Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vol már valaki több hónapig...

Vol már valaki több hónapig kórházban-hogyan bírtátok ki?

Figyelt kérdés
31-hétben járok placenta previam van és a szülés végéig itt kell talán maradnom...volt valaki hasonló cipőben kismamaként? meddig voltatok és mivel kórháázban? mivel töltöttétek el az időt?
2018. márc. 24. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Én nem voltam több hetet, csupán 1-et kiszáradással, tudom hogy nem hasonló a 2 helyzet de mégis leírom a tapasztalatomat. Egyébként nem tartottam a kórházi bentléttől mert már annyira rosszul voltam, hogy mindegy hogyan csak segítsenek és biztonságba tudhassam a babánkat. Szinte végig ágyhoz voltam kötve mert naponta 2000 ml infúzió ment le, még az ételt is a szobára kaptam pedig itt ki kell menni egy ebédlőbe az osztályon belül. Volt egy nagyon kedves szobatársam, ő szintén annyit volt bent, mint én, de a többiek folyamatosan cserélődtek. Mi csajok nem hazudtoltuk meg magunkat, óriási dumapartykat tartottunk, eltelt az idő nagyon hamar 1 nap, és mindenki ezt nyilatkozta aki ott volt. Vittem be laptopot saját felelősségre és rengeteg filmet letoltott nekem a férjem rá, és azokat nézegettem ha nem tudtam aludni fülessel, de nem volt gond az alvással mert korai ébresztő van. Arról nem is beszélve, hogy akaratlanul is felvettük a kórházi rendszert és ha lehetett volna mindenki nappal is aludt volna :-D kicsit betunyultunk, pedig volt köztünk nagyon aktív kismama is és ő is sokat pihengetett. Szóval a lényeg, hogy ne félj tőle szerintem, az egyetlen ami rossz volt az, hogy a férjemmel nagyon keveset voltunk együtt és nem aludthattam mellette, ráadásul 2 nap után látogatási tilalom lett influenza miatt. Úgyhogy ez az 1 része ami nagyon nehéz lelkileg egyébként megnyugtató volt a számomra mert nem féltem annyira, mint otthon egyedül. Sajnos van, hogy ilyen áldozatot kell hozni a baba egészségéért, na meg persze a sajatunkert de megéri mindenképp. Egyébként mindig vettem napilapot, neteztem a telefonon, olvastam de ezekre alig volt szükség, úgy eltelt az idő a csajokkal. Akik pedig cserélődtek mindig adtak valami újat, abban az volt a jó. Kitartást neked és kiváló egészséget, könnyű szülést!
2018. márc. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2018. márc. 24. 13:43
 3/11 anonim ***** válasza:

A terhespatológia annyiból jobb, mint a többi kórházi osztály, hogy itt gyakorlatilag csak fiatal nők vannak, tehát hasonló korosztály, hasonló élethelyzetben, akikkel azért meg tudod találni a hangot. Nyilván nem ugyanaz, mintha otthon lennél a férjeddel, de nem is olyan, mintha a belgyógyászaton feküdnél idősek között.

Én is pár napot voltam csak hálistennek, a laptop nekem is sokat segített, hogy tudtam netezni, de beszélgettünk is sokszor a szobatársammal.

Kitartás, szörnyen nehéz lehet ilyen sokat bent lenni, de ha ilyen gondod van, jobb ha ott vagy szem előtt.

2018. márc. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32 héten fektettek be, három hetet húztam a szülésig, plusz utána voltam bent még majdnem négyet a babával. Március 31-én mentem be és május 14-én haza. Volt laptopom, mobilnetem, olvastam, meg egy csomót beszélgettünk a szobatársakkal, kivasaltuk egymás haját stb. A koraszülött osztályon már lassabban telt az idő.
2018. márc. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja, és közben otthon volt a két évesen, szegény férjem néha azt sem tudta, hogy hol van, vállalkozó, egész nap dolgozott, napközben a fiamra anyósom vagy anyám vigyázott, néha a férjem azt sem tudta, hogy hol hagyta éppen. Este viszont mindig hazavitte, vacsoráztak, megfürdette, mese alvás, plusz hétvégén, amíg nem szültem meg, az orvos engedélyével én is hazalógtam.
2018. márc. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
az a baj hogy nagyon nehéz ....de ki kell bírnom valahogy rettentően hiányzik mindenki az otthonlét a család...és még azis rátesz hogy majd egy órányira vagyok otthonról....
2018. márc. 24. 14:16
 7/11 anonim ***** válasza:
Ilyenkor gondolj a születendő babára, hogy ez az ő érdekében van. Szobatársak, sorstársak biztos vannak. Mi nagyon sokat röhögtünk.
2018. márc. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2 hónapja vagyok kórházban, és a szülésig maradok. Ez van... A gyerekemért küzdök... 22 hkm
2018. márc. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kereken két hónapot voltam bent szules előtt harmasikres terhesség miatt. Semmi bajom nem lett volna, ha a fiunk nem vár otthon, de megértettem, hogy miért szükséges. Próbáltam a maximumot kihozni a bent létből, rengeteget nevettem, az osztály mókamestere voltam . Mindig azt mondták, hogy ennyit itt még anyuka nem nevetett. Mondjuk nekem nem kellett feküdnöm. A fiúnkat minden nap hozták be pár órára, pedig majdnem egy órányira lakunk a kórháztól. 3 hete pedig a koraszülöttön vagyunk. Nah ez mar megvisel, de csak azért, mert a kislányunk beteg és nem tudják, hogy mi a baja és mellette el kell látni a két fiamat is. Engem is újra kellett műteni komplikációk miatt, de a jókedvemet így is próbálom megtartani. A legfontosabb, hogy a humora ne hagyja el az embert. A saját nyomorunkon nagyon jókat nevetünk a szobatarsammal. Csak így lehet ép esszel túlélni.
2018. márc. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
31 hetesen fektettek be két ujjnyira nyitott méhszájjal, ott lassan telt az idő nagyon, a 35.héten szültem, ráadásul a legrosszabb az volt, hogy ott laktunk a kórház utcájába, és nagyon hazavágytam, láttam a házunkat a szobám ablakából, de nem lehettem otthon :'( átvittek másik városba, amikor megindult a szülés, a kora osztályon sokkal gyorsabban telt az idő, nagyon jókat nevettünk a lányokkal, tartottuk egymásban a lelket, és nem is volt nagyon időnk elcsüggedni, tarts ki, hidd el, megéri! ❤
2018. márc. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!