdekében a kajára kell odafigyelni.

2018. márc. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A klasszikus nyújtózkodós terhestorna inkább gyógytorna és arra jó, de arra nagyon hasznos, hogy a javítsa a keringést, a vizesedést, visszereket és gerincproblémákat megelőzze, plusz hasson az esetleg renyhe bélmozgásra... stb. tehát jobb lesz az erőnlét, közérzet, ugyanakkor elég óvatos ahhoz, hogy ha előtte nagyon nem voltál fitness lady, se okozzon problémát. Ha viszont előtte is edzettél és nem vagy veszélyeztetett, ha nem is a haspréses, emelgetős vagy ugrálós gyakorlatokat, de ugyanannyit tornázhatsz, mint előtte.
2018. márc. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
És igen, a tornánál sokkal hatásosabb a diéta a kilókra (de nem terhesen kell nekiállni fogyózni...), hiszen egyrészt ha izmot szedsz fel, az is növeli a tömeged, másrészt éhesebb leszel tőle :) De ettől függetlenül a torna persze egészségesebb és az a fontos végső soron, hogy _arányaiban_ elégeted-e, amit megeszel.
2018. márc. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
visszalehet. én tornáztam,nem diétáztam. a terhesség előtti súlyommal jöttem haza a kórházból és a hasamon még a kockák is látszottak halványan. mondjuk sose voltam hasra hízós típus
2018. márc. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon oda kellett figyelnem, hízásra hajlamos vagyok. Régebben 20 kg-t fogytam le, várandósság alatt is ugyanúgy figyeltem mit mikor és mivel ettem. Tornáztam Rubint Réka terhestornájára, de csak fokozatosan.
2018. márc. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
utolsó voltam : összesen 6 kg jött fel és le is ment mind.
2018. márc. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!