Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák akik inzulinreziszten...

Kismamák akik inzulinrezisztensek vagytok volt vmi gond a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Nekem nemrég derüld ki hogy erös inzulinrezisztenciám van, persze diétázom, és néha tornázok. Nagyon szeretnénk testvért fiamnak :D viszont 10honapja nem volt menzim, és dokihoz mentem, Closti kúra kezdodik. Szerintetek felelötlenség igy elkezdeni?? vagy elöbb rendbe kellett volna teljesen tennem az IR-t? Az a baj hogy már 34éves vagyok, és fiam is lombikkal lett, 4év probálkozás után, és már nem vagyok mai gyerek, nem szerettem volna várni...Ti hogy voltatok ezzel? Volt vmi gond terhesség alatt? A cukrom jo...Nem kaptam semmilyen gyogyszert csak diétát javasoltak és kontroll fél év múlva, PCO gyanús is vagyok, vannak apro ciszátk, nem sok..de van. De hormonálisan minden rendben.
2018. márc. 22. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"erös inzulinrezisztenciám van" - ha igen, erre kell a metformin, nem elég a diéta, torna


"A cukrom jo..." - az éhogyomri vércukor SEMMIT nem árul el az inzlinrezisztanciáról, világ életemben tökéletes volt a cukrom, mégis IR-es vagyok


"hormonálisan minden rendben" - 10 hónapja nem volt menzid, így nyilván ez a mondat nem igaz. :( Az, hogy minden érték határértéken belül van, nem jelenti azt, hogy minden oké. Csak egy példa: ha nincs menstruációd, nyilván nincs peteérésed, tehát nem nézhettek ovu utáni progeszteron szintet sem, tehát nem lehet az állítani, hogy minden rendben. Nekem is éves vérzékimaradással, nulla ovulációval minden VIZSGÁLT hormonérték határértéken belül volt mégis tökéletesen terméketlen voltam. Ez nem a rendben kategória, ha valaki gyereket akar.


Szóval. Velem az volt, hogy kaptam metformint, diéta, mozgás. Mielőtt komolyan vettem az IR-t volt négy sikertelen Clostys ciklusom. Miután kezelve lettek a dolgok - nekem pluszban pajzsmirigy alulműködésem is van - és újra megjelent a spontán tüszőrepedés, még mindig alacsony volt progeszteron szintem, azaz gyengén működött a sárgatest, de legalább már volt ovu. Ekkor a nőgyógyászom Closty javasolt, hogy "erősebb" legyen a peteérés. Így már első gyógyszeres hónapban terhes lettem, egy doboz Closty megmaradt. Hamar akartunk kistesót, egy év után letettem a fogamzásgátlót és hőmérőzni kezdtem. Volt megint ovuláció, de a sárgatest ugyanúgy rosszul működött. Megint Closty (ki sem váltottam, a megmaradt dobozt szedtem be), ezúttal is elsőre siker, ráadásul duplán. :)


Mindkét terhességem problémamentes volt, de szedtem szülés előttig a metformint és figyeltem a kajára.


Szóval a személyes tapasztalatom az, hogy a Closty nem segít, ha az alapprobléma nincs legalább nagyjából helyretéve. Az akkor jó, ha csak egy pici lökés hiányzik már a babához.


Úgy sejtem, nőgyógyász adta a Clostyt. Azt tanácsolom, keress fel egy jó endokrinológust. Tudom, hogy gyors eredményt szeretnél, én is azt akartam, de igazából nem instant megoldás a Closty, lehet, hogy több időt veszítesz a sikertelen Clostys ciklusokkal, mintha rászánnád az időt az endokrinológusra.

2018. márc. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van.
2018. márc. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Baby2014 válasza:
Szia. Nekem első terhesség spontán összejött merkformin melett, a 2 terhesség alatt is szedtem a merkformint nekem menstruáciom minden hónapba volt, sőt peteérés is, de gyenge minőségű, így rásegített a doki clostival. A 2. hónapba sikerült,bár nagyon nehezen indult mert hematóma miatt véreztem, és akkor minden tolódott nem látták a petezsákot se így azt mondták elmegy a baba ne szedjem a merket aztán visszamentem kontrollra ott volt a petezsák onnan újra merk 6hetesen szívhang is volt, úgyh csoda babánk van, most 10.hetesek vagyunk hétfőn megyünk uh-ra. Remélem minden rendbe a picivel. De kezelés nélkül nem fog sikerülni szerintem,így is nagyon sok a kockázat, nekem progeszteront is adott a nődokim biztos ami biztos alapon.
2018. márc. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!