Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sajat felelossegre hazamenni...

Sajat felelossegre hazamenni korhazbol?

Figyelt kérdés
Vernyomas vegett kerultem be mai nap. Hetvegen is haza lehet menni sajat felelossegre elvileg? Mert semmit nem csinalnak olyat amit otthon ne tudnek megcsinalni. '25hetes
2018. márc. 23. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem bortonben vagy ..,
2018. márc. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Mehetsz nem börtön. Vannak jogaid. Bár arra készülj, hogy nem fognak utána foglalkozni veled.
2018. márc. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én utálom a kórházakat,de mikor terhesen vérezni kezdtem (minimálissan) és azt mondták maradni kell,elgondolkodtam én is,hogy saját felelősségére haza megyek.Aztan nem tetten.Bent voltam egy hétvégét,kibirtam.Szerintem ne menj haza terhesen saját felelősségére.
2018. márc. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is bent maradtam tavaly 29 hetesen. 3 szobatársam volt, mind magas vérnyomással plusz egyik görcsökkel, maradtak. Felnőtt emberként ki lehet bírni a baba érdekében! Nem véletlen tartanak bent, ott vagy a legjobb kezekben. Nem szórakozásból kell nekik a plusz egy fő..Ha hazamész ès megint felmegy, és rosszul leszel, stb., az a te felelősséged/hibád lesz és az nagyon szar érzés lehet.

Nekem ráadásul még ott volt a 7 éves fiam is, de még ő is megértette, hogy anyának bent kell aludnia mert a hugi a pocakban most ott van a legbiztonságosabb helyen.

2018. márc. 24. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Én saját felelősségre nem feküdtem be, (túl kicsi gyerek, pedig ez nálunk genetikus, mindenki piciként született), az orvos elmondta a buzdító szöveget, de mikor nagy félve kimondtam a "saját felelősségre" dolgot, akkor kisimult és mondta, hogy saját felelősségre bármit, de neki a protokollt kell követnie. Jó döntésnek bizonyult, semmi gond nem volt. De ehhez a magas vérnyomásos dologhoz nem értek.
2018. márc. 24. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mehetsz..de tényleg a te felelősséged.



Sajnos baratnőmnek az ikrei közül az egyik meghalt így...

Nem értek időben a kórházba, pedig mentő vitte..10 percen múlt a baba élete...( hamar és gyorsan jött)

2018. márc. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Saját felelősségre hazamehetsz, de azért pár napot várnék a helyedben. Én egyszer saját felelősségre nem feküdtem be, egyszer egy hét után saját felelősségre jöttem haza és a végén 2 hónapot bent töltöttem. Mindig az orvosommal megbeszéltem, hogy ő mit gondol. Első esetben elmondta, hogy neki a hiperstimulaciommal fel kell ajánlani a kórházi befekvést, de ha figyelem ezt meg azt, akkor szerinte is maradjak otthon. Második alkalommal elmondta, hogy a protokoll miatt kellene maradnom, de szerinte is inkább menjek haza, de mivel nem volt az osztályra beosztva, így nem engedhetett el. Harmadik hosszú befekvesnel viszont egyértelműen javasolta a bent maradást és megértettem az okait es két hónapot bent éltem. A magas vérnyomás nem játék. Két hónapot töltöttem a szülészeten, egy hónapja vagyok a gyerekekkel a koraszülött osztályon. Sok mindent láttam, sürgősségi császárokat, saját felelősségre hazamenő kismamát, aki másnap visszajött és megszült.

Most hétvége Van, a helyedben megvárnám a hétfőt, akkor valószínűbb, hogy lesznek plusz vizsgálatok. Meg beszélj a dokiddal. Az enyém mindig megmondta, hogy mikor érdemes valóban bent lenni és mikor csak a főorvos által diktált, sok esetben elavult protokol miatt.

2018. márc. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy hétvégét simán ki lehet bírni, főleg a baba miatt. Én 2 hetet is bent maradtam, pedig teljesen felesleges volt, de túléltem...
2018. márc. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
Nővérként írom, hogy azért ne legyetek már ilyen naívak, a legtöbb befektetés azért van mert a kórház ebből él, kell a pénz. Sajnos ez van az országban. Főleg hétvégén amikor eleve csak ügyelet van. Otthon is lehet mérni a vérnyomást, ugyanúgy mint ahogy a nővérek mérik reggel meg este.
2018. márc. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!